Přejít na obsah

Výměna rozvodů


Tezmen

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.Chci se zeptat ohledně rozvodovýho řemenu.Koupil jsem octávu z roku 1998 a má natočeno 56000km.Jak je to s řemenem,do 90k daleko,ale děsím se,aby to neprasklo po 8 letech.Jaká je životnost řemenu,nebo dá se nějak poznat opotřebení?Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.Chci se zeptat ohledně rozvodovýho řemenu.Koupil jsem octávu z roku 1998 a má natočeno 56000km.Jak je to s řemenem,do 90k daleko,ale děsím se,aby to neprasklo po 8 letech.Jaká je životnost řemenu,nebo dá se nějak poznat opotřebení?Díky moc za rady.

Zdravim, kdyz uz se na neco ptas, bylo by dobre trochu blize specifikovat alespon typ motoru :D Otazkou je, jak moc je tech 56000 km realnych. Remen se da samozrejme zkontrolovat, nemel by mit praskliny, roztrepena vlakna, u dieselu se tusim meri sirka remenu ktera indikuje dalsi cast opotrebeni. Kazdopadne nad nejakou zivotnosti bych vubec nespekuloval a rozvody kompletne IHNED VYMENIL. Za risk ze ti to pak nekde rupne to vazne nestoji. Ja sam jsem nedavno koupil 1.8 20V RV99 a i po dusovani predchoziho majitele, ze rozvody menil nekdy pred 6000 km kdy auto sam kupoval, je nyni radsi pro klid sve duse znovu vymenim (a to i pres to, ze auto ma najeto 135000 km a rozvody se u tohoto typu maji poprve menit az ve 180000).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele,dám ti jednu odpověď a asi bych to dál neřešil.řemen je zralý po letech na výměnu.svěř ji někomu,kdo to umí a dělal,pokud nechceš dojít k nějakému úrazu.TDi motory jsou na rozvody snad to nejhorší,musí jít dolů držák motoru,motor musíš hodit na kozu nebo zespodu podepřít.Známý,co dělá ve škodovce to dělal poprvé 8 hodin,teď když jich má zasebou cca 60 tak asi 2 hodiny a to má všechny přípravky a ví kde sáhnout..Ceny si najdi v annonci.Já mám kompletní a orig.sady po 3900-řemen+4kladky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny.Chci se zeptat ohledně rozvodovýho řemenu.Koupil jsem octávu z roku 1998 a má natočeno 56000km.Jak je to s řemenem,do 90k daleko,ale děsím se,aby to neprasklo po 8 letech.Jaká je životnost řemenu,nebo dá se nějak poznat opotřebení?Díky moc za rady.

Opravdu o tom vůbec nepřemýšlej. pokud je to TDI r.v. 1998 tak tam byla předepsaná výměna v 60 000 km. 90 000 km mají až vozy vyrobené od 07/1999. Navíc stáří. Tedy ihned výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele,dám ti jednu odpověď a asi bych to dál neřešil.řemen je zralý po letech na výměnu.svěř ji někomu,kdo to umí a dělal,pokud nechceš dojít k nějakému úrazu.TDi motory jsou na rozvody snad to nejhorší,musí jít dolů držák motoru,motor musíš hodit na kozu nebo zespodu podepřít.Známý,co dělá ve škodovce to dělal poprvé 8 hodin,teď když jich má zasebou cca 60 tak asi 2 hodiny a to má všechny přípravky a ví kde sáhnout..Ceny si najdi v annonci.Já mám kompletní a orig.sady po 3900-řemen+4kladky.

Čau Cosby, chtěl jsem se zeptat na ty rozvody co nabízíš, jsou s dokladem a se zárukou?

pomalu se připravuju na výměnu mám oct. 1,9 tdi 81kw, 165 000km.

Ve škodovce mi řekly až 18 000kč za výměnu, copak jsem blázen nebo co. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele,dám ti jednu odpověď a asi bych to dál neřešil.řemen je zralý po letech na výměnu.svěř ji někomu,kdo to umí a dělal,pokud nechceš dojít k nějakému úrazu.TDi motory jsou na rozvody snad to nejhorší,musí jít dolů držák motoru,motor musíš hodit na kozu nebo zespodu podepřít.Známý,co dělá ve škodovce to dělal poprvé 8 hodin,teď když jich má zasebou cca 60 tak asi 2 hodiny a to má všechny přípravky a ví kde sáhnout..Ceny si najdi v annonci.Já mám kompletní a orig.sady po 3900-řemen+4kladky.

Čau Cosby, chtěl jsem se zeptat na ty rozvody co nabízíš, jsou s dokladem a se zárukou?

pomalu se připravuju na výměnu mám oct. 1,9 tdi 81kw, 165 000km.

Ve škodovce mi řekly až 18 000kč za výměnu, copak jsem blázen nebo co. :smich:

Od Cosbyho jsou O.K. a jsou opravdu origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host mirossek

Měl by se měnit i silentblok motoru?

Měnili jsme rozvody po 180.000 (1,9TDI 66kW 2001).

Vyměnili jsme řemen, 3 vodící kladky, napínák řemene,vodní čerpadlo, šrouby uchycení motoru.

Poté jsme zajeli do servisu, nechali nastavit předvstřik (vyměnit šrouby oz. kola vstřik. čerpadla za nové) a při tom i zkontrolovat trysky.

Řemen před výměnou po nastartování pískal, bylo to nepříjemné, dřel bokem o napínací kladku.Po zahřátí motoru se ztišil.

Nyní má motor mnohem klidnější chod, i tišší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak pisou ostatni, OKAMZITE VYMENIT!!!! Koupil jsem oktu, nevymenil jsem je a stala se absurdni situace... znamej mi psal meila, kdyz uz jsem nebyl v praci, ze to mam ihned vymenit... cestou domu z prace mi rupnul remen a motor v hajzlu.. jake pak bylo moje udiveni, kdyz jsem ten mail cetl a cas odeslani/doruceni mailu se schodoval s casem, kdy se mi to posralo... proste ponauceni jak hrom, takze dej na rady ostatnich a okamzite vymen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,tak dneska konečně vezu auto na výměnu rozvodů.Vezu to do jednoho servisu a za 6k mi to vymění.Říkali origo řemen a 4 kladky.Má se měnit i vodní pumpa nebo záleží na stavu?Můžu nárokovat nějakou záruku na ty rozvody,když to dělá servis?Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně kluků doumá jak ušeřit na nepravém místě,pídi se po levných rozvodech,tak tady máte něco,čeho jsem byl osobně svědkem a dnes při výměně.

Jednalo se o rozvody na O.TDi,vše se zdálo být originál,až na pár detailů.Originál napínací kladka proti neorigo má jinak umístěné znaky,nápis CANADA a ještě jeden nápis chybí.Vzhled je identický.Tuto neoriginál.kladku jsme dávali a takto dopadla po cca 500km.Naštěstí se nic nestalo,ale asi víte,co se stát mohlo.Sadu rozvodů dotyčný zakoupil přes www.annonce.cz

post-26-1148326403.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...