Přejít na obsah

Má cenu kupovat svíčky DENSO IRIDIUM


Balrog

Doporučené příspěvky

Bacha na to . Svicky jdou pozna a hodne.Napr. Brisk A-LINE PLATINUM pri ostrejsim rozjezdu to proste nedavali.Auto "stukalo".Hned se vymenily za NGK a rozdil markantni, spotreba sla krapek dolu a kle kle maji rok a fachaji jak nove.

Bylo to na octavii 1,8 T. Ale brisky se pak dali na fabku 1,4 16V a tam makaji jak maj. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

CHtěl jsem se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s těmito svíčkami Denso Iridium IK22 vz. IK20 je tam rozdil v teplotách, ale jak se to projeví s chováním motoru??

Zapalovací svíčky Denso Iridium IK22. Pasují na koncernové motory VW, Audi, Seat, Škoda 1.8T 150/180/225PS.

Teplota svíčky - o jeden stupeň chladnější než sériové (one step colder).

Gap - 0.028.

Doporučeno pro upravené motory.

Jezdím na LPG a tam by mohlo hrát nějakou roli ty stupně..

Děkuji za postřehy :)

http://www.globaldenso.com/en/products/aftermarket/plug/power/features.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, sice vám neporadím jaké svíčky, ale chtěl jsem se zeptat, jaký máte typ motoru jestli AGU nebo nějaký jiný. Dále píšete že jezdíte na LPG, já mám octavii rv.1999 s typem motoru AGU a chci také přestavět auto na plyn. Chtěl bych se zeptat kde jste si nechal dělat přestavbu a na kolik vás vyšla. Popřípadě jaký systém máte nainstalován,kolika litrovou nádrž a tak. Díky za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CHtěl jsem se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s těmito svíčkami Denso Iridium IK22 vz. IK20 je tam rozdil v teplotách, ale jak se to projeví s chováním motoru??

Zapalovací svíčky Denso Iridium IK22. Pasují na koncernové motory VW, Audi, Seat, Škoda 1.8T 150/180/225PS.

Teplota svíčky - o jeden stupeň chladnější než sériové (one step colder).

Gap - 0.028.

Doporučeno pro upravené motory.

Jezdím na LPG a tam by mohlo hrát nějakou roli ty stupně..

Děkuji za postřehy :)

http://www.globaldenso.com/en/products/aftermarket/plug/power/features.html

Pokud tam nemáš aspoň čip, tak to tam vůbec nedávej. Kup IK20. Mám doma IK24 a to mám velký turbo atd a stejně je to na hovno. Musí se to snad i poladit softem. Aspoň jsem to slyšel. Osobně si už Densa nikdy nekoupím. Zlatý Brisky Premium za pár korun. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak to jsem v pasti. Z více stran jsem slyšel, že na LPG není vhodné dávat iridiové svíčky, kvůli jejich velmi malé životnosti a to z důvodu menšího rozměru jiskřiště. Prý má LPG větší teplotu a svíčka se tak časem rychleji opotřebí případně se krajně stává, že kontakt odpadne úplně. Tak teď hodně jezdi, ať vím, jestli je to ok a mám si je koupit taky a nebo mám zvolit levnější variantu klasických NGKček. :-) Stejně si myslím, že tuhle investici moc na výkonu ani na startech nebude poznat. Co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

moje zkušenosti s Denso IK20, motor AGU, LPG, jezdím většínou na dálnici rychlostí 140-180 km, dálky, cca 3-5 tis km měsíčně, svíčky nové před 20 tkm., auto začíná v zátahu škubat, vyměněny svíčky za jiné a je po problému. Už mě upozornil jeden majitel stejného motoru, že na plyn tyto svíčky většinou odejdou do 25 tk., ale v oplu mi svíčky odcházely po 10 000 tkm, takže jsem si významě polepšil.

Editováno: , autor: kid001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

iridiová svíčka je nejlepší, proto se dává na LPG, kvalitativně jsou takto....obyčejné, silver, platinum, yridium.....elektrody vydrží teploty nad 2500 stupňů, takže se minimálně opalují, dávajá se např. do motorů, kde se dá těžko dostat ke svíčkám(někdy se musí zdemontovat celé sán), doporučený interval výměny 120 tisíc km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...