Přejít na obsah

Klepanie len bez spojky


Miso19

Doporučené příspěvky

mam najazdene 118tis . Cize mam pockat na vymenu spojky hej?:)

Se spojkou to nemá nic společného,ten zvuk je jak se unášejí kola v převodovce,už jsou trošku ochozené.Není to přímo žádná závada,je to běžný stav u auta které má něco najeto. Při vypnutí spojky to přestane,protože se kola v převodvce zastaví. Koukni akorát do špajzu jestli je tam dost oleje.Předpokládám že máš benzín,u dieselů to přehluší motor. Neřeš to a jezdi dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

juke.box: Nezlob se, ale ze svých zkušeností s Tebou, ohledně Tvého tvrzení, že to nemá se spojkou co dělat, nemohu souhlasit. Samozřejmě také nemohu posoudit jen po netu, zda se jedná o vypínací ložisko, či ložisko v převodovce, ale ve většině případů bylo na vině právě již zmíněné vypínací ložisko spojky. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

juke.box: Nezlob se, ale ze svých zkušeností s Tebou, ohledně Tvého tvrzení, že to nemá se spojkou co dělat, nemohu souhlasit. Samozřejmě také nemohu posoudit jen po netu, zda se jedná o vypínací ložisko, či ložisko v převodovce, ale ve většině případů bylo na vině právě již zmíněné vypínací ložisko spojky. ;)

Pokud by tomu bylo jak ty říkáš,tak to nepřestane až po ůplném vyšlápnutí spojky(kdy se přestanou točit kola ve špajzu),navíc to ložisko se točí s přítlačákem pořád,takže při sešllápnutí spojky by to dělalo přinejmenším stejně. Jinak samozřejmě spojka se mění ,lamela,ložisko,a domeček (ten bude vydřenej). Nevím jaké Ty máš zkušenosti se mnou,ale já se živím autama už něco kolem 10ti let,navíc nevěřím,že by spojka byla po 118tis KO,pokud s tím jezdí člověk,vydrží to klidně i přes 200Tis km. (můj případ- spojka ok,jen vydřenej domeček,takže šla tíž..proto výměna). Máme v rodině i Fábii která to dělá taky..klepání na volnoběh,pochybuju že v 50 tis Km má špatnou spojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam najazdene 40 000 km od nova a robi to tiez, ale len sem ta klepka, nie pravdidelne, skor ma irituje ze ked je napriklad dvojka zaradena a slapne sa to troska viac na plyn a auto ide do otacok tak z vonka alebo pri otvorenom okne pocut take rapotanie od predu? Co to je? prevodovka? alebo nasavanie vzduchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ja mam problem ,ze pokial idem do kopca v kolone ,tj popustam iba spojku auto sa rozklepe a od spojky ide divny zvuk.Uz nema tendenciu tlacit sa dopredu ,ale tvari sa ako by malo kazdu chvilku skapat..Uz aj radenie je take sekave..Je to priznak odchadzajucej spojky?Aku spojku by ste odporucili na 1.4 74kw?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě to klepe od novoty, nejvíc je to slyšet v podběhu předního kola u řidiče, po sešlápnutí spojky zvuk zmizí. někdy to klepe i u teplého motoru, někdy ne, třeba když stojím nabok ve svahu. Nevěřím, že je to spojkové ložisko. Mám HTP 40 kW 12/2003 - MR 2004. Najeto nyní 48000 - klepe stále stejně. V servisu - byl jsem na prvních třech seviskách - nic neslyší - nebo nechtějí slyšet. Mamka kupovala stejný model o 2 měsíce později a jí to nedělá. Proč? :aggressive:

Docela mě to štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám najeto 77tis.km a klepe to o stošest,a na 99% je to ložisko spojky a přestane klepat protože po vyšlápnutí spojky dojde k jeho zatížení a vule se stlačí,vymezí,dělá to větřšina aut,a mění se až při vyměně spojky.

Pro Bemo-tohle vypadá spíše na prasklej přítlačák,při kterem nedojde k uplnému sepnutí spojkových lamel ,doporučuju koupit novou sadu a vyměnit.Rozjižděj se pozvolna většinou u teto poruchy dojde k rychlému opotřebení lamel a stojiš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto sa pise na Cimbu strankach:

Fabia 1.2 HTP 40, 47kW

19. dubna 2004

Na základě zkušeností z provozu motorů Škoda Fabia 40/47 kW HTP jsme provedli zvýšení volnoběžných otáček ze 740 ot/min na 800 ot/min, přičemž se dají diagnostikou upravit až na 960 ot/min. Výsledkem je odstranění klepání převodovky slyšitelné u levého předního kola, ale hlavně usnadnění rozjezdů na křižovatkách apod. V poslední době mají o tuto úpravu zájem majitelé autoškol, jejichž žáci mají při rozjezdech se sériovou variantou problémy. I když nejste frekventanty autoškoly a máte problémy při rozjezdu, kontaktujte nás, věřte, že Vám pomůžeme. Pokud Vás trápí spotřeba nad 10l/100km i v tomto případě si víme rady.

Skukal som pridat uuuuplne jemne plyn a ked sa zdvihli otacky co len o kusocek od tych "skoro 800" tak to prestalo hned robit... :-) Vo VAGu sa daju niekde dvihnut volnobezne otacky? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz ako som hladal tak som hladal na fore ale vyzera to ze nikomu sa nevysypala este prevodovka na HTPcku iba jedno co som nasiel uzivatela TigeRZ ale ten neviem co presne tam menil :) Takze asi mozme ostat v klude.... Proste HTP vibruje, klepka, startuje divne :D Ale dolezite je ze ide a sluzi k spokojnosti.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pája2 - Ako som spomenul v inom vlakne, do autorizovaneho servisu ja odmietam co i len vkrocit, takze mi to spravi jeden znamy mechos, ktoreho poznam uz hodne dlho a vzdy ak bolo treba tak pomohol, takze stat ma to nebude asi nic, pripadne nejaku protisluzbu :) Ale urcite si autorizovany servis zapyta najmenej tisicovku za to, kedze len diagnostika u tolko stoji co som pocul... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám 1,4 Mpi najeto 92tis a dělá mi ti hlavně při studeném motoru. byl jsem z toho na nervy, ale jak tak koukám je to docela běžné. časem jsem si na ten zvuk zvykl. myslel jsem že budu měnit celouu spojku, ale po přečtení příšpěvků se na to vykašku. jen by mně zajímalo, jak poznám že by ta spojka chtěla opravdu už vyměnit. prosím nepiště, že až to nepojede, to vím

zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...