Přejít na obsah

50km/h


vikino1

Doporučené příspěvky

Kua kedy pochopíte,že som chcel vedieť či motor netrpí pri nižších ot.a nechcel som radu ako mám radiť. lol:aggressive: Verte že jazdím už viac ako nejaký ten pátek ;) možno som to blbo napísal ale no čo stým? Mám to prepísať? Takže Houmr a spol.-POKOJ V DUŠI a svoje vtipné príspevky si šetrite! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč se některý zúčastňují diskuze, když se jim to zdá o ničem....................... :rolleyes:

Mám 1,4 MPi 44kW a v odci jezdím převážně na 3. to aspoň trochu slyším motor, když dám 4. tak jdou otáčky pod 2000 a těžko se mi hlídá ta padesátka, lehce mi to hned ujede výš. Jezdím 55 km na tachometru ( 50 v reálu) a taky mne zajímá jaké jsou ideální otáčky dosud jsem to nikde nezjistil. Čau -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč se některý zúčastňují diskuze, když se jim to zdá o ničem....................... :rolleyes:

Mám 1,4 MPi 44kW a v odci jezdím převážně na 3. to aspoň trochu slyším motor, když dám 4. tak jdou otáčky pod 2000 a těžko se mi hlídá ta padesátka, lehce mi to hned ujede výš. Jezdím 55 km na tachometru ( 50 v reálu) a taky mne zajímá jaké jsou ideální otáčky dosud jsem to nikde nezjistil. Čau -_-

Ideální otáčky zjistíž z průběhu kroutícího momentu. Tento motor je dostatečně pružný, jezdit 50 na trojku je zbytečné. Za ideální považuji rychlost 4, není problém jezdit i na 5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ideální otáčky zjistíž z průběhu kroutícího momentu. Tento motor je dostatečně pružný, jezdit 50 na trojku je zbytečné. Za ideální považuji rychlost 4, není problém jezdit i na 5.

Dík za opověď, ale teď zas nevím kde zjistím průběh kroutícího momentu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikino, tolerovat to budu musiet, lebo v sadzobniku je az prekrocenie rychlosti od 10kmh, do 10kmh sa to bude riesit napomenutim a az pri opakovanom poruseni sa to bude trestat, vid:

Prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti

- o viac ako 10 km/h 50 € (1 506 Sk)

- o viac ako 20 km/h 100 € (3 013 Sk)

- o viac ako 30 km/h 200 € (6 025 Sk)

- o viac ako 40 km/h 300 € (9 038 Sk)

- o viac ako 50 km/h 400 € (12 050 Sk)

- o viac ako 60 km/h 500 € (15 063 Sk)

- o viac ako 70 km/h 650 € (19 582 Sk)

a opakujem 60kmh tacho je v reale 55-56kmh, zmerane gpskou a radarom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se že vám do toho zasahuju s jinou motorizací-potažmo i vozem, ale ona 1,4 50Kw a 1,6 55Kw jsou v mnohém podobné.

Myslím, že se dá jezdit po rovině v obci 50 klidně na čtyřku. Pokud nechce člověk zrychlovat. MPičko tahá výborně od spodu. Třeba Felda 1,3 MPi 50Kw otáčky 1500 přímo miluje. Teda neprotestuje, nechrochtá, neřinčí, necuká. A když člověk šlápne, tak vyrazí obstojně vpřed.

Já jezdím taky na čtyřku, ale když vím, že je obec po rovině a bez zatáček. Když příjde zatáčka(s přechodem, zúžením , nebo jiným nebezpečným místem) tak dám trojku. Stejně tak dávám trojku, když příjde stoupání. Pokud je už brzo konec obce, tak ji tam nechám a rovnou na ni akceleruji. Pokud je zase rovina, tak tam dám čtyřku a lechce se dotýkám plynu. Pak postupně a pozvolna přidávám. 1,6 55Kw to nevadí, naopak. Jinak na čtyřku točí moje při 50Km/h přesně 1500ot.

Takže s 1,4MPi 50Kw i 44Kw se to dá. Ale u HTP mi příjde čtyřka už ne moc vhodná - HTP začne pod 2000ot "chrochtat"...moc se mu to nelíbí a slyšitelně trpí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jazdím 55 tacho (GPS: 50-51) na 4-ke po rovinách a z kopca max 1 pasažier.Inak na 3-ke.

To ešte stále platí tá povolená 3%-ná odchýlka tachometra?Lebo v mojom prípade by som sa zmestil ešte aj do tej. :D

Do 100km/h je to 3km/h a teprve od 100km/h sjou to 3%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, rád si je poslechnu lol

Jinak těch 60 tacho je u mně nějakých 55 real, takže pohoda.

Aby ses nedivil, teoreticky tě můžou vykostit už i za 54km/h. Naštěstí to přichází v úvahu jen u MP ( čti Městský poskok - nebo kretén ), jinak PČR má většinou nastavený limit 15+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...