Přejít na obsah

Prihlásenie auta na Slovensku


Patrik Kováčik

Doporučené příspěvky

Prosím Vás máte s tým niekto skúsenosť, alebo viete niečo o tom.

Som slovák (fyzická osoba), auto kúpené v ČR a chcem ho prihlásiť na Slovensku. Chcem prevozne "vývozné" značky na 30 dní. Musím mať ale auto poistené (povinné zmluvné poistenie) na slovensku. dá sa to poistiť aj na VIN-ko? Resp. kedy je predajca schopný mi povedať aké mám VIN-ko?

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik: Niečo takéto idem riešiť zrovna budúci týždeň, auto ale nebude z CZ, ale Maďarska. Postup je zhruba nasledovný:

1.) vyberieš si auto a zaplatíš ho, predajcu požiadaš, aby ti ho postavil na vývozné značky (nezabodnúť na CoC)

2.) na základe vystavenej faktúry si dáš auto havarijne poistiť (pre istotu) odo dňa, kedy pôjdeš preňho

3.) auto dovezieš po vlastnej osi do SR (odťahovka sa oplatí len pri krátkych vzdialenostiach)

4.) musíš dať úradne preložiť TP (neplatí pri dovoze z CZ)

5.) musíš absolvovať kontrolu originality (neplatí vtedy, ak auto dovezieš na odťahovke), pretože za prvú evidenciu sa

považuje aj zahraničná prevozná značka

6.) zaplatíš poplatok do recyklačného fondu (pozri www.recfond.sk)

7.) navštíviš daňový úrad a zaplatíš DPH (platí vtedy, ak auto kúpiš vonku bez DPH)

8.) so všetkými dokladmi navštíviš obvodný úrad pre cestnú dopravu, tam dostaneš čistý slovenský TP a doklad o tom, že auto je technicky spôsobilé

9.) vybavíš si PZP pre svoj vin kód ku dňu, kedy ideš prihlásiť auto na DI (je zbytočné poistiť ho skôr, lebo je PZP na zahraničnej vývoznej značke)

10.) prihlásiš auto na DI (kým nemáš slovenské PZP, na políciu ani nechoď, vyrazia s tebou dvere)

Tento postup je súhrn všetkých informácií, ktoré sme získali pri obvolaní všetkých úradov. Je možné, že v praxi tam budú nejaké rozdiely, napíšem potom viac a konkrétnejšie, keď to bude za nami :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm....

No mne predajca v ČR povedal že na vývozné značky mi ho môže dať iba vtedy ak si vybavím na Slovensku PZP na VIN-ko. Až vtedy mi je schopný za 800 Kč vybaviť na ich magistrále vývozné značky na 30 dní. Na toto som sa informoval aj na Slovenských úradoch a tý mi to iba potvrdili, že ŠPZ-tka sa dopíše dodatočne neskôr.

A ešte kontrolu originalite nemusím robiť, ale ako vidím tvoje info je iné. Ale na toto ma upozornovali, je to na samotnom úrade na Slovensku. Niekto to žiada, niekto nie. U nás v ZA nie je už potrebná ak kupujem nové auto (dohoda medzi SR a ČR). Toto mi povedali u nás na úrade...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ako tak čítam , najlepšie je to spraviť ako kamarát minulý týždeň. Kupoval nové auto v ČR a kašlal na vývozné značky. Dostal iba nejaký zelený papier nalepený na zadnom skle (platilo to v ČR 14 dni). Proste to riskol (30 km) a šiel bez značiek, poistky atd. :smich: a už parkuje doma v garáži. Do týždňa mu má prísť poštou COC a technický a ide to vybavovať (DPH a prihlásenie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sme jedno nové auto doviezli z Maďarska, aktualizujem teda presný postup, ktorý som písal vyššie:

Bod 2.) vypadáva, pretože podľa platnej legislatívy u nás nie je možné havarijne poistiť auto, ktoré memá slovenský technický preukaz. Takisto sa nedá havarijne poistiť auto v krajine, kde je kupované, pretože bude uvedené do prevádzky v zahraničí. Jediný spôsob, ako minimalizovať riziko poškodenia auta pri dovoze je teda jediné - doviezť auto na odťahovke, ktorá má poistenie aj na prepravované autá...

Carlito: Diamant sem na fórum chodí, akurát píše menej príspevkov. A OIIRS ešte stále má B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...