Přejít na obsah

Oděrky na kapotě a přední části auta


Jackii

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám zvláštní dotaz, koupil jsem OII TDI 130tis km, pozdě jsem zjistil že jsou na kapotě a přední části karoserie spousty oděrek od kamínků, prostě oťukaný lak, sem tam se stane že vletí kamínek a hned je "dírka" na laku, jenže já jich tam mám desítky řekl bych téměř sto, prostě moc. Je možné aby se při tak "málo" km takhle dodřel lak? Volal jsem k aut servisu kde podle knizky to bylo servisovano a km mi byly udany tak jak jsou na servisce, jenže jak si tu pročítám forko tak není asi cokoli problém zfalšovat. Prosím co si o tom myslíte? Dikas PS: ještě jsem si uvědomil že jich možná i dost rychle přibylo, tak mě napadlo nekvalitní lak ale to je asi blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna je to mozne staci aby sofer pred tebou bol tak ako ja furt nalepeny na dosah vozu pred sebou a pripraveny obiehat a to schytas vsetky kamene a nehovoriac o tom ze vozy nemaju zadne zasterky a potom stacia dve zimy na okresnych cestach a predna kapota je vprdeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám zvláštní dotaz, koupil jsem OII TDI 130tis km, pozdě jsem zjistil že jsou na kapotě a přední části karoserie spousty oděrek od kamínků, prostě oťukaný lak, sem tam se stane že vletí kamínek a hned je "dírka" na laku, jenže já jich tam mám desítky řekl bych téměř sto, prostě moc. Je možné aby se při tak "málo" km takhle dodřel lak? Volal jsem k aut servisu kde podle knizky to bylo servisovano a km mi byly udany tak jak jsou na servisce, jenže jak si tu pročítám forko tak není asi cokoli problém zfalšovat. Prosím co si o tom myslíte? Dikas PS: ještě jsem si uvědomil že jich možná i dost rychle přibylo, tak mě napadlo nekvalitní lak ale to je asi blbost.

Zkus to prosím vyfotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mám teda zkušenost z OII,tak moje auta jezději +- 100.000km ročně(z větší části dálnice),tudíš po 3-4.letech když je prodávám maji najeto mezi 300-400.000km a od kamínků to teda moc odbouchaný neni....na můj vkus až moc málo v porovnání z předešlími Passaty B5-facelift který jako by ty kamínky přitahovali a po 3.letech byl ten předek zralej na lak...ďubka jedna vedle druhý,tam to byla fakt katastrofa...

Jediný jeslti ten předchozí majitel nejezdil hodně někde po štěrk.cestách......jinak si to vysvětlit nedovedu....OII na tyhle oděrky podle mé zkušenosti moc netrpí.

Jinak s tou kvalitou laku to rozhodně neni blbost.....známému před pár lety lakovali skoro půlku Passata...ten nejen že v něm měl od začátku takové podivné mapy,ale taky se mu v krajích lak odlupoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

množství otluků na přední části vozu má přímou úměrnost s rychlostí, jakou se s tím jezdí. Takže já říkám ANO, je to normální, pouze měl původní majitel trochu těžší nohu. Nechal jsem koncem roku přestříkat z téhož důvodu kapotu, zrcátka a rozstřik blatníků. Je to jak nový a stálo to cca 5000,-Kč i s dokladem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Po každé zimě se slzou v oku koukám kolik oděrek od kamínků na přední části vozu zase přibylo a to nemluvím o čelním skle a ani nemusím nikomu jezdit za "prdelí" ono to od protijedoucích odlétává také slušně. Prostě v normálním provozu to někdo schytá víc někdo zase míň to je o náhodě .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

množství otluků na přední části vozu má přímou úměrnost s rychlostí, jakou se s tím jezdí. Takže já říkám ANO, je to normální, pouze měl původní majitel trochu těžší nohu. Nechal jsem koncem roku přestříkat z téhož důvodu kapotu, zrcátka a rozstřik blatníků. Je to jak nový a stálo to cca 5000,-Kč i s dokladem.

nezvazujes ted na to dat nejakou tu folii co to ma chranit ? Nebo protoze auto je uz nekolik mesicu neli roku v podmince tak to neresis ? Nebo ze by lakovani pred prodejem ? <;o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no reknu ti ze v zime kdyz vidim nektere :kol-82: jezdit bez zadnich zasterek, tak mam sto chuti ho zastavit a rozbit mu drzku, odletava od toho sileny bordel a tomu grazlovi se nestane nic ze

Vidím to úplně stějně. Měly by být povinné jako to bylo dřív. Pánové, ruku na srdce, kdo je tam má, že? ;) Já teda jo, i vpředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby byli aspoň na OII pěkný a nebo nenapadný jako u předchozích modelů,tak to neřešim a vrznu je tam...ale to co nabízej na OII,SI apod.je katastrofa...takový hnusný plachy který to auto akorát hyzděj bych si tam nikdy nedal.......kolikrát když jsem jel za nějakou OII která je tam měla sem si řikal že to tam prostě až nepasuje na to auto....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Moje kapota byla OK. Nikde ani dirka. Najeto asi 90.000 km. Pak jela manželka na hory a tam na silnici nedávají sůl, ale štěrk. Měl bys tu kapotu vidět teď. Ach jo. Samá dirka v laku. Zašel jsem do lakovny, nechal si namíchat barvu a jemným štětečkem udělal kapku barvy do té dirky. Krásně se to zalilo a není zase nic poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 2 týdny později...

Jackii:   Já tedy mohu napsat, že originál lak je proti kamínkům poměrně odolný. Samozřejmě, záseky jsou, ale rozhodně ne ve velkém množství. Problém vidím jinde. Na tvém autě nebude zřejmě už originál lak, ale lak po opravě a ne zrovna zdařilé. Strýc má oktávii a aby ušetřil na lakování, dal to lakovat do neznačkového servisu. Výsledek parádní, ale po roce ježdění jeho přední maska a kapota připomínaly hvězdnou oblohu. Úplně mi to vyrazilo dech.

 

(nejvíce záseků člověk schytá z dálnic)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...