Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Nemyslel, opravdu zkratovaný kabel k zadnímu repru a odpojilo to park. asistent. Mám FL senzory vpředu i vzadu. Při couvání uzoučkým prostorem (např. do garáže) pípají reproduktory střídavě podle vzdálenosti od překážky. Takže teoreticky s autem může couvat i slepej. :)

K tomu se to na navigaci zobrazuje i graficky. Podle mne když nejde jeden reprák, tak to nemůže regulérně signalizovat a asistent to odpojí. :palec2:

Bohužel i s grafikou. Na displeji to akorát napsalo: Optický systém není k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží kam to kdo dá, ale lze měnit samozřejmě i tón...

Fakt se dá měnit i ton??? A hlasitost??? Vagem? Já mam origo park vzadu i vpředu, piští mi to někde kolem levého B sloupku a výškou tonu je rozdělený jestli to je z předních nebo zadních senzorů..

Stačilo by mi kdyby to šlo alespon ztlumit...tohle řve jak kr.va - jasně, je tu varianta předřadného odporu k repráčku, ale vagem by to bylo elegantnější...

Editováno: , autor: 1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Po namontovaní tažného som hladal, v jakom RJ by som to mohol nakódovať. Našiel som v RJ parkovacieho asistenta položku "auto s tažním"(presný názov po anglicky si nepamätám), tak som to zaklikol. Sranda je, že teraz mi parkovací asistent nepípa ani pri nazapojenom vozíku. V čom by mohlo byť problém? Kde sa vôbec kóduje tažné, ak nie v RJ parkovacieho asistenta.?

Tažné je asi originál, aspoň som si ho tak kupoval, mal aj štítok so Škoda kódom. V VAG som zbadal aj možnosti sedan, wagon, ... Mám kombi ale je tam nastavení kód pre sedan. Je to nejaký rozdiel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
chlapi neviete kolko stoji dorabka origo parkovacieho asistenta v skodovke? alebo, robi sa to vobec? nechcem tam davat daco neorigo-nevyzera to velmi dobre :)

Ve Škodovce to vůbec nezjišťuj. Díly ti možná nebudo schopni ani zjistit. A když jo, tak omdlíš z ceny.

Kup díly přes inzerát (třeba tady na fóru) a ve škodovce si je nech maximálně domontovat.

Ale to co oni budou řešit dva dny (možná víc) to zvládne někdo tady z fóra za jeden a troufnu si říct, že lépe.

S doděláním je docela práce a když někdo přesně ví co má dělat je to něco jiného, než když se mechanici ve škodovce učí něco, pro ně, nestandardního.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Škodovce to vůbec nezjišťuj. Díly ti možná nebudo schopni ani zjistit. A když jo, tak omdlíš z ceny.

Kup díly přes inzerát (třeba tady na fóru) a ve škodovce si je nech maximálně domontovat.

Ale to co oni budou řešit dva dny (možná víc) to zvládne někdo tady z fóra za jeden a troufnu si říct, že lépe.

S doděláním je docela práce a když někdo přesně ví co má dělat je to něco jiného, než když se mechanici ve škodovce učí něco, pro ně, nestandardního.

ide o to ze idem kupit jazdenku a ta to nema....preto by som to chcel mat ako od vyroby...ziadne spatne dorabky :) nech to nevyzera jak nalepene gombiky a hlavne nech to funguje ako ked to je seriovo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Škodovce to vůbec nezjišťuj. Díly ti možná nebudo schopni ani zjistit. A když jo, tak omdlíš z ceny.

Kup díly přes inzerát (třeba tady na fóru) a ve škodovce si je nech maximálně domontovat.

Ale to co oni budou řešit dva dny (možná víc) to zvládne někdo tady z fóra za jeden a troufnu si říct, že lépe.

S doděláním je docela práce a když někdo přesně ví co má dělat je to něco jiného, než když se mechanici ve škodovce učí něco, pro ně, nestandardního.

Dovolím si nesouhlasit ;)

Mám doráběné senzory z výroby (ten druhej typ). Dělali to přímo v salonu před prodejem auta, stálo to cca 8tis (což je teda asi pálka oproti foru, ale zase oni si vezmou na práci..). Jinak plnohodnotná záruka, takže co víc chtít.. Ted se trochu loupe lak, sice mi to lákli v jiným servise, ale začalo to zase, tak to dám tam kde jsme to kupovali a nečekám problémy (v rámci záruky..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...