Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak mám pro vás kluci oříšek.

Mám Fabii RS (takže těžkej diesel :( )

Vyměnil jsem:

- čepy na ramenou

- komletní řízení

- silentbloky na ramenou,

- tlumiče, pružiny a jejich horní uložení

- tyčky stabilizátoru, silentbloky stabilizátoru

- reakční vzpěru na motoru a držáky motoru.

a stále bouchá, bouchá. :help: :help:

Byl jsem na STK tam nic nezjistili, v servisu mi utáhli něco na ramenou a přestalo to asi na týden mlátit a je to tu zas. V servisu prej to utahovali na krev. Koncem týdne tam jdu znovu s tím ž emi to zalepí lepidlem na závity, ale mám pocit že to bude něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosimvás, mám problém na fabii 2001 1.4 16V 74kW naj. 134 tis km. AUto neplave, drží směr, nic nebouchá atp, ale když přejedu určité nerovnosti (např. záplatovanou cestu), tak to bouchne, jakkdybych nemel tlumice a prenese se to do interieru. Resp nebouchne jakoby bylo něco špatnýho, jen cítím v kabině ten náraz víc než kdy předtím. čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

začal by som tým,ale hlavne treba poriadne skontrolovať prednú nápravu (čapy na ramenách,silenbloky v ramenách,uloženie stabilizátora)...ak odšróbuješ tie tyčky stabilizátora,tak skús rukou pohýbať hore-dolu tou samotnou tyčou stabil.či nemá vôlu v uložení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

mám stejný problém....

kovové boucháni při přejíždění nerovnosti a tahu motoru v nižší otáčkách...

Vyměnil jsem tyčinky a gumičky stabilizátoru pak čepy. Nepomohlo. Nakonec jsem zjistil, že klepou brzdové třmeny na přední nápravě... Drží je akorát 2 tyčinky, 7 imbus, na konci závit.... ta tyčinka drží veškerý nápor při brždění.... Mám taky fabia 06 a ujeto poctivých 52 tis km....

takže řekl bych ty třmeny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec jsem zjistil, že klepou brzdové třmeny na přední nápravě... Drží je akorát 2 tyčinky, 7 imbus, na konci závit.... ta tyčinka drží veškerý nápor při brždění.... Mám taky fabia 06 a ujeto poctivých 52 tis km....

takže řekl bych ty třmeny....

Čepy brzdových třmenů nejsou při brzdění namáhané. Pouze se po nich pohybuje třmen. Veškerý nápor jde přes brzdové desky na těhlici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mám dotaz, když vjedu na nerovnosti, od pravého kola se ozývá bouchání. Zajel jsem ke kamarádovi co děla v autorizáku Škodovky a má doma ještě velkou dílnu ( dávám k němu auta 11 let ). Dal to na zvedák a řekl mi že je to stabilizátor, že mám koupit novej + jeho silentbloky. Akorát si prej není jistej průměrem 18 nebo 19 jestli se to měří s barvou nebo bez. Tak jsem se zeptal na jinejch "chytrecjh stránkách" než jsou tyto jak to nejlépe zjistit než to koupim a všichni se diví proč chci měnit stabilizátor že se na něm nemá co rozbít.. tak nevim kdo má pravdu, proto se radši ještě ptám tady... Mění se i stabilizátor, nebo jenom jeho silentbloky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem aký máš ročník,ale na prvých Fábiach sa rozpadli tie púzdra čo boli pod lôžkamii stabilizátora...ak máš tento prípad,tak preto ti povedal dotyčný,že máš kúpiť celú tyč stabilizátora...potom tú tyč inovovali vo výroby a bola bez tých púzdier,bol tam len doraz pre tie lôžka..

a akú hrúbku stabilizátora máš kúpiť??...jednoducho zmeraj ten čo máš na aute...farba tam nebola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na starých stabilizátorech byly plastový pouzdra a na nich teprve silnbloky. Pouzdro zároveň fungovalo jako boční doraz - zabraňovalo posunutí stabilizátoru v horizontálním směru (nový stablizátory už ty pouzdra nejí). Jak tyč rezne, plast se roztrhne, vypadne a guma je najednou velká a začne to mlátit. Stačí dát menší gumy (na průměr samotné tyče bez pouzdra) a jako boční doraz navařit rozřízlou podložku - pokud tohle zvládneš svépomocí, tak tě to celé vyjde na stovku (2x silenblok)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapy

Potřeboval bych poradit.Mám fabii 1.4 mpi 44 kw.Rok 2000.Najeto 100 000.Měnil jsem všechny tlumiče,sylentbloky přední nápravy(zadni),horní uložení na tlumičích,homokynetické klouby oba ale ted mi nejde do hlavy když se chci rozjet tak mi v tom jakoby lupne a kola mám v rovině ale kloubama to nebude když jsou nový.Když to jde jakoby do záběru při rozjezdu a hlavně když přeřazuji z 1 na 2 tak při záběru v tom lupne co to může být??? Poloosa????Nevím si rady.....

Díky za rady

Ps...gumy na stabilizátoru měněny taky.....

Editováno: , autor: Fabia2000
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...