Přejít na obsah

Apple iPhone 3G a WM


jirkaK

Doporučené příspěvky

IPhone neni telefon :) to je minipc ktere mimochodem umi i telefonovat ;)

Ano, Iphone neni telefon, to je minipc ktere hlavne umi telefonovat. Ostatni funkce jsou podpruměrné (aspoň z ohledem na cenu) které se díky masové reklamě docela dobře prodává. Já osobně jsem zastáncem HTC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rád slyším, hóoodně o něm uvažuji :)

Jen upozornuju, ze jako kazdy telefon ma sve mouchy a ceska lokalizace od Sunnysoftu ten telefon zpomaluje a v podstate znehodnocuje... Zkousim i nove ROMky, ktere vyvyjeji lide kteri od svych aparatu cekaji stabilitu a funkcnost (ostatne dost se dozvis www.ce4you.cz). Do nedavna jsem o tom taky nevedel a musim rict, ze ten pouzivam ROMku ktera odstranuje temer vsechny neduhy ROMky puvodni a jsem nadmiru spokojen...

Snad jsem te neodradil... ;)

PS: Hardwarovou klavesnici urcite doporucuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já už ho mám taky doma a celkem spokojenost, sice je tam takový to klasický chování windowsů (který je občas nevyspytatelný), ale já jsem na ně zvyklej a nijak mi to nevadí, výhody totiž převažují. Co se mi zatím zalíbilo je dokonalá spolupráce s PC, kdy se telefon automaticky spojí s Vistou a je možný dělat prakticky všechno potřebný a narozdíl od Nokia Suitu to dokonce aji funguje a není to zbytečně nabobtnalý. Pak taky otevřenost systému, resp. dostupnost milionu různých aplikací, který se jednoduše nainstalujou a dá se tak udělat defakto cokoliv je potřeba, počínaje konfigurací vlastního systému přes registry. ...rozhodně to není dokonalej systém, ale připadá mi, že ze všech nabízí největší možnosti...ostatně stejně jako na PC ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davone,jak jsi spokojený s tou Omnii? Včera jsem si s ní hrál a nemužu nějak zvyknout na ten dotykový displej.Ten se musi zkalibrovat podle prstu nebo jak?

Je jedno kdo ho na začátku bude kalibrovat? Já ho mužu nakalibrovat a zitra ho muže používat někdo jiný? To mi neni jasny.Je fakt že jsem se nedíval na návod protože ten mobil mám pro Vittoria a nechtěl jsem mu rozdělávat a rozkuchávat novou krabici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ho kalibroval prilozenym teleskopickym perem presne do prostredku toho "krizku" a co se tyce titernych Woknackych veci, tak pansky palec napoprve ci pri mensim soustredeni nema SANCI... To same pri psani sms nebo mailu na portrait mod (na vysku) pri rozlozeni klavesnice qwerty nemas sanci bez preklepu... Jinak s dotykem problem nemam, dotykam se rad :D

Touch HD je na tom s dotykem o poznani lepe, reaguje jako IPHONE, Omnie je v tomto lehce pozadu..

Vidite, mam ji a napisu negativum!! Co vy co mate AJFOUNA, zkuste to taky a ne jen vychvalovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám iPhone a zkusím ne jen vychvalovat. :-)

Mám ještě první generaci, 3G je prý ještě pomalejší, což si nedokážu představit. Poslední software ho trochu zrychlil, ale stejně, vlézt do SMS, nebo do Nastavení chce někdy silné nervy, stejně jako občas spouštění aplikací, pokud vůbec naběhnou. Je to ale asi tím, že ho nevypínám na noc, je stále zaplý, kdybych ho jednou za den vypnul, zřejmě by byl spolehlivější... SMS se nedají mazat po jedné, pokud nechci doinstalovávat další aplikace. Foťák hrozný, MMS neumí (bez dalšího hrabání se v SW...), neumí copy & paste, nemá češtinu, nemá českou T9, baterka se nedá jednoduše vyměnit (někde jsem a chci mít s sebou dvě... nejde...). Natáčení displeje se nedá vypnout, takže v leže se nemůžete pořádně podívat na internet. Nedá se z něj jednoduše udělat modem k PC.

Ale to neni samořejmě to, proč jsem ho kupoval. :-) Chtěl jsem Omnii, ale zkušenosti jsem nečetl nic moc a navíc, jakmile si člověk zvykne na dotykové ovládání na iPhone, vše ostatní je jen krok zpátky. Navíc na Omnii, kde zůstaly původní malé nabídky Start atd... Pak jsem uvažoval o HTC Touch HD, viděl jsem ale nějaké video v recenzi, kde ho vychvalovali horem dolem (nějaký trend u HTC...) a na tom videu ten člověk bojoval s úvodní obrazovkou, vše bylo pomalé, nepřesné, skočilo tam co nechtěl, pak se dostal na to co chtěl (fotogalerie) a procházení bylo extrémně pomalé...

Prostě iPhone to co umí umí dobře. Jakž takž. :) Mám ho už rok. Ale zas to asi vidím na nějakou Nokii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai hezka recenze,akorat to s tou rychlosti fakt nechapu ;) zatim jsem nedrzel v ruce rychlejsi mobil kde by mi naskakovalo to co chcu rychleji,nehlede k tomu ze se nemusim proklikavat tisicimi menu abych se dostal tam kam chcu , a je to fakt ze v zakladu to co pises ten foun neumi,ale na to jsou preci vylepsene aplikace ktere si kazdy kdyz mu neco nevyhovuje muze doinstalovat ,hold jeden preferuje mms druhy neco jineho ,tak proc to do mobilu rvat v zakladu a zasirat pamet, kdyz nekdo neco potrebuje tak si to tam doda a v profi kvalite ne ? jedine co mi na mobilu opravdu vadi ze zatim se nejak apple nejak neuvolilo vydat flash prehravac, coz degraduje prohlizec hodne nizko (i kdyz vetsina servru jde prehrat video pres imobilecinema)

s tou rychlosti fakt cumim jako vejr :D asi jsi jeste nevidel co dokazi dotykove displeye na WM 6 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby bylo jasno, tak ho mám už rok a zatím je to můj nejlepší telefon (spokojeností :) ), předtím jsem měl N73... Co dokážou dotykové displeye na WM6 jsem bohužel viděl, jak píšu v konci mého minulého příspěvku - na HTC Touch HD a teda... to bych opravdu dlouho nevydržel. :-) iPhone je rychlej, v poslední verzi 2.2 už to jde, ale občas se stejně stane, že přijde SMS a pár sekund trvá, než se načte, ale to je tím, že jich mám asi dost, ostatní už se zdá lepší. Oproti WM 5 a 6 je to určitě nesrovnatelný. Ale je pravda, že se člověk nemusí proklikávat tisícemi menu - to je dáno tím, že toho moc neumí. :-) Co mě například taky štve je absence hlasového vytáčení, to se mi zdá jako celkem podstatná chyba, předešlá nokia uměla i do sluchátka oznámit kdo volá... Ale to už jsou detaily. Nic z toho nebude tak závažného, stačí se podívat, kolik lidí ho už má... a možná proto, ho už dost lidí ani nechce, protože ho má každý druhý a kdo ho nemá, tak ho nesnáší je zapřísáhlý zastánce Symbianu nebo WM. :)

PS: Je to prostě stále telefon, i v nové generaci, dělalný pro američany. Nebýt prolomení, nebyly by ani další aplikace. App store sice aplikace nabízí, ale s MMS, natáčením videa atd. tam nepochodíte...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na to mame cydii a ruske weby ;) a je asi fakt ze kdyz mas v founu tisic nepromazanych sms , tak nacteni vsech asi nejakou dobu potrva, to me nenapadlo, ja jich mam ve founu tak 200 a nevidim vubec zadne spomaleni , vse jede jak blesk , jedine co se sekne tak na 3s je adresar nez se nacte a vypise vse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...