Přejít na obsah

Zavada OII 2.0TDI - Emise Do dílny!


TTomas

Doporučené příspěvky

Jinak ta škrtící klapka je dost náchylná na razantní jízdu např. v rozbředlém sněhu ,ledu atd. kdy se snažíte držet auto pod plynem a jet co nejrychleji a vjedete do toho ,dojde k prokluzu kol a následně na to reaguje řídící jednotka ubráním výkonu i zavřením skrtící klapky.Nevalný vliv má taktéž silnejší mráz který působí na plastová kolečka,která jsou z dost tvrdého plastu (jsou křěchká) a přitech razancích to nevidží. Rada vtěhle situacích jezdit s citem a když to jde a máte ESP tak ho vypnout a klapka nebude ubírat výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak se mi dneska z niceho nic rozsvitila tahle kontrolka a zacala mi hlasit Emise Do dilny! Budu teda muset nekam v utery zajed. Mate nekdo poneti co to muze byt? Zdali tim muzu jezdit nebo bych to radeji mel nechat stat. Pripadne tip na dobreho servismana? Nemate tu nejakyho klubovyho sikulu? Diky za nazor.

Ahoj,

tak u mě to byla škrtící klapka, když jsme vyndali tu původní a rozdělali, bylo v ní plno oleje nebo nějakýho mazu, asi se tam dostal kolem hřídelky, na které je ta klapka a vypálilo to motorek. Dnes sjme namontovali novou, vyměnili jsme vypálenou pojistku a vše OK. Oprava celkem 6021,-Kč s DPH takže ať si ji ve Škodovce strčej za těch 9700,- nebo kolik někam.

zdraví Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Tak se mi dneska z niceho nic rozsvitila tahle kontrolka a zacala mi hlasit Emise Do dilny! Budu teda muset nekam v utery zajed. Mate nekdo poneti co to muze byt? Zdali tim muzu jezdit nebo bych to radeji mel nechat stat. Pripadne tip na dobreho servismana? Nemate tu nejakyho klubovyho sikulu? Diky za nazor.

Tak já už jí mám opět rozsvícenou také na Supu 2.0TDi 2006. poprvé to bylo za 2500 v servisu v Plzni (zhavici svicka v cudu) a tak jsem zvedavej co to bude nyní... uz jsem najel cca 400km a nepostrehuji zadny vykonovy propad ani vyssi spotrebu - proste vse funguje standardne az na tu kontrolku :)

Minule to dali na VAG a určili, že to byla chyba typu sporadicka. Navíc prej se kontrolka rozsvítí pokud se 10x po sobě odečtou z čidel nesprávný hodnoty a pak se to samo prostě nevypne...Musí se do servisu na připojení na VAG :(

Nevíte, zda se s tím dá jezdit??? (do další standardní kontroly v 80tis mi chybí 5 tis km...)

Je možné zjistit na VAGu datum vzniku chyby???

Nemá někdo ten VAG "doma" a za lidovku to nenapojil, prosim??? (Plzeň a okolí).

Děkuji.

Pavel J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Prosím o radu začla mi svíti kontrolka EPC motoru a EMISE do servisu tak jsem zajel do Škodovky a udělaly diagnostiku

a vyjelo :

12547 P3103 000

Motor klapky v sacím potrubí V157 vadný cena prý 6606,60 Kč

Prosím o číslo dílu/ název dílu moc děkuji

není jiná možnost jak to opravit nebo vyčistit?Jsem nováček s tímto autem

Je možné že je to škrtící klapka špinavá?

děkuji moc za odpověd.

Editováno: , autor: jtfcobra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já už jí mám opět rozsvícenou také na Supu 2.0TDi 2006. poprvé to bylo za 2500 v servisu v Plzni (zhavici svicka v cudu) a tak jsem zvedavej co to bude nyní... uz jsem najel cca 400km a nepostrehuji zadny vykonovy propad ani vyssi spotrebu - proste vse funguje standardne az na tu kontrolku :)

Minule to dali na VAG a určili, že to byla chyba typu sporadicka. Navíc prej se kontrolka rozsvítí pokud se 10x po sobě odečtou z čidel nesprávný hodnoty a pak se to samo prostě nevypne...Musí se do servisu na připojení na VAG :(

Nevíte, zda se s tím dá jezdit??? (do další standardní kontroly v 80tis mi chybí 5 tis km...)

Je možné zjistit na VAGu datum vzniku chyby???

Nemá někdo ten VAG "doma" a za lidovku to nenapojil, prosim??? (Plzeň a okolí).

Děkuji.

Pavel J.

Ahojky,

jen doplnim nejake info k výše uvedené závadě. Stále jsem nebyl v servisu a už s kontrolkou "Emise - do dílny" jezdím 1500km a je zajímavý, že už 2x mi sama z ničeho nic zhasla a paradoxně se objevila vždy opětovně, když jsem nabral V-POWER DIESEL u Shellu. Nicméně u mě žádné výkonové ani kouřové nebo spotřebovní problémy rozhodně nejsou - vše jakoby kontrolka ani nesvítila :) Jen ten zvuk při nastartování mě pěkně sejří :( Jelikož za 2tis km mám servisku, tak vyměním žhavičky a snad to bude OK.

Tak SUPum 3x zdar !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

zdravim pani mam OII 2O04 2,O TDI 103kw nedavno mi začala svietit kontrolka motora a vypisovat emisie do dielne... auto ide v pohode setko slape keby ta kontrolka nesvietila ani neviem ze sa nieco stalo. skusal som ist po poistke po poistke F8-regulacne ventily, poistka bola zla tak som ju vymenil ale problem stale pretrvava stale mi svieti kontrolka motora a stale vypisuje to iste.... prosim o radu zatial dik :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky se mi kontrolka rozsvítila, nic jsem s autem nedělal a ještě ten den asi po čtvrtém startu zase zhasla a od té doby je klid. Ve fabii se mi to stalo taky, tam to trvalo déle, asi 20 stratů a skoro týden. Takže buď zajet na VAG a nebo počkat, jestli nezhasne časem sama. Když auto jede normálně a navíc tam odešla pojistka, tak bych tipoval, že zhasne sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ahojte aj mne sa rozsvietila kontrolka.. ale rozdiely v spotrebe nebadat.. dnes rano som nastartoval a otacky 2x krat klesli az tak .. ze proste zdochol motor.. tak potom na 3 krat som to drzal na vyssich otackach .. a uz potom nezdochol.. neviete co to moze byt? (hovorite tu stale o tej oranzovej kontrolke co vyzera ako motor ale v skutocnosti v navode sa pise ze je to nieco ako system kontrolky vyfukovych plynov)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Čus pánové taky mám problém s O2 20tdi motor BKD,s (emise motor do dílny).Dnes jsem byl na vagu a píše mi to tyhle 2 závady.19559-motor klapky sacího potrubí (V157):vadný

17057-válec 3 žhavicí obvod (Q12)chyba funkce

Chyba je ve škrtící klapce!Chci si koupit novou našel jsem nejlevnější za 3630kč(www.cc-autodily.cz)jen by mě zajímalo jestli se musím držet nějakého označení!038128063M,038128063G,038128063L.Nebo je jedno z jakým označením klapku koupím?

Předem díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus pánové taky mám problém s O2 20tdi motor BKD,s (emise motor do dílny).Dnes jsem byl na vagu a píše mi to tyhle 2 závady.19559-motor klapky sacího potrubí (V157):vadný

17057-válec 3 žhavicí obvod (Q12)chyba funkce

Chyba je ve škrtící klapce!Chci si koupit novou našel jsem nejlevnější za 3630kč(www.cc-autodily.cz)jen by mě zajímalo jestli se musím držet nějakého označení!038128063M,038128063G,038128063L.Nebo je jedno z jakým označením klapku koupím?

Předem díky za radu.

Ahoj,

měl jsem ten samý problém.Klapku jsem vyndal, vyčistil od usazenin a cca 3000Km klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka se mi také rozsvítila a po dvou dnech zhasla.Po několika dnech se zase rozsvítila.Tak to bylo asi 3x .Zatím se asi tři měsíce nerozsvítila. :)

Vyčistil jsem klapku i EGR,zajel jsem na VAG kde mi smazali chybu po cestě domů vše OK až do té doby co jsem znovu zapnul klíček(40min).Znovu se rozsvítila kontrolka a svítí pořád!spotřeba se zvedla a je to lenivější,při chcípání motoru je větší chvění.Tu klapku budu muset každopádně koupit,to mě asi nemine!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...