Přejít na obsah

Zavada OII 2.0TDI - Emise Do dílny!


TTomas

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapy,

 

mám na vás také dotaz ohledně škrtící klapky - taktéž mi svítí kontrolka motoru a píše "Emise do dílny" na počítači chybu škrtící klapky, čidlo někde u ventilů a ještě něco s ventilátorem - kontrolka se mi rozsvítila při zvýšené teplotě motoru při táhnutí karavanu, před tím jsem měnil turbo, které mi odešlu, ale má to nyní takový ten turbo efekt kolem 2300 otáček (což nemívalo). O víkendu jsem klapku vyndal vyčistil včetně potrubí, které bylo od oleje - klapka jde lehce silou takový ten první pohyb, potom už jakžtakž lehce (jinak klapka má najeto cca 100 tisíc) - když jsem nato koukal u kolegy tak tomu jde o dost lehčeji...ale teď otázka jestli může mít špatná škrtící klapka vliv na sepnutí turba (teď to má opravdu "kopanec" v těch cca 2300 otáčkách). Dále mi podle mě nespíná ventilátor chlazení (klima funguje)  - proto se to podle mě přehřálo - ale taktéž jsem ventilátor vyndal, připojil 12 V (na tvrdo) a oba ventilátory se roztočili - nevím zda je tedy nutné měnit, lze nějak ventilátor zkusit aby se roztočil?Ale i v horku a při maximální klimě se velký ventilátor nesepne...jinak mám prasklou tu pojistku v motorovém prostoru - předpokládám, že je to chyba buď ventilátoru nebo to vyhazuje ta škrtící klapka, když se nemůže pohnout.....??..

 

Za každou radu děkuji, než budu kupovat cokoliv nového...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Pridam svoje skusenosti za posledneho pol roka

EGR
16785 - EGR System
P0401 - 000 - Insufficient Flow

Roztrhnuta membrana, novy ventil kupeny v aut. servise - 100E
Vymenu EGR na autoriz. servise odhadli na 7 hodin prace :-) Tak som sa podakoval a vymenil som si to sam, trvalo mi to asi hodinu :-)

post-34243-0-07799500-1385915839_thumb.j

 

Skrtiaca klapka
19559 - Motor for Intake Manifold Flap (V157):
P3103 - 000 - Malfunction            

Plastove kolecka vo vnutri dosluzili. Polamali sa niektore zuby. Nova klapka - cena v aut. servise 326E, kupil som ju nakoniec cez cc autodily za 180E, vymenil som si to sam. Vo vnutri starej klapky bolo plno oleja, kde sa tam vzal je mi trocha zahadou.

 

post-34243-0-78760500-1385915842_thumb.j

Prikladam aj obrazky aby ste kto neviete videli ako to vyzera vo vnutri. Tieto produkty maju planovanu zivotnost, nie je otazka ci sa pokazia ale kedy sa to stane... keby tam dali namiesto tych plastovych koleciek kovove vydrzi to vecnost... trvacnost produktov je holt nepriatel zisku..

Obe veci mam nove tak s tym bude hadam chvilu pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

zdravim pani,

potreboval by som od vas poradit. Tiez mi zacala svietit kontrolka emisie. Mam motor 2.0 BKD r.v.2005. Tak som to zobral na diagnostiku a vysli mi z toho tieto chyby:

19557 - motor urovne vireni, preruseny obvod/zkrat na kostru
17075 - riadici obvod vetraku 1 - nizky signal
19558 - motor urovne vireni, ziadny signal

Potom som sa tu na fore docital ze to niekedy robia aj poistky. Tak som pozrel do boxu a zistil som ze bola vypalena poistka f24 10A (ventil spetneho vedenia vyf. plynov). Tak som ju vymenil a nastartoval ale kontrolka svieti dalej, akurat odpalilo aj tu novu poistku. Pre istotu ci som tam nedal uz vypalenu som skusil este jednu ale vysledok ten isty.

Rad by som pocul nazor co by to mohlo byt. Ci je problem len s kablom, EGR alebo s klapkou,alebo na co sa zamerat. V tomoto sa moc neorientujem. Ale niekto tu tiez pisal ze ventilator a klapka maju spolocnu poistku, tak z toho predpokladam ze aj tie chyby spolu suvisia.
Inak okrem tej svietiacej kontrolky ide auto ako predtym, ziadna zmena. Este som si teraz spomenul ze pred dakym casom som si vsimol ze vypinanie motora je akesi hlucnejsie a razove viacej to trasie alebo ako to popisat.

 

Tak neviem teda, ale budem rad ked za kazde info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...