Přejít na obsah

Řízení-vule kola?


hawkehi

Doporučené příspěvky

Prosím o pomoc,pokud je už někde na fóru podobný problém popsán,omlouvám se za založené tématu-nenašel jsem.

Mám problém s levým předním kolem.Pokud auto stojí,chytnu za přední kolo a hýbu s ním doleva doprava,tak je cítit evidentní vule,někdy je slyšet i lupání.Pokud auto nadzvednu,můžu dělat kolem co chci a nic nezjistim.Při jízdě pokud zatočím doleva ozve se někdy slyšitelné lupnutí z levé strany.Dal jsem auto do servisu kde mi řekli,že neví co by to mohlo být a ať počkám až se to projeví víc.Ramena i čepy mám nový cca 1 měsíc,silentbloky taky vč kostí.

Neměl by jste někdo nějakou lepší radu než autorizovaný servis?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Byla vychozena tycka co vede do hrebenu. Je v pouzdre a to je prisroubovane k hrebenu. Musis sundat kulak,manzetu a povolit tu tycku u hrebenu. Je to velky klic,myslim 32,mozna vetsi. Dostat se tam tim klicem jde jenom ze spod mezi napravou. Natocis si to pomoci volantu,tak aby jsi tu matku mel nad tou dirou mezi napravou,das na ni klic a povolis. Pak uz das novou tycku a poskladas zpet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvedni auto a nekdo at ti hybe kolem doleva,doprava a koukni na to ze spod a tu vuli musis videt

No já teda nevím,ale já tu vůli poznám jen když auto stojí,chytnu za kolo a evidentně cítím vůli.Když ale auto zvednu,můžu hýbat čím chci a nepoznám nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem to hodil do servisu a příčinou problému bylo to,že byl vysunutý silentblok z ramene,které mi měnili před vánocema.Takže to znova nalisovali,nechal jsem si vyměnit při té příležitosti čepy a musím zatím říct,že je to 100 a 1

Tak jsem zvědavej co se vy...e dalšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Prosím o pomoc,pokud je už někde na fóru podobný problém popsán,omlouvám se za založené tématu-nenašel jsem.

Mám problém s levým předním kolem.Pokud auto stojí,chytnu za přední kolo a hýbu s ním doleva doprava,tak je cítit evidentní vule,někdy je slyšet i lupání.Pokud auto nadzvednu,můžu dělat kolem co chci a nic nezjistim.Při jízdě pokud zatočím doleva ozve se někdy slyšitelné lupnutí z levé strany.Dal jsem auto do servisu kde mi řekli,že neví co by to mohlo být a ať počkám až se to projeví víc.Ramena i čepy mám nový cca 1 měsíc,silentbloky taky vč kostí.

Neměl by jste někdo nějakou lepší radu než autorizovaný servis?

Díky

Když je vůle na tyčce řízení, tak to jemně klepe, ale nelupe, podíval bych se na pružinu a nebo uložení tlumiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 13 let později...

Ahoj. Oživuji staré téma,protože problém s autem mám podobný. Levé přední kolo se vodorovně (je tam cítit vůle, pokud ho na zvedáku chytnu a měli s ním) hýbe, má vůli a vůle jde cítit v tyčce řízení. Pravé kolo ale vůli nemá. Slyšel jsem od jednoho mechanika, že to je vůle na hřebenu řízení. Druhý mechanik zase tvrdil, že to nejde poznat, pokud se nesundá napravnice, že to může být jen v kloubu té tyčky, ve spojení. Já tomu nerozumím, tak promiňte, že se zeptám tak hloupě. Kdyby byla vůle v hřebenu, tak by se to poznalo na obou kolech, že by se obě hýbaly (měly vůli ve vodorovné ose) obě, nebo ne? Jinak při jízdě a při vytočení volantu na max žádné lupani v řízení není slyšet..

Editováno: , autor: Fryw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...