Přejít na obsah

Cvakání


reinxed

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci !

Dnes jsem zjistil , že při nastartování a někdy během jízdy mi něco cvaká v palubce u spolujezdce- přesněji někde u přihrádky.Připadá mi to jako nějaké relé.

Nevíte co to může být?

Děkuji za rady.

O II 2.0 TDI 103KW

Editováno: , autor: reinxed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to tak má nebo je to špatně? Klima funguje.Připadá mi to jak cvakání nějakého relátka.

Skus stlacit na 10 sekund pri zapnutom motore naraz tlacitka fukanie vzduchu do tvare a tlacitko econ,klimatizacia by sa mala resetovat ,mali by ti stmavnut displeje na klime a potom by to uz cvakat nemalo a ak ano potom uz len do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když píšu u přihrádky spolujezdce tak tím myslím toto.Opravdu to cvakání jde odtamtud.Dělá to chvíli a pak to přestane.Necvaká to pořád.

Ja ti rozumiem nerobi to stale ,na VW vymienaju servo motory klimatizacie potom to prestane ak mas garanciu tak si to daj vymenit lebo to stoji okolo 800€.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tím stlačením neboli resetováním nemohu nic pokazit?Takže podle tvého to může být serv.motorek klimatizace?

Nic s tym nepokazis ,klima ti nadalej fungovat normalne ,to je dane priamo z automobilky.S tym tykanim mozes kludne jazdit dalej ,akurat to tykanie lezie na nervy ,preto s tym ludia chodia do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Panove, nemam climatronic, je zima tak je klima vypnuta, jediny co auto pry ma je nejaky elektricky topitko ktery ohriva prej vzduch do kabiny predtim nez se diesel ohreje, a.... rozjedu se a dam topeni naplno a po chvilce to cvakne nekde ve stredu palubovky a po vyhrati auta to cvakne taky mi to prijde, je to jak kdyby mi luplo neco nad radiem nevite co to muze bejt kdyz nemam klimatronic?? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci !

Dnes jsem zjistil , že při nastartování a někdy během jízdy mi něco cvaká v palubce u spolujezdce- přesněji někde u přihrádky.Připadá mi to jako nějaké relé.

Nevíte co to může být?

Děkuji za rady.

O II 2.0 TDI 103KW

mam presne tento isty dojem, zistil si uz co to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci !

Dnes jsem zjistil , že při nastartování a někdy během jízdy mi něco cvaká v palubce u spolujezdce- přesněji někde u přihrádky.Připadá mi to jako nějaké relé.

Nevíte co to může být?

Děkuji za rady.

O II 2.0 TDI 103KW

presne ten dojem mam aj ja, motor to co mas ty, zistil si nieco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi v oblasti schránky spolujezdce cvakaly-lupaly ty servomotorky klimatizace asi 1/2 roku, hlavně po nastartování cca 10-20s, a občas když jsem stál na světlech či jinde na neutrál tak taky lupání až se mě občas spolucestující ptali co to je? Auto za takové peníze a když nehvízdalo turbo tak lupání z palubky! Tak jsem to nevydržel a vydal se do servisu, obával jsem se výměny servomotorků, jeden stojí cca 3550,- a je jich tam 5 a pak ještě jeden za 2300,-, přehráli mi soft a byl a je klid, stálo to 250,-kč, takže jsem měl velké štěstí, auto už bylo po záruce. Na druhou stranu kamarádovi přehrání nepomohlo, motorky přeskakovaly dále a musel je měnit, tuším, že 4, takže ho to stálo balík. Tak asi tak, ale jak se výše píše dost se o tom tady psalo, takže stačí hledat.

Turbo houká stále už nějakých 100tis., tak jsem si zvykl, ale na pískající stahování předních oken a hlavně jejich vytahování se mi přivyknout nedaří :aggressive:

OII 2.0TDi 103kW 2005

Editováno: , autor: Rass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak pokud ti vadi piskani pri stahovani oken, tak sundej tapec a pod nim najdes nanytovany plech (stahovacka). Jsou tam 2 diry o prumeru cca 5 cm. Jsou na nich ucpavky - ty vyloupnes, vezmes nejaky silikonovy olej, nebo nejake mazadlo ve spreji a nastrikas ty kolejnicky stahovacky. Pak uz bude po piskani.

Jo a ted v zime okna moc nestahuj, nebo se ti rozlomi stahovacka a budes muset kupovat novou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že se to dá odstranit promazáním, ale právě že se mi moc do toho sundání tapecu nechce, při demontáži se občas něco ulomí a pak už to není jako nové. S tím pískáním to bylo myšleno výtka ke kvalitě stahování "škoda", píská to takové spoustě OII, že to vidím na konstrukční vadu a to by měli opravovat zadara! a ne že si to budeme kutit sami. Se postav do podzemních garáží k závoře a stačí ti pár minut a i když budeš otočen zády, podle zvuku při stah. a vytah. oken z 50% poznáš kdy dorazila OII a "to je hnus velebnosti"!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Skus stlacit na 10 sekund pri zapnutom motore naraz tlacitka fukanie vzduchu do tvare a tlacitko econ,klimatizacia by sa mala resetovat ,mali by ti stmavnut displeje na klime a potom by to uz cvakat nemalo a ak ano potom uz len do servisu.

Toto zafungovalo perfektně, resetoval jsem to při zapalování v poloze 1. Podržet ECON tlačítko plus to levé spodní tlačítko ze čtyř. Hodnoty na ukazatelích teploty zmizí a objeví se symboly klapek. Mně osobně zmizelo i to klepání zpoza skříňky u spolujezdce. Super!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...