Přejít na obsah

Nesvieti pravá zadná hmlovka


Jarda K.

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Tak na mne dnes vlezlo jaro a rozhodl jsem se zapojit pravou zadní mlhovku, kritika-nekritika této činnosti. Vlezu do ještě promrzlé garáže, zatopím přímotopem, Otevřu kufr a hned jsem přemýšlel jestli se na to nevyprdnu když jsem viděl ten celkem precizně oplastovanej kufr. No nic, sundal jsem obě skupinovky a prověřil, že v té pravé je vše připraveno i s žárovkou-hurá. Vše proměřil, našel v garáži dokonce i ten správnej šedo-bílej drát  správného průřezu k dodádání toho jednoho vodiče. Začal se hrabat ve škatuli s piny abych to doplnil do svorkovnice v pravém světle a zjistil, že ten pin nemám. Takže jsem vše zase složil a beru to za precizní přípravu  :kol-28: Tímto se chci zeptat kde ho koupím, nebo kdo ho dodá, ani nevím jaký typ, mají takovou věc ve škoda dílech  ?

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, ale kabelu budu potřebovat o něco více jak jeden metr, ale ten mám jak průřezem, tak správnou barvou, aby to nebyl žádnej bastl :-)  No zítra vyrazím do škoda dílů a budu jim pracně líčit co potřebuju, jsem zvědav, jestli se taková věc dá koupit, hlavně jestli ano, tak jestli budou vědět jaké piny tam patří !

Jinak u O1  mám obě mlhy originál a u F1 zase jen levou, ale to je babička té to stačí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dick:  :kol-47:   Ani OC1 nema z vyroby abi svetila prava hmlovka. Mas to dorabane!!! :kol-31:

 

Pin dostat kupit bezne v skodovke.

Prochy, občas by sis mohl něco naštudovat - nejenom Pravidla pravopisu, ale i něco o autech - byly verze O1, kde svítily obě zadní mlhovky a byly verze, kde byla jen 1 = levá. Fabricky, nedorábané. Rozdíl byl jen v tom, kdy byla která kokta vyrobená - u těch starších se ještě tolik neškudlilo, zatímco novější už měly katování kostů na programu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes vyrazil do ŠA autodílů pro piny. Řekl co chci, chvíli se hledalo v katalogu v PC a po té mi to bylo předvedeno. Samotné piny se prý neprodávají, ale pouze na vodiči. Pro ukázku půlmetrovej kabílek, žlutá barva, průřez 1,25 a na obou koncích piny, cena něco mírně přes 90 kč. Při pomyšlení prvovýrobce až spotřebitel marže 1000% jsem omdléval. Takže mám prý zkusit jakého si prodejce s drobným elektromateriálem, prý tam také jejich mechanici jezdí pro takovéto drobnosti. Moje obava se tedy naplnila, jako orig. díl pouze s kablíkem za smrtelnou cenu a na objednání, protože tem můj stejně nebyl  :kol-134:

Zítra pokračování, a stejně si myslím, že skončím v některé firmičce kde dělají kabelové svazky pro auta a pod, je to v každém větším městě, a budu tam žebrat  :kol-14:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes vyrazil do ŠA autodílů pro piny. Řekl co chci, chvíli se hledalo v katalogu v PC a po té mi to bylo předvedeno. Samotné piny se prý neprodávají, ale pouze na vodiči. Pro ukázku půlmetrovej kabílek, žlutá barva, průřez 1,25 a na obou koncích piny, cena něco mírně přes 90 kč. Při pomyšlení prvovýrobce až spotřebitel marže 1000% jsem omdléval. Takže mám prý zkusit jakého si prodejce s drobným elektromateriálem, prý tam také jejich mechanici jezdí pro takovéto drobnosti. Moje obava se tedy naplnila, jako orig. díl pouze s kablíkem za smrtelnou cenu a na objednání, protože tem můj stejně nebyl  :kol-134:

Zítra pokračování, a stejně si myslím, že skončím v některé firmičce kde dělají kabelové svazky pro auta a pod, je to v každém větším městě, a budu tam žebrat  :kol-14:

 

:kol-47::kol-26:

 

Pin iso dostat kupit aj samostatne v skodovke zas sa servis vyznamenal!!! :kol-24: :kol-24:

 

Pin stoji cca 0,20eura,

 

Tu mas pin za 2kc

 

LINK:  http://www.prohifi.cz/montazni-material-oka-vidlicky-konektory/car-audio-pin-iso-konektoru-samice-41016   :kol-31:

 

LINK:  http://www.saunika.sk/iso-konektory-redukcie/iso-konektory-univerzalne/iso-konektor-pin-univerzalny-samica-mini---470/

 

 

LINK: http://www.dobry-obchod.sk/obchod/abc/autoradia/70-prislusenstvi-pro-autoradia/0/piny-do-konektoru/

 

LINK: http://www.autohifi-ady.sk/product.php?id_product=1526   :kol-31:

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechoď do servisu, ale najdi si nějakou prodejnu s autodíly, smluvvní se škodovkou. Já např v Brně chodím např. do APS Šrámek a cokoliv si objednám z etky, tak druhý den si pro to můžu přijít. A dobře tam i poradí. Piny už jsem taky samostatně kupoval. Jen je obtížné je podle Etky poznat které to jsou. Ty malované obrázky nebývají moc věrohodné.

 

Tuším že by to měla být dutinka s katalogovým číslem 000 979 133 a možná nějaké pismeno E A? Ale bez záruky. Nebo pro Feldu to bylo N 904 210 01. Jsou stejné. Co mě zbyly používám i pro Fábku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem konečně zprovoznil tu pravou mlhovku, jelikož jsem měl řádnou přípravu, tak jen 30  min. pohodové práce. Konektory samostatné jsem nesehnal pouze celý kablík ve škoda dílech za 70 kč. Dávám nějaké foto. 

Už nemám mrzáčka  :kol-147:

post-5078-0-13025900-1362940416_thumb.jp

post-5078-0-77518200-1362940425_thumb.jp

post-5078-0-74127400-1362940488_thumb.jp

post-5078-0-60669100-1362940498_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kufr jsem nakonec nerozebíral, protože mě to mohutné oplastovaní doslova děsilo, asi jako tebe :-) Takže jsem to nepřisvazkovával, ale jen odtáhl gumu a ty krajní plasty a plast na zadním čele a tam ten kablík vtělil.

Nicméně jednu radu ti dám, neboj se toho, drží to na kovových sponách, takže až za to začneš tahat, žádné packy neulomíš, špíš dej bacha aby to vydržel ten plast. Foto příchytek na bočních plastech.

post-5078-0-44138900-1362950046_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...