Přejít na obsah

1.8T problém zátahu turba


tapir

Doporučené příspěvky

Mám krátce octávku 1.8 turbo a v servisu mi řekli že mi turbo zabírá až cca od 3000 ot a mělo by mnohem dříve měl někdo stejný problém prosím o radu ať mě tam neoškubou výměnou všeho na vagu to ukázalo že lambda nic moc nebo že by váha vzduchu? Jinak ještě dotaz na spotřebu u tohoto motoru u rychlosti kolem 130km. Díky moc.

Editováno: , autor: tapir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakej je to RV a kolik ma najeto ?

Turbo ve skutecnosti zabira v cca 1850 otackach. Akorat , ze to jde do kroutaku, takze pri nizdych otackach to moc necitis. Citelny zaber je od cca 2500 otacek, pokud mas cip, muz to byt i v 3000.

Ja mam cip od sportmotoru a nejvetsi zaber je kolem 3500 otacek.

Jinak ve 130km/h mam spotrebu cca 8.5l/100km (prumer)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakej je to RV a kolik ma najeto ?

Turbo ve skutecnosti zabira v cca 1850 otackach. Akorat , ze to jde do kroutaku, takze pri nizdych otackach to moc necitis. Citelny zaber je od cca 2500 otacek, pokud mas cip, muz to byt i v 3000.

Ja mam cip od sportmotoru a nejvetsi zaber je kolem 3500 otacek.

Jinak ve 130km/h mam spotrebu cca 8.5l/100km (prumer)

R.v. je 2003 a je to čipnutý na 142KW asi to bude tím že jsem si to neuvědomil protože těch 110 KW tolik nezabíralo odspodu a hlavně jsem to neřešil a po tom čipu to jelo z mýho pohledu šíleně tak mě znepokojilo to sdělení známyho v tom servisu když se tím svez a řekl že to zabírá nějak pozdě a začal jsem to přisuzovat i trochu spotřebě když jedu v klidu do 130 tak průměr je taky těch 8,5 což mi příjde dost na to lechtání plynu a říkal jsem si že to je tím, v těch nízkejch otáčkách nejede to turbo. díky moc za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

maximální točivý moment a to těch 210Nm je od nějakých 2100-2200 tak že není potřeba motor zbytečně honit,maximum výkonu je pak někde kolem 5500 a to je těch 150 koní. jinak 130km/h jezdím 8-8,5 l ale pač jezdím mírně víc tak se mi spotřeba ustálí na 9-10 při 160-170 :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...