Přejít na obsah

Vyhřívání trysek ostřikovače


kapl

Doporučené příspěvky

Měl jsem to na služebáku a proto jsem namontoval i nyní. Nechci nikoho přesvědčovat, ale je to perfektní i nikdy jsem neměl problém, ale nezapomeňte, že i přes nemrznoucí směs - používám na minus 25 st. - je tryska díky svému minimálnímu otvoru tím nejproblematičtějším místem ostřikovačů. Navíc může zamrznout i zvenčí, což jsem poznal několikrát i v loňské mírné zimě. A proti tomu nepomůže žádná koncentrace směsi do ostřikovačů! Ale pochopitelně nikoho nenutím, aby si montoval, ale kdo je již jednou měl, bude je chtít zase...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak chlapci. Ja si to tam dam, lebo chcem a paci sa mi to. Je to o prioritach. Napriklad radsej si dam vyhrievane trysky na ostrekovace ako kupovat vyklapaci klucik..... Niekto si radsej kupi a prerobi vyklapaci klucik z ktoreho ma ten isty osoh ako z obyc. dvojtlacitkoveho kluča s DO. Akurat velmi pekne vyzera, to uznavam. Pre mna je napriklad to zbytocnost. Kazdemu sa paci ine... :prc: A verim tomu, ze to funguje. Inak by to fakt automobilka nevyrabala a nemontovala. kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tu spomínal průtokáč- už jsem na pár autech viděl jak je hadička za čerpadlem namotaná na hadici od topení, takže dokonalý předehřev za hubičku, jak se motor rozběhne tak to momalu ohřívá, ale když je voda na 90 a pak to stříká na studené sklo to už nevím, každopádně to stojí za pokus....

Standatně montované do mercedesů... hlavně starší kus 124 ohrev bandasky vodou od topení ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj kluci, to je už skoro psychologická debata, proč ANO či NE.

Vyhř. trysky jsou hlavně pro horaly nebo seveřeny, protože když ostřikuješ v zimě tak se ti tam na trysce může udělat tzv. ledovej špunt a můžeš mít i nemrznoučku a jsem v ... Trysky po sepnutí "15" vyhřívají stále a podle okolní teploty vyhřívá víc či míň, jelikož má v sobě PTC-termistor, který pracuje v závislosti na okolní teplotě.

Pokud se ještě budeme bavit o hraní si na našich mazlíčcích, tak na F1 a O1 lze s lehkou úpravou zapracovat nejen vyhřívané trysky, ale k tomu i vyhřívaný a seřiditelný trysky z O2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Vyhřívane trysky jsou super věc! Mám OII Elegance - r.v. 2009 a nemam to tam :-( Co mne take nemile prekvapilo je to, ze v teto vybave neni ani kontrolka nizke hladiny kapaliny v ostrikovacich. Jiz mne oba problemy parkrat vypekly :-( Dodelava nekdo v Praze ty vyhrivane trysky prosim? Osobne bych je zapojil na spinac vyhrivani zrcatek a nebo vyhrivani zadniho okna. Aby se hrali po cely rok pri zapnuti klicku mi prijde spise NEGATIVNI - a to nejen kvuli zvysene spotrebe elktr. energie. DIky za pripadny tip na dodelani!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...