Přejít na obsah

mafiáni s notebookem


peetr

Doporučené příspěvky

asi nejlepsi je mit nejaky privatni alarm fungujici tak, ze dovnitr bouchne patronu s rajskym plynem anebo 130dB sirenu. takovy 1kHz 130dB uvnitr auta zarucene nenecha zlodeje odejit po svych.

a ackoliv jsem pacifista, tak bych pak zavedl nejake to pravo utrpne a islamske sekani rukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nejlepsi je mit nejaky privatni alarm fungujici tak, ze dovnitr bouchne patronu s rajskym plynem anebo 130dB sirenu. takovy 1kHz 130dB uvnitr auta zarucene nenecha zlodeje odejit po svych.

a ackoliv jsem pacifista, tak bych pak zavedl nejake to pravo utrpne a islamske sekani rukou.

Tak to mám já. Sirénu od alarmu schovanou v interiéru. A věřte mi, že dýl jak 3s se tam vydržet nedá jak z toho bolí uši...Však už jsem si to párkrát vyzkoušel když jsem to zapomněl vypnout :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nejlepsi je mit nejaky privatni alarm fungujici tak, ze dovnitr bouchne patronu s rajskym plynem anebo 130dB sirenu. takovy 1kHz 130dB uvnitr auta zarucene nenecha zlodeje odejit po svych.

a ackoliv jsem pacifista, tak bych pak zavedl nejake to pravo utrpne a islamske sekani rukou.

Tak to mám já. Sirénu od alarmu schovanou v interiéru. A věřte mi, že dýl jak 3s se tam vydržet nedá jak z toho bolí uši...Však už jsem si to párkrát vyzkoušel když jsem to zapomněl vypnout :blink:

Kde ji máš schovanou??(teda jestli to není výrobní tajemství :smich: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nejlepsi je mit nejaky privatni alarm fungujici tak, ze dovnitr bouchne patronu s rajskym plynem anebo 130dB sirenu. takovy 1kHz 130dB uvnitr auta zarucene nenecha zlodeje odejit po svych.

a ackoliv jsem pacifista, tak bych pak zavedl nejake to pravo utrpne a islamske sekani rukou.

Tak to mám já. Sirénu od alarmu schovanou v interiéru. A věřte mi, že dýl jak 3s se tam vydržet nedá jak z toho bolí uši...Však už jsem si to párkrát vyzkoušel když jsem to zapomněl vypnout :blink:

Kde ji máš schovanou??(teda jestli to není výrobní tajemství :smich: )

Je někde pod palubkou, ale fotku sem dávat nebudu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anebo toto : "Pokud máte strach o své auto a nemáte peníze na drahé sledovací služby, zde je jistá alternativa.

Co k němu budeme potřebovat?

1.Auto zabezpečené jakýmkoliv alarmem - v nouzi nemusí být ani ten, k tomu se vrátím na konci článku :-)

2.GSM telefon s tzv. zkrácenou volbou, tj. vytáčení určitého čísla podržením jediné klávesy + autonabíječku k němu

3.SIM kartu T-Mobile s aktivovanou službou Locator

4.12V relé

5.Kus drátu

6.Mikropájku, pevné ruce, dobrý zrak

V zásadě se jedná o dva způsoby zabezpečení, kdy jeden může pracovat bez druhého, ale když už se nabízí možnost udělat něco téměř dokonalého, byla by škoda toho nevyužít. Pokud máme GSM telefon se zkrácenou volbou (takový je i první Alcatel OT, nebo Siemens S10, což jsou prehistorické kusy, které se dají sehnat za hubičku), tak můžeme začít s jeho odkrytováním. Zkrátka a dobře, kryt potřebovat nebudeme, klávesnici taky ne, displej a konektor nabíječky je na základní desce.

Pod klávesu zkrácené volby si uložíme číslo svého mobilu. Když se koukneme na desku a na vnitřek klávesnice, tak si uvědomíme, že klávesnice není nic jiného, kus něčeho vodivého, co nám spojuje dva kontakty v místě konkrétní klávesy, buď to jsou dvě protilehlé plošky, nebo je plošný spoj vyleptán do tvaru "zkrouceného hada", ale při pozorném zkoumání zjistíme, že se vždy jedná o dva kontakty, které lezou hlouběji do desky a plocha tlačítka je propojí. Teď přijde na řadu mikropájka, pomocí níž napájíme na každý protipól tlačítka nějaký vodič. Druhé konce těchto drátů napájíme na výstup 12V relátka (běžné relé, které spíná třeba palivové čerpadlo). Schéma zapojení je vespod na relé nakreslen, případně není problém relé odkrytovat, nejsme přece antitalenti, že ano :-). Nyní jsme se dostali do stádia, kdy si můžeme vyzkoušet, že po manuálním stisknutí kotvy relátka začne telefon vytáčet námi zvolené číslo. Pokud tomu tak je, můžeme pokračovat. Vy, kteří máte alarm jste ve velké výhodě, neboť vstupní napájecí kontakty cívky relé zapojíme paralelně na sirénu alarmu, případně rovnou na výstupní relé alarmu či na jiný volný signalizační výstup. Co z toho plyne? Ano, jakýkoliv poplach způsobující jekot sirény aktivuje telefon, který vytočí naše číslo. Jednu věc máme vyřešenu, ale s mobilem jde dělat i další kouzlo....

Myslím si, že bude vhodné, abyste si přečetli stránku o službě T-Mobile Locator, která se nachází ZDE:

http://t-mobile.cz/cms/default.asp?menu=119

Pokud si pořídíte SIMkartu a to i TWISTku (ověřeno na prodejně TMO), máte možnost si tuhle službu aktivovat, a to zdarma. V momentě, kdy se Vám ozve automobil, s tím že něco není v pořádku a auto nenajdete na místě kde jste jej odstavili, nepanikařte, ale po zaslání speciální SMS (přesný postup je na výše uvedeném odkazu) Vám za 4 koruny české (ano, to je jediný poplatek operátorovi) přijde zpráva o přesné zeměpisné šířce vozu, ověřený je okruh cca 200 metrů a to už je podle mě solidní pravděpodobnost, že donutíte k zásahu naši Policii, případně za pár piv najaté rowdies, kteří nejdou pro ránu daleko, nemyslíte?

Zbývá už jen doladit kosmetické záležitosti. Mobil napíchněte na svůj akumulátor, abyste se pojistili proti případu odpojení baterie ve voze. Ideální je napíchnout jej na autonabíječku, takže se permanentně dobíjí z palubní sítě, a v případě odpojení od zdroje 12V běží na svou baterii. Telefon vhodně ukryjte, nejlépe tak, aby splynul se zmatkem v motorovém prostoru, tady už je to na fantazii každého z nás.

Na začátku jsem psal, že nemusíte mít ani alarm. Ano, není to nutnost a dá se to obejít, i když řešení není úplně elegantní. A sice místo na výstup alarmu napojte napájení relátka pro mobil na vnitřní osvětlení vozu, které se rozsvítí po každém otevření dveří. Tady je však nutno ošetřit situace, kdy do vozu jdete vy sami a to asi nejlépe nějakým tajným spínačem, kterým relé aktivujete. Při výstupu z auta Vás to sice ještě jednou vytočí, hovor však odmítnete a další poplach už nebude planý.

Věřím, že můj návod pochopili všichni, opravdu není složitý na realizaci a už vůbec ne na peníze. Starý telefon koupíte za pětistovku, 400 stojí SIM karta, stokorunu relátko, kus drátu doma najdete a za tisícovku máte zabezpečení srovnatelné se sledovacími satelitními službami, jejichž provoz stojí desetitisíce měsíčně. Bylo by sice lepší takové věci neprovádět a žít s klidným pocitem, že se auta nekradou, ale sami víte, že tomu tak bohužel není.

Přeji hodně radostných kilometrů a minimální strach před zloději.

"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to rufis> Idea so starším mobilom je pekná, ale nie je to také jednoduché. Zavolať na rýchlu volbu je v poriadku, ale treba ešte ošetrit kopu vecí, minimálne zrušenie hovoru po určitom čase.

Ak sa totižto dovolá telefón náhodou do tvojej odkazovej schránky, nebuš sa asi stíhať čudovať nad účtom. Používať predplatené karty v aplikáciach pre zabezpečovacie systémy je konina, nakoľko práve keď sa jedná o ostrý poplach sa zvyčajne minie kredit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nejlepsi je mit nejaky privatni alarm fungujici tak, ze dovnitr bouchne patronu s rajskym plynem anebo 130dB sirenu. takovy 1kHz 130dB uvnitr auta zarucene nenecha zlodeje odejit po svych.

a ackoliv jsem pacifista, tak bych pak zavedl nejake to pravo utrpne a islamske sekani rukou.

Tak to mám já. Sirénu od alarmu schovanou v interiéru. A věřte mi, že dýl jak 3s se tam vydržet nedá jak z toho bolí uši...Však už jsem si to párkrát vyzkoušel když jsem to zapomněl vypnout :blink:

a co když si dá špunty do uší :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to rufis> Idea so starším mobilom je pekná, ale nie je to také jednoduché. Zavolať na rýchlu volbu je v poriadku, ale treba ešte ošetrit kopu vecí, minimálne zrušenie hovoru po určitom čase.

Ak sa totižto dovolá telefón náhodou do tvojej odkazovej schránky, nebuš sa asi stíhať čudovať nad účtom. Používať predplatené karty v aplikáciach pre zabezpečovacie systémy je konina, nakoľko práve keď sa jedná o ostrý poplach sa zvyčajne minie kredit.

Schránku přece není problém deaktivovat.A kredit-vždyť ten modul telefonu přece nebudeš využívat na běžné telefonování,zavolá Ti pouze v případě poplachu.Kredit Ti naopak bude propadat protože ho nestačíš v časové normě pro další nabití stanovené operátorem provolat.Celé by to šlo instalovat ne do mot.prostoru,ale do interieru tak,aby jsi po přijmutí hovoru i slyšel co se ve voze děje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemienil som kritizovať ideu so starším mobilom (je každého osobná vec, ako si to vyrieši tak, aby to nebola len hračka, ale vec, na ktorú sa môžem SPOĽAHNÚŤ), len poukázať na niektoré problémy spojené s problematikou.

Nejaké skúsenosti s GSM prenosmi mám a píšem to ako odporúčanie pre nepoučitelných. Na slovensku je momentálne najvýhodnejšia služba partner, nebudem písať od ktorého operátora - podmienky si záujemca zistí. To s deaktiváciou schránky je pekné, ale stačí ju raz aktivovať a zabudnúť deaktivovať (dôvody nebudem rozpisovať) a práve v tom momente zavolá mobil z auta .... Čo sa týka kreditu, veľa ludí si myslí, že je to najideálnejšie - min. náklady, ale zo skúseností viem, ako si potom búchajú hlavu o stenu, keď im mala prísť správa o OZAJSTNOM POPLACHU a neprišla len z dôvodu, že zabudli obnoviť kredit .... Kredit sa nebude mínať, to je len zbožné želanie (neúmyselné, falošné poplachy, skúška funkcie ...), takže budeš pravidelne kontrolovať, aký máš zostávajúci kredit, dobu platnosti .... Pri skrytom mobile ( a to by mal byť poriadne skrytý) je to ozaj "jednoduché".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Idea s tým telefónom ozaj nie je zlá, lenže aj ja by som trval na ošetrení ukončenia hovoru. A potom je tu ešte riziko, že presne v momente hovoru z auta nebudem v dosahu, alebo budem mpráve vytáčať niekoho číslo. Takže by bolo fajn ošetriť ešte aj opakované volanie a to už nie je tak easy. Potom treba k nákladom na prevádzku pripočítať ešte novú batériu pre mobil každý rok, lebo (nerobme si ilúzie), batéria to po takom roku vzdá a nevydrží už bez napájania ai jeden mobil (ale v kľudovom stave by ten mobil vydržal kľudne aj týždeň). Ďalší problém je, že ak náhodou dôjde k vypnutiu telefónu (predsa len beží sústavne, može aj vytuhnúť, alebo nebodaj nastane problém so starou batériou), tak ako sa potom sám zapne? A dávať mobil do motorového priestoru? No neviem, vydrží to tam?

Prevádzkujem na chate GSM pager od Jablotronu s Ericsonom 628 a tam je väčšina vecí ošetrená dobre, ale čas od času aj toto zariadenie vytuhne a už nenabehne. A našťastie baterka mobilu sa dá repasovať AAA tuškovvkami, takže to veľa nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práveže tie problémy tam sú a kto to neskúšal, nevie. Sám mám mobil v aute, takže viem o čo go, mám ošetrených viacej vecí a aj tak to nie je ono. Totižto tu ide o jednu jedinú vec - ABY SA MI TO DOVOLALO VTEDY, KEĎ JE TO NAOZAJ POTREBNÉ - t.j. keď príde k poplachu. Pokiaľ bude systém nefunkčný z akéhokoľvek dôvodu, je k ničomu a najčastejšou poruchou je zlyhanie práve ľudského činiteľa.

Celú časť o kredite som písal len z dôvodu ozrejmenia problematiky a skúseností s využívaním kreditnov v aplikáciach zabezpečovacích systémov. Je ozaj vecou každého ako si to vyrieši.

Idea je to ozaj dobrá, lenže nie tak jednoducho realizovateľná, aby to bolo SPOĽAHLIVÉ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_guest

Chlapi ja nevim, zkousel jsem tu sluzbu locator, super je-. ze vam to ukaze na mape. pokud se na to podivate pres weba t mobilu. moc pekny. cena taky dobra cca 5Kc. ale ukazuje mi to casto taky puntik a pod nim je napsano: plus minus 1km. Teda radius 2km, hledejte auto ve meste. lepsi nez nic, ale srovnatelny to s gps urcite neni. ale za ty prachy dobry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...