Přejít na obsah

vylepsena prevodovka


jozin

Doporučené příspěvky

Zdarec.. moze mi niekto odpovedat na otazku??? Mam octaviu 1.6 74 kw r.v.98.. uz mi odysly 2 prevodovky, tak som sa nasral a kupil som si funglovku v anglicku kde zijem, na tej mi zase po 5000 km odisiel 5 kvalt.. v ramci zaruky mi tamm nieco dodaly z nemecka.. teraz mam dobru spotrebu, tocim pri 140km/h. len 3500 otaciek< znamy okolo 4200> a pri 180km/hod len 4500 otaciek.. co mi tam menily???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neviem, ved ta prevodovka, co sa pouziva na 1.6 74kw je vraj rovnaka aj na sdi a este nejake. Zeby davali ine creva pre SDi koli krutaku?

Jozin: Ako je to s okamzitou spotrebou pri tych znizenych otackach, je nejaka zmena hore/dolu, alebo nepoznatelne? Ako to zvlada utiahnut na tej 5ke? Rozbeh z nizsich otacok, pripadne maximalka pre zaujimavost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to údajně vyřešený už u některých 74. Mě by spíš zajímalo jestli je stromeček v převodovce rozebiratelnej, jestli se dá samostatně vyměnit jen kola 5týho kvaltu. Rád bych snížil otáčky motoru na dálnici. Takhle to točí při 120 nějaký 4tis. a to je docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia 1.9 sdi ma sice rovnaky typ prevodovky ako 1.6 74kw ( je to prevodovka 02K) ale su rozdielne v kodovom oznaceni, co znamena ,ze su inak sprevodovane.

1.9 sdi prevodovka 02K kod DUS

rozvodovka 68 : 16

1.stupen 38 : 11

2.stupen 35 : 18

3.stupen 36 : 28

4.stupen 31 : 33

5.stupen 37 : 52

1.6 74 kw prevodovka 02K kod DUU

rozvodovka 68 : 16

1.stupen 38 : 11

2.stupen 35 : 18

3.stupen 37 : 27

4.stupen 32 : 31

5.stupen 34 : 40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě docela zajímá, taky bych rád snížil otáčky na pětku, nedokázal bys zjistit přesný označení toho co ti tam dali? Budou to ty kolečka pětky jak se píše nademnou.

Tak jsem se dozvěděl že by to mohly být kola z SDi nebo něco takovýho.

no niesom s nimy uz v kontakte, som v inom meste, ale mozem ti dat cislo.. ale je to anglicko.. ps vcera som v londine urobil spotrebu 5.5 pri 100km/hod.. co je na 11 rocnu oktavku super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neviem, ved ta prevodovka, co sa pouziva na 1.6 74kw je vraj rovnaka aj na sdi a este nejake. Zeby davali ine creva pre SDi koli krutaku?

Jozin: Ako je to s okamzitou spotrebou pri tych znizenych otackach, je nejaka zmena hore/dolu, alebo nepoznatelne? Ako to zvlada utiahnut na tej 5ke? Rozbeh z nizsich otacok, pripadne maximalka pre zaujimavost...

okamzita spotreba sla hned dole, ako som pisal urobil som teraz 5.5 pri priemere 100 km rychlostou.. co sa ale tyka akceleracie, pred tim som na 5 stupni od 100 mal super tach, teraz sa mi to rozbieha pomalsie, dobry tah zacina mat az od 120.. a maximalka... no to este neni vyskusane ale vyskusam. no ale ak pri 4500 otackach 180 a mozem tocit az 6000 otaciek.. to budem mat asi aj strach vyskusat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...