Přejít na obsah

vyber vozu 1,6 74kw nebo 1,9tdi 66kwoctavia


moers

Doporučené příspěvky

Zdravim tuto diskusi potrebuji poradit vlastnim vuz znacky opel omega a rozhodl jsem jse po dlouhych uvahach ze prejdu na znacku skoda me rozhodnuti bylo podmineno tim ze omega jako vus stredni vyssi tridi super svezeni ale vysoka spotreba nafty 10l drahe dily mala dostupnost dilu atd zvolil jsem octavku dle meho nazoru pro nazoru pro normalniho cloveka zcela dostacujici vuz plna dostupnost nahradnich dilu rozumne ceny solidni jizdni vlasnosti dobra antikorozni ochrana a neposledni rade to hlavni super spotreba a tod u me otazka vybral jsem si 1,6 74kw dobra spotrba mala udrzba vuz s timhle motorem jsi bez problemu dokazi opravit a druha varianta 1,9tdi 66kw coz povazuji za nej motor co vw vyrobil je to ekonom spoterba 5l vuz jse da taky i v amaterskych podminkach opravovat tak nevim jsem na vaskach sam rocne najedu 12000km a nemuzu jsi vybrat zajem je o rok vyroby 2001 za rady a namety mockrat dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2001 se uz myslim 74 kw nedelali,ja mam 2001 a mam uz novejsi radu 75kw,ale kup radsi starsi verzi :D ty eko kraviny co jsou u novejsiho motoru to je hruza (EGR,elektronicky pedal plynu atd...)

TDI v dobrem stavu v bazaru se blbe shani,vetsina ma nalitane 300k,to bych koupil asi jen od znameho (ale samozrejme muzes koupit i benzin srot ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednoznačně 1,9 TDI, ale pokud sleduješ jen spotřebu-tak při dnešních cenách benzínu jsi klidně jdi do té benzínovky, pokud budeš chtít nějaký ten výkon tak ber TDI. Dnes se dá pořídit za velmi rozumné ceny....

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud bydeš chtít nějaký ten výkon tak ber TDI.

ty brdo to tu zas zabredne do ostre hadky :D

to jako ze 66 kilowatove TDI ma nejaky brutalni vykon jo ? si z neho delas srandu ne :D

uz jen to oznaceni od skody 66 kw a 74 kw snad o necem vypovida ne

kubiik proc bys chtel El. plyn ? ja na tom nevidim nic pozitivniho,spozdena reakce,auto si nekdy prida samo atd....

Editováno: , autor: creck
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sice jo ale kroutak je kroutak,kdyz chcu jet tak slapnu na plyn a nemusim radit,bez do tdi kdyz se ti potom nebude zdat vykon tak ho proste zvednes chipem a treba tryskama u benzinu ten vykon nezvednes,a ten el.plyn u wv benzinovych motoru je strasny s tim souhlasim,a cenove litr benzinu a litr nafty neres benzin bude drazsi bude se do nej povyne primychavat bioslozka takze pude nahoru,do nafty uz se povinne primychava,a i tak 2koruny rozdil je prd,vem si ze 1,6jezdi za 8 66kaTDI za 5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

foxdivemaster: podle mě je to otom jestli jezdí dálnice nebo nee. z vlastní zkušenosti vím že 66 tdi už kolem 100 km/h není moc pružný oproti 74 benzinu. ale tohle tady asi nemá cenu řešit, bo by se to tady zase zvrhlo. jde o to kde moers jezdí víc. kdybych se hrkal po městě a po vesnicích, tak bych radši tdi

creck: kvůli tempomatu. teď lítám do školy po dálnici a dal bych za to nevim co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo to je pravda,ale co vsetko a kolko za to das aby si ten vykon zdvihol a na 1.6 das tiez chip a je tam hned 85kw,ked uz tdi tak 81kw alebo 91 alebo 96kw neviem presne kolko ma ta druha verzia

S tím čipem na 1,6 je to trošku jinde, v žádným případě ti tam nenaskočí 85kW. Sám jsem tenhle čip měl a vyhodil jsem to.

Jednoznačně bych radil TDi nebo 1,8T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

creck: kvůli tempomatu. teď lítám do školy po dálnici a dal bych za to nevim co...

trochu OT

Zajímavý, že jsem vždycky slyšel jek je tempomat úžasnej od těch, co ho nemaj... Já ho mám a že bych z něj byl nějak odvařenej, to tedy ne. Mohl bych mít místo něj něco užitečnějšího.

Vem si tvou dálnici:

1.V pravym pruhu tě pořád někdo brzdí, takže pořád brzdíš a znovu nastavuješ tempomat.

2. V levym pruhu tě pořád někdo dojíždí, takže se zařazuješ do pravého abys ho pustil a nastává situace č.1.

3. Nechceš řešit č.1. a č.2. tak v levym pruhu jen zrychluješ - jenže ten Bavorák nebo SLR co tě pořád dojíždí tak jezdí pořád a tvých 200 km/h mu je pořád málo....nakonec policajtum ujede, zatím co ty ne = tempomat je velice draze vykoupené zařízení !

Bez tempomatu je to - věř mi - jednodušší .... ;)

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrkni zde do bazaru na neco peknyho urcite kapnes.jinak mam TDi a jsem nadmiru spokojen.jak tu pisou s temi 66kw pokud to mas pro rodinny svezeni je to ideal.pokud chces raplovat je jedno jestli si vemzes 81 nebo 66 vysvihat ji muzes do xx kw.... je to na tobe.ja sam jsem mel kdysi benzi 1.6 passata,mel jsem ho chvili nejak to neklaplo potom jsem si rekl ze vezmu oktavu v TDi - zmena je zivot.ted muzu rict ze by jsem si zpet benzina nevzal...zacinaje spotrebou...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sice jo ale kroutak je kroutak,kdyz chcu jet tak slapnu na plyn a nemusim radit,bez do tdi kdyz se ti potom nebude zdat vykon tak ho proste zvednes chipem a treba tryskama u benzinu ten vykon nezvednes,a ten el.plyn u wv benzinovych motoru je strasny s tim souhlasim,a cenove litr benzinu a litr nafty neres benzin bude drazsi bude se do nej povyne primychavat bioslozka takze pude nahoru,do nafty uz se povinne primychava,a i tak 2koruny rozdil je prd,vem si ze 1,6jezdi za 8 66kaTDI za 5

souhlas :palec2: , mě to TDi žere jak ta 1.6tka :p:feve:lollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu OT

Zajímavý, že jsem vždycky slyšel jek je tempomat úžasnej od těch, co ho nemaj... Já ho mám a že bych z něj byl nějak odvařenej, to tedy ne. Mohl bych mít místo něj něco užitečnějšího.

Vem si tvou dálnici:

1.V pravym pruhu tě pořád někdo brzdí, takže pořád brzdíš a znovu nastavuješ tempomat.

2. V levym pruhu tě pořád někdo dojíždí, takže se zařazuješ do pravého abys ho pustil a nastává situace č.1.

3. Nechceš řešit č.1. a č.2. tak v levym pruhu jen zrychluješ - jenže ten Bavorák nebo SLR co tě pořád dojíždí tak jezdí pořád a tvých 200 km/h mu je pořád málo....nakonec policajtum ujede, zatím co ty ne = tempomat je velice draze vykoupené zařízení !

Bez tempomatu je to - věř mi - jednodušší .... ;)

no tak nevij jak teda jezdíš. co sem s nim jezdil v tátově autě, tak to bylo super. a při cestě na dovolenou sem mu to jenom záviděl. takže zkušenosti s jízdou s tempomatem mám. jezdím s nim i po městěiii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to sice jo ale kroutak je kroutak,kdyz chcu jet tak slapnu na plyn a nemusim radit,bez do tdi kdyz se ti potom nebude zdat vykon tak ho proste zvednes chipem a treba tryskama u benzinu ten vykon nezvednes,a ten el.plyn u wv benzinovych motoru je strasny s tim souhlasim,a cenove litr benzinu a litr nafty neres benzin bude drazsi bude se do nej povyne primychavat bioslozka takze pude nahoru,do nafty uz se povinne primychava,a i tak 2koruny rozdil je prd,vem si ze 1,6jezdi za 8 66kaTDI za 5

Tak určitě je to individuální...já mám 74kW a jezdím za 6,3-6,5 denně do práce cca. najedu 70km. Takže jakých 8l :-). I město se dá za míň...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si děláš srandu!!!! ??? Jaké nastavování tempomatu? Tempomat má přece paměť. Delší trasu bez tempomatu ani rana. Tvé argumenty jsou opravdu k :)

No jasně že srandu, jsem doufal, že nadnesenost příspěvku bude patrná. Ovšem jinak je všechno co je psáno svatá pravda ! :)

Tedy aby to nebylo špatně chápáno:

1. záleží na provozu - pokud je optimálně "slabý" je to pohoda.

2. pokud hustý, moc to neřeší = odpovídá bodu 1. a 2. původního příspěvku

3. "Tempomat má přece paměť." - Já mám tempomat s deaktivací při sešlápnutí brzdy = odpovídá bodu 1. prvního příspěvku.

Samozřejmě to patřičně dramatizuji, ale podstata je popsána správně....

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 1.6 74kW, ale bral by som radsej ten diesel, pri mojom style jazdy (a dovodoch jazdy) by sa mi vyplatil diesel. A ked vidim, ake veci popisuje indy a tdigarage, ze treba zmenit a 66ka sa da pekne vykonovo nahnat...

K tomu tempomatu, zalezi od toho kde jazdis, da sa aj na okreskach pekne vyuzivat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...