Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

Ahoj mam problem. Dnes z niceho nic zaclo neco nepravidelne bouchat v levem prednim kole. Bouchlo to jak jsem jel po kruhaci i v zatacce i na rovine .. ale kdyz jsem pak obe predni kola zatezoval prudkyma zatackama tak to neudelalo. Nevim co to muze byt :( Zjistil jsem ze je praskla manzeta kloubu poloosy a je od oleje. Muj znamy mechanik me po telefonu rekl ze to muze byt poloosa ale porad si rikam ze to neni stary zrezly favorit. Tady jsem se docetl hodne veci a snad to nektera z nich bude. Tyc stabilizatoru vypada vpohode az dnes jsem prisel naco tam vlastne ta tycka je .. kdyz jsem auto mel na zvedaku tak pri zatlaceni smerem k motoru to bouchlo ale pak uz zase ne .. prosimvas o radu at mam klidne spani .. mam Fabii 1.4 r.v. 2001 najeto 151 500 km..loziska me rikal byvaly majitel ze je vymenil. Mel tam vetsi kola 205/45 R16 .. jezdilo to bez problemu 11 000 km a ted tohleto :(

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako myslis ze i fabka ktera ma podvozek novejsi nez felicia a favorit dokaze mit prasklou poloosu? :( Zitra me na to kukne mechanik ale dnes odpoledne jsem kontroloval olej,chladici kapalinu remen a kladky i vzorky pneu a mel jsem vytocene to leve kolo snad bych si toho vsiml ze to je ruple a navic od oleje :( To neni praskle dele nez tyden .. ale kloub poloosy stoji na netu 4500 ve skode tak 6000 kde na to vzit .. ja si hodim maslu :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja porad doufam ze je praskla jen manzeta a kloub je vpohode .. znamej na to nema pripravky aby to udelal tak jsem se obednal do skoda servisu .. malem jsem se vyvratil kdyz me rekli ze za manzetu 1000 kč i s praci a za kloub 3600 kč asi bez prace ale co no :( a radeji ani nejezdim abych to jeste nedomrvil vice tak uvidime co to bude doufam ze me nechaji u opravy rad bych na to koukal at me neosuli a nedaji mi tam novy kloub ikdyz bude dobry ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PetrKiller: Cus, jak vidim to tve auto je nejake proklete. Hele, jestli ti tam neco boucha tak bych sel spis po kosti stabilizatoru ;) Popripade cepech a ulozeni ramen !

To ze mas prdlou manzetu a jeste ti z ni vyteka vazelina, je aspon dobre znameni. Dokat neco tece, tak tam jeste neco je :palec2: Tu manzetu ti vymeni v kazde male autodilne za par korun. Nechapu proc se obracis s takovou koko*inou prave na predrazeny origo servis?!

Kdyz je spatna poloosa, neboli homokineticky kloub, tak se to bude hlavne projevovat pri akceleraci a hlavne kdyz vytocis volant uplne doleva a slapnes poradne na plyn, aby auto dostalo poradny zaber tak poznas zda je v haji nebo neni. Idealni nejake veci parkoviste a udelat to nekolikrat na kazdou stranu a jestli nic nebude krupat=lupat atp. tak je kloub OK a staci pouze vymenit manzetu a natlacit tam spravnou vazelinu a mas klid :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebrec, bude hur :smich: Jako jestli tady places nad prasklou manzetou, tak jsi moc precitliveli=chovas se jako zenska ;) Koupil jsis stare auto, ktere bylo kdo vi jak pouzivane a kdo vi co ma vubec vsechno za sebou?! Jestli je tam ta manzeta jeste origo, tak bych rekl ze 10 let co vydrzela je dobra kvalita, nemyslis ?

Musis to tak brat, motor je drzak i ostatni veci, ovsem to se pocita vzdy od noveho auta. Ale jestli koupis nejakou ojetinu 10roku starou, tak co cekas. Nevis zda majitel pred tebou nejezdil pres diry ci nejakou spatnou cestu a nebo daval celkove autu zabrat to zjistit az pri delsim pouzivani.

Octavie ma proste tvrdsi podvozek, ale 500 tis bez oprav je kravina. Jen kolik takova Octavie zkrivi kotoucu za svoji zivotnost a kdyz ti odejde treba na TDI dvouhmotnostni setrvak, ci turbo tak to jsou uz dobre palky a tam bych uz ty slzi ocekaval.

Mimochodem: Na tvojem aute jsi mel tusim pouzivana kola R16. Takze ver tomu, ze jestli se to uz neprojevilo tak se to casem projevi na loziskach kol atp. Proste nikdo si to nepripusti, ale sila se kterou musi auto bojovat pri pouziti vecich pneu je znacne veci, nez s obyc rozmerem a casem se to projevi. Kamos takhle menil loziska behem 2 roku 2x + 1x vsechny zanovni cepy, nez mu doslo ze to delaji velke kola a tim i radost jezdit do zatacek mnohem veci rychlosti nez je zdravo pro autko. Vysledek byl ten, ze kola sundal a dal normalni rozmer a ode te doby to neresi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No loziska jsou skoro nove menil je rikal tak zatim jsou vpohode a vypadaji i menene .. me jen trapi to ze to muze byt kloub .. manzeta je vpohode 1000 korun na takove auto je pro me prijatelna cena ale 3500 je uz pro me jako studenta dost .. jiste mel jsem stim vsim pocitat a nekupovat si auto ale to vis mladej kluk :) no snad to bude jen manzeta a bude .. myslim si ze je origo a teda 10 let dobra vydrz no .. jinak taky si myslim ze jsem to mozna zavinil i trochu ja .. taky se moc diram nevyhybam a casto to ani nejde ale kdyz to srovnam s modrou porad je to me sileny drzak .. modra rezivi,odpadava ji lak,podpalene ventily mela,vymeneny vstrik,2 civky meneny a jeste nema ani 95 000 km .. :X jestli me auto bude slouzit a budou tam jednou za rok praskat gumove manzety starim tak jsem spokojenej ..

Jinak ja na tech velkych kolech jezdil 1 den.. po tom co jsem si malem zuby vymlatil tak sly okamzite z auta navic mely 1 mm takze jsem snad tomu ulehcil vcas .. ted mam 165/70 R14 co myslis vpohode? Na zimu mam 185/60 R15 (nejsem si jistej ale rozmer je doporuceny i v technicaku) micheliny jeste asi na 2 sezony .. mam je prodat nebo si je nechat? Dostal jsem je k autu ..

A taky si rikam porad ze jsem udelal chybu ze jsem necekal s autem na strejdove .. jenze to nema ani radio!! Uplne nulova vybava navic mozna jeste starsi nez tahle ale mozna stejny rocnik .. motor stejny akorad ma najeto asi o 50 tisic min .. porad garazovano u me by stalo porad venku .. a porad jeste nevi jestli ho proda .. ja si rikam ze jsem udelal dobre ale nekdo me to porad vycita :feve:

Omlouvam se ze se o tom zminuju zde ale musel jsem to nekomu rict :kuk:

A musim zaklepat ale s autem jsem od koupe provozni problemy nemel krome vycisteni klapky a obcasne jeji blbnuti ktere neresim protoze to dela jen obcas a jen na 1 miste a jen za studena .. dodelaval jsem jen okna, stahovacku oken jsem musel nakonec komplet vymenit a dodelal tonovane okna + predelal z druhe fabky zadni repro a radio prehodil z jedne fabky do druhe .. tohle je 1. podle me vaznejsi problem ktery me omezil .. znamej rekl mala zavada :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtel jsem te zase tolik vystrasit ;) Jen to proste je treba tak brat ze ty opravy na takovych autech budou, ale co hur. Kazi se i novejsi auta kde clovek zaplati mnohem vic nez tady na 1,4 Mpi kde jsou opravy vecinou za par kacek.

Hlavne auto necpat tem vydriduchum do autoriz. servisu a opravy nebudou tak vysoke !

Co se tech gum tyka, tak bud v pohode. Ty jsou uz predepsane, a nic nehrozi. Taky mam letni i zimni v rozmeru 185/60 R14 a auto s timto rozmerem sedi velice dobre, uvidis jak prezujes, auto se uz nebude tolik naklanet jako ze 165/70 R14

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po servisu..byl jsem u opravy a konecne jsem videl plno veci :) .. olej meni docela slusne ikdyz to je mozna proto ze jsem tam pocumoval .. ale co jsem slysel ze meni pry jen pulku..ikdyz ho moc nevyteklo no.. Videl jsem kotouce tenke jak papir :) pry maji 2 milimetry pod minimem ..

A ted k memu autu.. manzetu za hodku opravili a zadne specialni klice nepotreboval jak se psalo v prirucce :( Jsem to mohl nechat opravit kdekoliv .. :( Stalo me to 1011Kč ale mechanik me rekl a ukazal ze mam vytlucene (asi silentbloky na naprave nevim co to je neco proti vibracim) a stabilizator je taky asi vytluceny co mi rekl a obe nejake tyce jsou na vymenu .. pry 5000 by to stalo .. ale to je jedno necham to tak rikal ze se stim da vpohode jezdit klidne az do technicke za 2 roky tak snad to uz bude vpohode .. kloub byl vpohode..

Ale ted jak vymenil tu manzetu trochu tam dre myslite ze to vadi? Muze to byt tim ze je nova? Nebo to je na reklamaci? Nechci at se mi za pul roku prodre znova..

A pokud by nekdo znal dobreho mechanika specializovaneho na skodovku prosim hodte me sem kontakt .. z okoli frydku-mistku nebo z ostravy prosim :) diky moc nechci to davat do autorizaku jsou to fakt vydridusi .. 420kč za hodku prace! .. Navic kdybych si neprosel veci jestli mam vsechny tak ani nezjistim ze mi zapomeli dat matici na bezpecnostni sroub .. :)

Jeste ze ty pneumatiky jsou vpohode :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze si za manzetu uctoval 591,-Kc ? kdyz to delal hodinu a za hodinu si bere 420,-Kc. Tak to je presne to, co jsem ti rikal. Ta manzeta stoji kolem 260,-kc. Tady ti par lidi radi at to nedavas do autor. servisu ze te sedrou z kuze a ty to tam stejne das :kuk:

Ma to smysl ti vubec radit?

Ta manzeta nesmi nikde drir, a pokud to dre nekde kolem te svorky, tak se ti za chvilku prodre nebo dokonce muze sklouznout, pokud je uplne spatne nejak nasazena, coz si zase myslim ze by to mechanik zase tak neojebal, ale kdo vi, musel bych to videt jak je nasazena.

Jestli se ti prodre, tak hold tam pujdes znovu za par mesicu zaplatit 1011,-kc za novou manzetu.

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to tam dal protože jsem už to chtěl mít a neznám žádného dobrého mechanika..příště už do autorizaku nikdy nechodít.. Ale co už .. Má smysl mi radit:) dám na vaše rady. Ale já myslím ze 2 roky je na to záruka ne? Já na to ještě kouknu jak to vypadá..slyším takový zvuk jako by se dřela..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alebo mozno len 3 mesiace :feve: . a ked tam aj pocas tych 3 mesiacov prides, tak ti povedia ze sa manzeta sama uvolnila vplyvom niecoho ineho a predrala, zaboha si nepriznaju ze by to oni mohli nasadit zle. takze cekni to cim skor a az je to zle, bez tam trebars hned dnes poobede alebo zajtra. a nedaj sa. :rtfm: drzim palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT..To že to auto už vyžaduje nějaký servisní zásahy s tim se budeš muset smířit.Sám to vidím na svojí a to jí máme v rodině od novoty a měla poctivej servis a nedostavala nikdy nějakou čočku.Prostě po 10 letech už věci začínaj odcházet a buď rád že to sou jen defakto spotřební věci.A dál buď rád že sis vybral zrovna Fabii a MPIčko kde ty opravy sou za hubičku.Kdybys měl třeba TDIčko a odešlo ti turbo nebo vstřik nebo něco hodně drahýho tak bys byl víš kde.... :) Takže na tohle zlatá Fabie MPI.Myslím že skvělej kompromis mezi finanční náročností na údržbu a tim že máš pořád relativně mladý a dobrý auto (aspoň já takhle FI vidim,když to srovnam např. s kámošovo stejně starým Cliem) :) A autoizovanýmu servisu bych se obloukem vyhnul..... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja si taky rikam ze mam relativne slusne auto .. teta jak ho videla rekla ze vypada lip nez modra 2004 rodicu :D a neverila ze ma 10 let :) z dalky na to nevypada a kdyz prehlidnu par skrabancu zadelanych lakem a 1cm rezavejiciho plechu u toho pitomeho chromu tak ani z blizka nevypada nejak spatne .. ja jsem puvodne chtel SDI kazdy rika drzak jenze najdi si za 79 000 SDI .. nasel jsem,vyzkousel jsem, zjistil jsem ze bylo sluzebni a stocene o 120 000 a nechtel jsem :) a dodneska si rikam ze jsem byl blbec ale zaroven ze jsem udelal dobre ze mam benzin protoze jezdim hodne kratkych tras a za den to je prumerne 50-60km navic nenarocny na opravy ikdyz se bojim ze se v 200 000 rozsype a budu mit motor KO coz bych nerad .. nyni mam 151 700 .. A rad bych se vyhnul servisu autorizovanemu jenze najit schopneho mechanika s vybavenou dilnou je problem :( Znam mechanika jenze ten ma jen obycejnou garaz ..

Jinak ta manzeta me tak netrapi jenze ten strach ze je kloub v ....... a jeste k tomu za 4000 .. no pry jsem byl ten den bily jak stena :) no to je uz moc od tematku .. hlavne ze muj problem je aspon z casti vyreseny .. prvni se mi zdalo ze manzeta dre jenze vypada ze je to vpohode .. budu to kontrolovat a sledovat ..

A pokud zna nekdo dobreho mechanika frydek-mistek a okoli + ostrava dejte me na nej kontakt prosim .. nechci jezdit do autodruzstva :(

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...