Přejít na obsah

Light assistant


ViktorMPI

Doporučené příspěvky

Ten destak je dobrej, naucil jsem se ho pouzivat a funguje to tak jak ma...

vesměs souhlas... ale za jistých okolností ho musím vypnout... když neprší a je posolená silnice, která je mokrá... tak ten bordel co líta z aut přede mnou... ty stěrače parádně rozšmrdlaj... to je lepší senzor vypnout a stírat růčo s ostřikem... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Je mozne, aby auto melo svetelny senzor a destovy senzor, ale na vypinaci svetel melo jen 3 polohy (vypnuto/parkovacky/zapnuto) - bez polohy s obrazkem tunelu ?

Ano, je to možné... i v konfiguratoru šlo připlatit za deštový senzor se zrcátkem a zvlášt za light assistant... k dodělání light assistant stačí pouze vypínač se čtvrtou polohou tunelu a propojit jeden vodič vypínače s BSG.. taky jsem dodělával..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to možné... i v konfiguratoru šlo připlatit za deštový senzor se zrcátkem a zvlášt za light assistant... k dodělání light assistant stačí pouze vypínač se čtvrtou polohou tunelu a propojit jeden vodič vypínače s BSG.. taky jsem dodělával..

A nepotřebuje to náhodou ještě světelný senzor? Nebo jak pozná, že je venku tma?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ano, je to možné... i v konfiguratoru šlo připlatit za deštový senzor se zrcátkem a zvlášt za light assistant... k dodělání light assistant stačí pouze vypínač se čtvrtou polohou tunelu a propojit jeden vodič vypínače s BSG.. taky jsem dodělával..

ahojte

prave aj ja dorabam samostmievacie spatne a dazdovy senzor , celne mam vymenene , spatne s cidlom na ceste ,mam schemy zapojenia . doteraz som bol v tom ze mi bude stacit iba prehodit vypinac , o tej pinke pocujem 1,krat . prosim niekoho kto to robil nech sem hodi poziciu na konektore a na bsg.dakujem

ked to budem mat komplet tak sem hodim presny navod , prebera sa to dost casto a ludia v tom maju zmatok -preco menit celne , co je samostmievacie zrkadlo , ci treba senzor a pod.

este jedna malickost - videl som v oktavkach 4 polohovy vyp na svetla aj s napisom AUTO , aj s obrazkom TUNEL aky je medzi nimy rozdiel ? v servise mi povedali ze to je to iste , zevraj tak ci tak sa ti pri zotmeni rozsvieti pristrojovka , ale toto sa mi nezda , naco by vyrabali dva vypinace keby mali rovnake funkcie.

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodl jsem se Vám ještě malinko zamotat celý problém...firma Škoda má od 02/2009 oficiální postup jak přidělat toto zrcátko(s čidlem) na přední sklo. Tak jen stačí sundat ze skla ten starý držák(na to už postup není)...rozhodně zajímavá práce...jinak bych se chtěl zeptat zda nemá mato14 už BCM???

propoj od zrcátka:

BSG: T12a/11 - svorkovnice 12 PIN černá B

BCM: T52ac/10 (svorkovnice 52 PIN hnědá - Pin10)

Od ovladače světel:

BSG: T16a/14(svorkovnice 16 PIN černá E) na straně BSG na straně ovladače: T10b/2

BCM: T52aa/20(svorkovnice 52 PIN černá - Pin20) na straně BCM na straně ovladače: T10b/2

Ovladač s nápisem Auto nebo se symbolem tunelu se opravdu funkčně neliší.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodl jsem se Vám ještě malinko zamotat celý problém...firma Škoda má od 02/2009 oficiální postup jak přidělat toto zrcátko(s čidlem) na přední sklo. Tak jen stačí sundat ze skla ten starý držák(na to už postup není)...rozhodně zajímavá práce...jinak bych se chtěl zeptat zda nemá mato14 už BCM???

propoj od zrcátka:

BSG: T12a/11 - svorkovnice 12 PIN černá B

BCM: T52ac/10 (svorkovnice 52 PIN hnědá - Pin10)

Od ovladače světel:

BSG: T16a/14(svorkovnice 16 PIN černá E) na straně BSG na straně ovladače: T10b/2

BCM: T52aa/20(svorkovnice 52 PIN černá - Pin20) na straně BCM na straně ovladače: T10b/2

Ovladač s nápisem Auto nebo se symbolem tunelu se opravdu funkčně neliší.

ferda25 - dakujem , uz v tom mam jasno , ten prepoj od zrkadla je aj v scheme no ten kabel na prepinac som nenasiel.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

trochu to zhrniem :

potrebne- vymena celneho skla , vymena spatneho zrkadla ,dazdovy senzor,4 polohovy vypinac svetiel

zapojenie samostmievacieho zrkadla

konektor na zrkadle /T6p/:

pin1- 15ka cez poistku 5A v poistkovej skrinke

pin2- kostra

pin3- pripojenie spatneho svetla /kabelovy zvazok pristrojovej dosky/

pin4- vonkajsie samostmievacie spatne lave

pin5- vonkajsie samostmievacie spatne prave

pin6- T12a/ svorkovnica 12polova na riadiacej jedntke vozu /cerna/ pin c.11

zapojenie snimacu dazda a svetla

konektor na snimaci /T3a/:

pin1 -3Oka -tvrde +

pin2 - kostra

pin3 - T8a/8pol. svorkovnica na riadiacej jednotke vozu-cerna pin c.3

zapojeie LIGHT ASSIST / nutna vymena vypinaca za 4polohovy so simbolom AUTO alebo TUNEL/

jeden vodic : strana vypinaca- konektor T10b - pin c.2

strana riadiacej jednotky /BSG/ -konektor T16a /cerna E/ pin c.14

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxx

vsetky udaje hore uvedene som len vycital zo schem , ak tam je nahodou nejaka chyba prosim opravte alebo dopiste sem. ja budem robit vymenu az ked mi dojde spatne , dufam ze uz tento tyzden.

este jedna malickost -pri samostmievatelnom spatnom pin c3 /spiatocka / nie je specifikovane kam zapojit vodic , nevie niekto pomoct?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

namontoval som do Octavie II MR2009 samostmievacie zrkadlo +senzor dažda,všetko funguje tak ako má

len centrálna jednotka mi vypisuje 2 chyby:

address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: Redir Fail!

Part No SW: 1K0 937 087 HW: 1K0 937 087

Component: BCM PQ35 H 020 0358

Revision: 00020000

Part No: 1Z1 955 119 C

Component: Wischer 21110 22 0601

Coding: 00D7B7

Part No: 1K0 955 559 AH

Component: RLS 011008 05 54 0402

Coding: 0750ED

Part No: 1K0 951 605 C

Component: LIN BACKUP HO H03 1301

2 Faults Found

00907 - Intervention load Management

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 6

Fault Frequency: 1

Reset counter: 3

Freeze Frame:

Term 15 On

Voltage: 11.80 V

ON

ON

Term 50 Off

OFF

OFF

00323 - Vehicle Inclination Sensor (G384)

014 - Defective

Freeze Frame:

Fault Status: 01101110

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 3

Freeze Frame:

Term 15 On

Voltage: 11.80 V

ON

ON

Term 50 Off

OFF

OFF

Vie niekto poradiť v čom je problém, a ako chyby odstrániť?

diky

Editováno: , autor: arpad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PIN 3 se na BSG(BCM to má jinde) připojuje na T12b/12(tj. na konektor na BSGčku označený písmenem C, 12 pólový, hnědý)

K problému s chybami...nedal jsi kódování tvého BCM....a dokódoval jsi dešťový senzor???

moje kódovanie je: Coding: 40180AB8D841F1C040080080110081E4057100AE426D8D605C0440000000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...