Přejít na obsah

stahovačka okien - nápad


lars

Doporučené příspěvky

V sťahovačke okien sa často lámu biele pojazdy, ktoré dvíhajú okno. Lámu sa aj únavou materálu, ale nemalou mierou k tomu prispieva aj to, že pri elektrických oknách pri hornej polohe okna vznikne tlak na mechanizmus a tým aj na tie plastové pojazdy. Rozmýšlal som ako dosiahnuť aby okno nezastavilo až na doraze, ale o chlp nižšie a aby v mechanizme nevznikol taký tlak.

Dám Vám na posúdenie môj nápad.

Vybrať poistku stahovania okna, aby elektronika stratila z pamäte naučenú hornú polohu stahovačky.

Vrátiť poistku a stiahnuť okno dole a ešte pred známim postupom základného nastavenia dojazdu okna

vložiť do hornej štrbiny, na miesto dorazu skla pásik z napr. hrubšieho papiera cca 0,5 až 1mm, alebo kus handry.

účelom je to, aby sa elektronika naučila zdvíhať sklo o chlp nižšie ako je doraz. Po základnom nastavení známim spôsobom

vložený predmet vyberieme a sklo pri zatvorení už nebude silou tlačiť o vrchný doraz a stahovačke predĺžime životnosť.

Snáď som to popísal zrozumitelne,

Čakám na názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcem, aby tam zostala medzera, ale aby okno nepotlačilo to tesnenie až takou silou pri dovretí . A hlavne aby nepôsobila taká sila na tie umelohmotné vodítka.

Editováno: , autor: Standis
není potřeba citovat předešlý příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no myslím že on si tie koncové polohy zisťuje pre to aby zmeral prúd tečúci do motora pri nábehu na doraz. Takže si myslím že teto spôsob nevyrieši to že nepôjde na doraz keď vyberieš handru. (ak to správne chápem)

Editováno: , autor: mode
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna si akurát podla tlaku a zvýšenému odberu zapíše pri základnom nastavení tú pozíciu a potom už vždy príde iba po ten bod, a už neberie do úvahy prúd - nečaká zo zastavením až do zvýšenie prúdu.

V každom prípade to vyskúšam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zajtra vyskúšam. Mohlo ba to fungovať. Videl som už tak nastavené okná, že pri automatickom vyťahovaní zastavili asi 5 cm pod vrchom a ten človek to mal tak naschvál spravené. Pri nastavovaní základnej polohy tam vrazil nejaký predmet a okná tak nastavil a fungovalo to.

Keby fungovalo aspoň 1 mm od vrchu stačilo by, verím, že 0,5 je málo pre tú elektroniku, taká presnosť sa isto nastaviť nebude dať.

Vyskúšam a napíšem.

Mimochodom, má význam tie pojazdy v sťahovačke mazať aspoň raz za čas, alebo zbytočná robota ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El. okná som nahodil cez vikend,tiež si myslím že mazať ten mech. nemá význam ale tie hriadeky na motorkoch som pre istotu namazal vyzerali,že by to potrebovali. ;) Ja si myslím,že ten motor dostáva záhul tým ako prekonáva odpor ktorý kladú tie vodiace lišty v oknách.Poradte čím rozumným to namazať.To moje vodičove má trochu problémy proti opačnej strane.Rozmýšlam tú plsť nastriekať silkonovým olejom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo keď namontuje niekto defletkory na okná, vtedy musí nastaviť základnú polohu takisto, lebo ináč sa to správa tak, že okno vyleze hore a pochvíli zleze dole, lebo motor zistí velkú prekážku. Pomôže tomu iba znova urobiť základné nastavenie.

Znamená to vlastne, že motor po novom základnom nastavení nevyleze až na doraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ofuky, ked som mal klučku tak som si myslel ako to ide ťažko el. okná budú mať problém.No ani si toho nevšímnú.Idú až na doraz.Zaujímavé je,že som po ich montáži nemusel vôbec nastavovať dorazy.Motorky som mal pritom vytiahnuté z plechov ale v pamäti to zostalo.

Trochu som tie vodiace lišty prestrekol silik. olejom a zdá sa že to ide lahšie.Uvidím ako sa to bude chovať či na ne nebude sadať prach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Vikino1,

příteli okřídleného šípu, já pro namazání vodících lišt pro okna a jiné jsem použil HSW 100 od fy. WURTH. Je to přilnavé bílé mazivo - nestéká. Netvrdím, že vydrží milión let, ale přeji Ti ,aby Tvá zařízení zůstávala stále kluzná. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna si akurát podla tlaku a zvýšenému odberu zapíše pri základnom nastavení tú pozíciu a potom už vždy príde iba po ten bod, a už neberie do úvahy prúd - nečaká zo zastavením až do zvýšenie prúdu.

V každom prípade to vyskúšam.

......nemyslím že tam "niečo" odmeriava polohu.....?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sťahovačke okien sa často lámu biele pojazdy, ktoré dvíhajú okno. Lámu sa aj únavou materálu, ale nemalou mierou k tomu prispieva aj to, že pri elektrických oknách pri hornej polohe okna vznikne tlak na mechanizmus a tým aj na tie plastové pojazdy. Rozmýšlal som ako dosiahnuť aby okno nezastavilo až na doraze, ale o chlp nižšie a aby v mechanizme nevznikol taký tlak.

Dám Vám na posúdenie môj nápad.

Vybrať poistku stahovania okna, aby elektronika stratila z pamäte naučenú hornú polohu stahovačky.

Vrátiť poistku a stiahnuť okno dole a ešte pred známim postupom základného nastavenia dojazdu okna

vložiť do hornej štrbiny, na miesto dorazu skla pásik z napr. hrubšieho papiera cca 0,5 až 1mm, alebo kus handry.

účelom je to, aby sa elektronika naučila zdvíhať sklo o chlp nižšie ako je doraz. Po základnom nastavení známim spôsobom

vložený predmet vyberieme a sklo pri zatvorení už nebude silou tlačiť o vrchný doraz a stahovačke predĺžime životnosť.

Snáď som to popísal zrozumitelne,

Čakám na názory.

Ten plastový pojezd se zpravidla poláme pokud máš otevřené okno a bouchneš tedy normálně zavřeš dveře. Ještě jsem neslyšel, že by plast praskl při dojezdu nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som ten nápad, ktorý som popísal na začiatku overil. Zistil som, že okno vždy zastane až po zvíšení prúdu odoberaného motorom a nie podla polohy v ktorej sa to elektronika naučila pri základnom nastavení.

Pri základnom nastavení si elektronika iba ošahá zvýšenie prúdu a odvtedy zastaví v hornej polohe až keď tú úroveň dosiahne. Naučil som elektroniku zastaviť asi 5 cm od dorazu a to tak, že som tam vložil kus dreva, aby nepustil okno až hore a previedol som základné nastavenie. Po vybratí prekážky okno zastalo až na hornom doraze úplne zavreté a to znamená, že nie je možné naučiť okno zastaviť v inej polohe ako v krajnej hornej. Okno sa proste vždy dotiahne až nadoraz a tam zistí elektronika zvíšený odber a zastaví motor. Takže nápad ako ušetriť mechanizmus a predĺžiť jeho životnosť asi fungovať nebude a pojazdové plasty a lanká sa veselo budú ničiť ďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som ten nápad, ktorý som popísal na začiatku overil. Zistil som, že okno vždy zastane až po zvíšení prúdu odoberaného motorom a nie podla polohy v ktorej sa to elektronika naučila pri základnom nastavení.

Pri základnom nastavení si elektronika iba ošahá zvýšenie prúdu a odvtedy zastaví v hornej polohe až keď tú úroveň dosiahne. Naučil som elektroniku zastaviť asi 5 cm od dorazu a to tak, že som tam vložil kus dreva, aby nepustil okno až hore a previedol som základné nastavenie. Po vybratí prekážky okno zastalo až na hornom doraze úplne zavreté a to znamená, že nie je možné naučiť okno zastaviť v inej polohe ako v krajnej hornej. Okno sa proste vždy dotiahne až nadoraz a tam zistí elektronika zvíšený odber a zastaví motor. Takže nápad ako ušetriť mechanizmus a predĺžiť jeho životnosť asi fungovať nebude a pojazdové plasty a lanká sa veselo budú ničiť ďalej.

;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
;):palec2:

Ahojte poloha sa načítáva takto : osaď mechanyku,klúč daj do polohy zapalovania,okno vytiahni úplne hore s tým že gombík stále držíš 2-3 sekundy po dovršení hornej polohy.Potom daj okno dole a toto zopakuj 3x posebe,len nezabudni vždy v hornej polohe držať gombík 2-3sekundy v smere vyťahovania.Vyskúšaj a odpíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...