Přejít na obsah

Kuchyňské linky


Janina

Doporučené příspěvky

Pekrt:

Já budu ráda za každý doporučení, návrh, rady atd. Sme úplně na začátku, máme jen pár návrhů, ale ještě nejsme rozhodlí ani u barvy, ani u prac.desky, natož dřez :). Jediný co tak víme, že bysme chtěli uspořádání přibližně jak to je v návrzích. Rohový dřez, trouba vestavěná ve vysoké skřínce, lednice vestavěná nebude. A pult, který oddělí obývák a u něj bude jídelní stůl. Šuplíky a skříňky podle toho jak se vejdou, ale určitě všechny s dojezdy....

přikládám půdorys kuchyně, vodu a elektriku si pak řeknem kam chceme, takto to být nemusí.

post-8404-1240563459_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi se rozhodovali v oresi mezi Carmen a Alto, tady je návrh ještě Carmen, ale u Oresi je problém, že potřebujeme nejpíš atypy skříňky a ty neudělají. Takhle nám pult zasahuje do obýváku a to nechci :( Bohužel sme při druhé návštěvě Oresi narazili na slečnu, kterou o evidentně nebavilo a zdržovali sem jí. Ten návrh sem ani dávat nebudu...jedna skřínka z jejího návrhu nejde např.pořádně ani otevřít....

post-8404-1240570414_thumb.jpg

post-8404-1240570419_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je potom težký když nechce dělat kšefty otočit se na podpadku a pryč..., to je proste ale hit posledni doby vsichni chtej penize ale pracovat se nechce.

jinak kdyz to nechcete resit atypama ( coz se pak prodrazi ) resej to otevrenyma policema kreterma to jakoby nastavujou aby jim tam pak sedly klasiky.

Editováno: , autor: Evers
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to šlo bez atypů byla bych ráda, ale mi to potřebujem spíš zmenšit než prodloužit :(

taky sme se hodně rychle otočili, první návrh trval hodinu a půl a máme ho krásný i s komplet ceníkem. Toto byla za půl hoďky hotový s ceníkem jen za skříňky...

Vysočany opravdu nedoporučuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tobě rozumím, ale v Oresi mi tvrdili, že to u nich nejde, mají určité typy, jde hlavně o rohové skříňky, tím jak je boční rozměr malý a musí se tam vecpat lednice, trouba...a pak ten roh. Ale jinde to možná zvládnou, určitě se budem chodit dál dívat do jiných studií a obchodů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to šlo bez atypů byla bych ráda, ale mi to potřebujem spíš zmenšit než prodloužit :(

taky sme se hodně rychle otočili, první návrh trval hodinu a půl a máme ho krásný i s komplet ceníkem. Toto byla za půl hoďky hotový s ceníkem jen za skříňky...

Vysočany opravdu nedoporučuji...

u atypu se prodrazi dvirka podle toho kdo je dela nekdo chce cca 15 procent nekdo az 30 trachea na tom je nejhur co se tyce supliku s dojezd ytak pouzivam celoplechove cca 900 ks maji brzdu nosnost 40 kg +reling pokud mas vodu a odpady uz udelane tak to taky nemusi byt problem staci si to zmerit a potom se dohodnout jak a co se dela aspon tak to funguje u nas na severu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekrt:

Já budu ráda za každý doporučení, návrh, rady atd. Sme úplně na začátku, máme jen pár návrhů, ale ještě nejsme rozhodlí ani u barvy, ani u prac.desky, natož dřez :). Jediný co tak víme, že bysme chtěli uspořádání přibližně jak to je v návrzích. Rohový dřez, trouba vestavěná ve vysoké skřínce, lednice vestavěná nebude. A pult, který oddělí obývák a u něj bude jídelní stůl. Šuplíky a skříňky podle toho jak se vejdou, ale určitě všechny s dojezdy....

přikládám půdorys kuchyně, vodu a elektriku si pak řeknem kam chceme, takto to být nemusí.

u toho rohu kde jsou kamna je to takle kamna skrin 60cm lednicka 60cm nevestavna potom tam zbyvacca 70cm prac deska je 60 jestli teda nechces hlubsi potom se tam musi udelat skrna normalni s vysuvnym systemem polic dvere cca 60 ale chybi mi tam rozmer od zdi ke zdi u okna a delka protejsi sestavy jak by sis predstavovala aby to nebylo moc dlouhy kdyz mi to zasles poslu ti navrah a nechod po studijich ale jdi do nejake truhlarny kde delaji na zakazku tam pro ne neni problem udelat skrinku na miru a vybavit podle toho co potreebujes i se spotrebici a vyjde tr to levnejc studia maji typizovane rozmery vesmes po od 15cm po 5 cm a zkracovat to je pro ne prace navic jinak perlicka znamej co montuje oresi si nechal kuchyn udelat ode mne a kamose melouchem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bys byl hodný, ty rozměry tam jsou docela blbě značený. Od zdi je to 1m, pak 1,2m okno a 0,8. ke zdi. podél je rozměr obou stran 1,94m a bar bysme chtěli cca 1,50 dlouhý, ale aby nevyčuhoval do obýváku. nemám tu nic naskenovaného, Kdyžtak mi pošli mejl a v pondělí zašlu celý plánek bytu i stím jak bysme to chtěli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se tyce supliku s dojezd ytak pouzivam celoplechove cca 900 ks maji brzdu nosnost 40 kg +reling

Ahoj, chtěl bych se zeptat jakou značku těchto šuplíků používáš. Já používám BLUM tandembox s relingem a blumotionem a jen cena za kování se pohybuje kolem 750kč a to máme u dodavatele kování slušnou slevu, a pokud k tomu započítám dno a záda z ltd a potom čílko a úchytka, tak jsem dost přes 1,000kč. Myslím, že HETTICH na tom bude cenově stejně.

A co se týče prvotní kalkulace, tak z 99% bývá započítáno jen v základu(šuplíky, dřez, baterie, pracovka, ůchytky, .....) a potom se dostanete cca. o 30-40% nahoru, tak bacha na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych se zeptat jakou značku těchto šuplíků používáš. Já používám BLUM tandembox s relingem a blumotionem a jen cena za kování se pohybuje kolem 750kč a to máme u dodavatele kování slušnou slevu, a pokud k tomu započítám dno a záda z ltd a potom čílko a úchytka, tak jsem dost přes 1,000kč. Myslím, že HETTICH na tom bude cenově stejně.

A co se týče prvotní kalkulace, tak z 99% bývá započítáno jen v základu(šuplíky, dřez, baterie, pracovka, ůchytky, .....) a potom se dostanete cca. o 30-40% nahoru, tak bacha na to.

pouzivak jsem take ale jeden prodejce mi nabidl stejny typ ale jiny vyrobce maji i sklenene bocnice a cena je nekde jinde a kalkulace tam to je komplet i smontazi ale jelikoz to delam melouchem tak jsem jinde nez vyrobce protoze jsem zamestnan a vyrabime na zakazku co se da +indeco skrine a kdyz delame kuchyn tak ten kde ji dela dostane od sefa planek a jde si to zmerit a doladit se zakaznikem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec jsem nečetl co se tady psalo, ale myslím si, že nejlepší řešení je najít dobrýho truhláře, nebo pár truhlářů, rozeslat jim podklady, nechat si to nacenit a tlačit je na cenu. zjistit si různý podmínky atd. s takovýma lidma je většinou výborná domluva a jsou ochotní při jakýkoliv změnách reagovat a udělat to dle změn, ochotně spolupracují. Navíc mnohem vstřícnější jsou k reklamacím než nějaký firmy, protože je to jejich reklama. dají se s něma dohodnout dobré platební podmínky atd. Důležitý je si pak pohlídat ABS hrany atd. Jo a stím sníženým DPH to je jak kdy jak u koho. většinou ti nikdo nenabídne že ti dá nižsí DPH, ale když je požádáš tak tak udělají. Truhlář nejem, ale jsem obchodník a mimo jiné jsem už i zprostředkoval pěknou kvantu kuchyní a musím říct že u živnostníků se dá dostat na nejnižší ceny a nejlepší pomínky a nejlepší komunikaci a spolupráci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec jsem nečetl co se tady psalo, ale myslím si, že nejlepší řešení je najít dobrýho truhláře, nebo pár truhlářů, rozeslat jim podklady, nechat si to nacenit a tlačit je na cenu. zjistit si různý podmínky atd. s takovýma lidma je většinou výborná domluva a jsou ochotní při jakýkoliv změnách reagovat a udělat to dle změn, ochotně spolupracují. Navíc mnohem vstřícnější jsou k reklamacím než nějaký firmy, protože je to jejich reklama. dají se s něma dohodnout dobré platební podmínky atd. Důležitý je si pak pohlídat ABS hrany atd. Jo a stím sníženým DPH to je jak kdy jak u koho. většinou ti nikdo nenabídne že ti dá nižsí DPH, ale když je požádáš tak tak udělají. Truhlář nejem, ale jsem obchodník a mimo jiné jsem už i zprostředkoval pěknou kvantu kuchyní a musím říct že u živnostníků se dá dostat na nejnižší ceny a nejlepší pomínky a nejlepší komunikaci a spolupráci.

Musím jen souhlasit, kolikrát se nestačím divit, jaky kalkulace kuchyňská studia udělají a to bez atypů, a pak to zfouknu s atypama a za skoro poloviční cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám prosbu na místní "kuchyňáře" Nakonec začínáme návrh měnit :)

Jak by jste uspořádali horní skřínky?

Rozměry, umístění spotřebičů a pult zůstává, zmizí rampa a podpěrná tyč.

přemýšlím že bych zkusila něco modernějšího, ne teda tu kuchyň co vypadá jak pitevna...

Takže horní skřínky i výklopný a barevně nějakou krémovou nakombinovat s trochou dřeva...

Napadá vás něco? Je blbý že to píšu na forum o autech, ale tady jsem získala většinou nejlepší rady ať šlo o cokoliv....

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...