Přejít na obsah

Výměny vzduchového filtru


Doli

Doporučené příspěvky

mal som octaviu...1.9tdi..turbo zacalo piskat okolo 110 000..filter meneny kazdych 30 000km. je ale pravda ze turbo som nikdy nedaval vychladzovat ako tu seci pisete ze to treba..asi si pomyslite ze som totalny pako...noo som..doteras som to nevedel..ale na tejto novej co mam uz setko pohode.motor nehavam bezat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každej si na to určitě neztěžuje Doli, zas to tolik nedramatizuj.

mmch tobě odešlo turbo z důvodu zasviněnýho vzduchovýho filtru? žádnej jinej důvod nebyl? výrobní vada? vada materiálu?

jak říkám, svýmu autu dávám ceres hodně a všechno drží a nic nehouká, ve firmě máme další dvě OII 1.9TDI a taku už přes dva roky bez problémů na prodlouženým intervalu, kámoš má 2.0TDI a v 60tis km taky pořád v pohodě na prodlouženým.

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna tento tyden si na to ztezovali 2 lidi s kteryma jsem se potkal. Je to kazdyho vec jak se k svemu autu chova. Rozhodne nic nedramatizuju, myslim ze hlucnost turba u die. octavii je znama vec! Jen jsem na to chtel upozornit...

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás na jihu máme větší prašnost...to víš místní bývalá JZD to je bordel na silnici hned a to nemluvím co dělají za oblaka prachu kamínky po zimě po silničářích. Věřím, že auto co jezdí po Praze, nebo hodně dálnice neví ani z poloviny co je silniční prach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já dneska zachránil zajíce, zastavil jsem pár cm od něj, ale brzdil jsem i očima.

no, jinak koukám, že když dodržuju servisní intervaly doporučený škodovkou a nedělám to tak jak se tady píše, tak vlastně nemám svoje auto rád. zvláštní, protože můj vztah k autu je skoro víc než osobní...asi úhel pohledu Doli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem to napsal jednou, je kazdyho vec co dela a kdy jak jezdi na servisni intervaly. Nekdo je dodrzuje nikdo ne. Ja jen rikam ze HODNE lidi si ta tento problem ztezuje a uvedl jsem tady moznou pricinu vzniku zavady. Pokud tento problem nemas, je to jen dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že každej k autu máme osobní vztah a pokud bude někdo něco měnit dle svého rozumu tak tomu rozhodně neublíží, spíš naopak. Ještě jsem nikdy neslyšel, že by někdo zlikvidoval auto tím, že vyměňuje tyto věci dřív než by musel. Spíš jsem viděl zlikvidovaný auta tím, že nikdo neměl na nic čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím,když jsem byl teď na první garančce s výměnou oleje po 15000 km a při placení jsme procházeli provedené práce,tak jsem se ptal jestli náhodou nezapomněli vyměnit vzduchový filtr,ale bylo mi řečeno,že ten se mění až při 60 - 80000km. Trochu mne to překvapilo a z minulosti mám zafixované,že vzducháč by se měl měnit častěji. Zkusil jsem filtr vytáhnout,lehce jsem ho prokleplal o nohu a jen jsem zíral kolik prachu z něj vyletělo. Nebylo to jak z pytle vysavače,ale bylo toho opravdu dost,aby to mohlo časem být neúnosné. Pokud beru v úvahu jak se má dbát kvůli životnosti motoru právě ohled na tento filtr,tak mne překvpuje,že to škodovka alespoň nedoporučí. Po této zkušenosti jsem neváhal a koupil nový zn. Bosch za 430,- "co bych pro miláška neudělal" ,samozřejmě ne ve škodovce,tam za něj chtějí pouhých 850,-. Jsem spíše jen uživatel vozu a ne žádný odborník,ale určitě doporučuji filtr zkontrolovat a vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...