Přejít na obsah

Nakodování denního svícení


rudolfv

Doporučené příspěvky

Nemate niekto zo slovenska Nakodovane denne svietenie cez hmlovky??Chcem vediet ci ste nemali problem s policiou pri kontrole.Na OII Facelift som to videl,len neviem ako by to zobrali policajti ak by to videli na starsej OII,kedze k tomu nesvietia parkovacky.Ake mate s tym skusenosti.Ja som zatial nakodoval iba ameriku a to funguje ,svietia len predne stretavacky a nic ine a po zatiahnuti rucnej brzdy zhasnu,co je dobre pri startovani,odlahci to bateriu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem o tom že by to tu niekto mal, ja by som si to aj dal ale mám žlté hmlovky a to by asi bolo už trochu veľa... ono záleží na jakého cajta narazíš lebo na predface OII niesú hmlovky schváené ako denné svietenie, takže to môže byť zdroj problémov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Taky bych měl zájem na nakdování Ameriky a mlhovek. Jsem z Již. Čech. Udělá to tu někdo?

Tak jsem si včera nechal nastavit světla na Severní Ameriku a super, za jízdy svítí jen přední potkávací světla, při zastavení a zatažení růční brzdy zhasnou a to i za běhu motoru, udělal mi to známý za 200,- Kč ( Teplice )

Editováno: , autor: jambo72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kravina to neni, tak je to podle zakona. Strucne - bud musis svitit potkavacimi vcetne obrysovych, nebo pouze dennimi, je-li jimi vozidlo vybaveno..

Edit: Citace zakona 361/2000 Sb., §32, bod 1:

Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu
Editováno: , autor: P.T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

muzu se tech kdo maji denni sviceni pres mlhovky...v poloze 0 mi svitej po zapnuti zapalovani a odbrzdeni rucky mlhovky, v poloze tunel mlhovky a pri zakryti senzoru se rozsvitej potkavacky a obrysovky, ale v poloze obrysovek svitej obrysovky jen pri vyplem zapalovani, nebo pri zatazene rucni brzde, kdyz zapnu zapalovani a je odbrzdeno, tak se to chova jako v poloze 0 tzn vypnou se obrysovky a zapne se denni sviceni pres mlhy...je to normalni? nebo je nekde chyba? diky

Editováno: , autor: TomV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate niekto zo slovenska Nakodovane denne svietenie cez hmlovky??Chcem vediet ci ste nemali problem s policiou pri kontrole.Na OII Facelift som to videl,len neviem ako by to zobrali policajti ak by to videli na starsej OII,kedze k tomu nesvietia parkovacky.Ake mate s tym skusenosti.Ja som zatial nakodoval iba ameriku a to funguje ,svietia len predne stretavacky a nic ine a po zatiahnuti rucnej brzdy zhasnu,co je dobre pri startovani,odlahci to bateriu.

U FL nesvietia hmlovky, ale ziarovka vedla hmlovky. A je to bezny jav, ako som zistil (aj z mojej skusenosti) ze policajti stopuju a kontroluju, ci svieti denne svietenie alebo hmlovka!

post-10844-1247684650_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jde mi spis o polohu spinace obrysovky, logicky by asi v teto poloze mely svitit porad, ale treba se pletu

Mal som dočinenia s jednym policajtom a na prekvapenie vedeli velmi dobre ze to OII pred faceliftom nemaju a ze musia svietit stretevacky.Inak mam nakodovanu ameriku a je to bez problemov ,pri stare zatiahnem ručnu a odlahči sa bateria a startujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si o víkendu nechal aktivovat "mlhové světlomety pro denní svícení". Jednoduše přez VAG. Včetně nastavení intenzity světel. Mám nastaveno 55% a svítí spíše do žluta (podžhavené vlákno). Samozřejmě zadní světlomety nesvítí (jak určuje vyhláška).

Světla po nastavení této funkce pracují následovně: Po otočení klíčku se rozsvítí mlhovky na 55%. Po zapnutí potkávacích světel přepínačem se mlhovky vypnou. A po vytažení přepínače do pozice pro mlhovky se mlhová světla zapnou na 100% svítivosti!

S oslňování problém není jelikož světla svítí na vozovku podobně jako potkávací světlomety. Problém s příslušníky doplňujícími naší bezednou státní pokladnu snad řešit nebudu.

Dále jsem di aktivoval automatické vypnutí předních mlhovek při dálkových světlech. Čím již neporušuji vyhlášku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...