Přejít na obsah

piskanie pri studenom motore


piencik milan

Doporučené příspěvky

Mam feliciu1,3 rok 1995. Piskanie vychadzajuce z motora po dvoch troch kilometroch piskanie prestane. Vymenil som: vodnu pumpu, rozvodovu retaz, osku na remenici rozvodovej retaze, novy alternator, semeringy pod radiacou pakou, Piskanie neprestalo. Prosim vas o radu. Dakujem !!!!

Editováno: , autor: piencik milan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja mam 1.3 BMM r.v 95 a ma rozdelovac.. zapalovaci modul dostavaly az Mpička ne ? :)

Priznavam chybu: bol som v tom ,ze sa bavime o MPI. Milan tam ma určite jednobod. vstrek a rozdelovač(50kw je tam dosihnute vyssim komp. pomerom).S tym piskanim by som rad poradil ,ale netusim co to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ja taky netusim co by to mohlo byt :/ i kdyz me ted v tech velkych mrazech piska Vetrak topeni :D a taky to meni piskani pri otackach motoru :D asi jak se to klepe bo co ale kdyz se to zahreje a zacne to topit tak to piskat prestane :) coz je to tvoje 2-3 Km :D jizdy :D nedela to ventilator topeni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam feliciu1,3 rok 1995. Piskanie vychadzajuce z motora po dvoch troch kilometroch piskanie prestane. Vymenil som: vodnu pumpu, rozvodovu retaz, osku na remenici rozvodovej retaze, novy alternator, semeringy pod radiacou pakou, Piskanie neprestalo. Prosim vas o radu. Dakujem !!!!

Vyskusaj zhodit remen. ak to bude piskat aj tak,potom uz len nieco v motori alebo v nasavacom hrdle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Bude to na 90% kladka,ktora taha klinovy remen sklada sa z 3 časti jeto plech medzi tim je guma a navrchu su dražky švara to mal to iste ale na felicie 1,9D. stoji okolo 4000SK, 133€.ta guma je mierne odlepena, preto to piska roby to len chvilu ked sa zohreje tak prestane. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to na 90% kladka,ktora taha klinovy remen sklada sa z 3 časti jeto plech medzi tim je guma a navrchu su dražky švara to mal to iste ale na felicie 1,9D. stoji okolo 4000SK, 133€.ta guma je mierne odlepena, preto to piska roby to len chvilu ked sa zohreje tak prestane. :palec2:

ale Felicie 1.3 BMM 50 KW r.v 95 nema kladku na Klinak ne ? :) tam se to snad napina altikem :) ale ted si nejsem jistej :)) to mozna MPI uz maj kaldky na klinak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus sundat klínový řemen. Ale pozor ne nadlouho nejde chlazení-nemáš pohon vodního čerpadla. Pokud to bude pískat i nadále tak je vadné těsnění mezi hlavou a sacím potrubím a tam píská vzduch. Po zahřátí se materiát roztáhne a pískání přestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to na 90% kladka,ktora taha klinovy remen sklada sa z 3 časti jeto plech medzi tim je guma a navrchu su dražky švara to mal to iste ale na felicie 1,9D. stoji okolo 4000SK, 133€.ta guma je mierne odlepena, preto to piska roby to len chvilu ked sa zohreje tak prestane. :palec2:

Toto plati len pri 1.9d. A jedna sa tam o remenicu na kluke a nie o kladku( ta remenica ma skutocne gumove medzikruzie)- je to klasicky problem vsetkych dieselovych felicii.Original stoji okolo 200 Eur, nahrazku som kupil v INTER CARSE za 90 Eur. A sponovaciu kladku benzinova felicia nema- je to dane povodnou konstrukciou motora, sponuje sa urcite alternatorom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto plati len pri 1.9d. A jedna sa tam o remenicu na kluke a nie o kladku( ta remenica ma skutocne gumove medzikruzie)- je to klasicky problem vsetkych dieselovych felicii.Original stoji okolo 200 Eur, nahrazku som kupil v INTER CARSE za 90 Eur. A sponovaciu kladku benzinova felicia nema- je to dane povodnou konstrukciou motora, sponuje sa urcite alternatorom.

dakujem za radu, potom sa ozvem ako to dopadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

piencik milan: Jak jsi s tím dopadl? Zajímá mě to :) I když máš BMM oproti mé MPi.

Ptz mám Feldu combi 1.3 MPi, r.v .1999, 153 000 km a poslední týden mi taky píská v motoru. Uvnitř auta to pískání není slyšet, jen zvenku. Po nastartování asi první dvě minuty jízdy nepíská a pak začne pískat. Jakmile se motor zahřeje, tak to někdy přestane a někdy ne. Jsem přesvědčený, že to bude dělat ložisko alternátoru, ptz řemen se mi zdá v pořádku, není prasklý a je dobře napnutý. Ložisko alternátoru, nebo napínací kladka řemenu alternátoru to asi dělá, ptz píská na volnoběh, při stání, za jízdy apod. celou dobu to jen píská, žádný zesílení, či zeslabení, jen píííííísk :) Píská to jen slabě. Brzy půjde na servis, na celkovou prohlídku po 15 000 km, tak sem zvědav, co mi tam najdou a dám určo vědět :)

Ještě jeden dotaz, už se někomu stalo, že za jízdy praskl řemen alternátoru u 1.3 MPi, zda-li se pak neomotal kolem alternátoru či kladky a zrušil je? Předem díky za odpovědi :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

piencik milan: Jak jsi s tím dopadl? Zajímá mě to :) I když máš BMM oproti mé MPi.

Ptz mám Feldu combi 1.3 MPi, r.v .1999, 153 000 km a poslední týden mi taky píská v motoru. Uvnitř auta to pískání není slyšet, jen zvenku. Po nastartování asi první dvě minuty jízdy nepíská a pak začne pískat. Jakmile se motor zahřeje, tak to někdy přestane a někdy ne. Jsem přesvědčený, že to bude dělat ložisko alternátoru, ptz řemen se mi zdá v pořádku, není prasklý a je dobře napnutý. Ložisko alternátoru, nebo napínací kladka řemenu alternátoru to asi dělá, ptz píská na volnoběh, při stání, za jízdy apod. celou dobu to jen píská, žádný zesílení, či zeslabení, jen píííííísk :) Píská to jen slabě. Brzy půjde na servis, na celkovou prohlídku po 15 000 km, tak sem zvědav, co mi tam najdou a dám určo vědět :)

Ještě jeden dotaz, už se někomu stalo, že za jízdy praskl řemen alternátoru u 1.3 MPi, zda-li se pak neomotal kolem alternátoru či kladky a zrušil je? Předem díky za odpovědi :palec2:

kdyz ti praskne remen tak bud vypadne :D nebo se ti tam nekde o neco sprcne a planda tam.. ale nic by to namotat nemelo jak by praskl hned by si to poznal. protoze by se ti rozsvitila kontrolka dobijeni a hlavne by si zachvilku zacal varit. protoze by nefakala Water Pumpe :D.a namotat to nic nemuze pac kdyz praskne tak jsou kladky alternator a vodni pumpa pohaneny remenem ktery pohani remenice klikovky :) ta by se jenom tocila..a pokad tam je posilovac rizeni tak by ti taky nesel protoze je to taky pres klinak :) takze si myslim ze by si to rychle poznal :) teda pokad to ma servo :) a nema to elektrickej posilovac :)

Editováno: , autor: Fritol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fritol: Nestraš :D Jinak vím, že je to poháněný i přes posilovač řízení, který mám, má to aj ABS, el.okna, 2x airbag, prostě vše ve výbavě, jen klimu tam nemám :) O víkendu jedu na rodinnou akci, při kterém ujedu cca 500 km, tak doufám, že to bude ok :D Známý, autoservisák, se na to mrkne, zda-li je to řemenem, nebo některým ložiskem, či dokonce něčím jiným, ale dík za odpověď ohledně namotání, takže nemusím mít obavy, že by mi něco kolem zničil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fritol: Nestraš :D Jinak vím, že je to poháněný i přes posilovač řízení, který mám, má to aj ABS, el.okna, 2x airbag, prostě vše ve výbavě, jen klimu tam nemám :) O víkendu jedu na rodinnou akci, při kterém ujedu cca 500 km, tak doufám, že to bude ok :D Známý, autoservisák, se na to mrkne, zda-li je to řemenem, nebo některým ložiskem, či dokonce něčím jiným, ale dík za odpověď ohledně namotání, takže nemusím mít obavy, že by mi něco kolem zničil :)

no snad ubec. teda jako jeste sem se nikdy s nicim takovym nesetkal.. dyt je to kus gumy nebo z ceho je ten remen vyrobenej :) a jak rikam hned by si poznal ze ti praskl protoze by si tocil s volantem jako ja kdyz ji mam bez posiku :D z tezka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...