Přejít na obsah

TERMOSTAT


jurika

Doporučené příspěvky

Ahoj chtel jsem se zeptat mam skodu octavii II 1,9 TDI 77KW sttoupla mi spotreba asi o litr na 100km pak jsem zjistil jak jsem mel zahraty motor na 90 stupnich jsem chvilku stal s nastartovanym motorem a teplota mi spadla na 70stupnu myslim si ze to je pokazeny thermostat pokud mate nekdo zkusenosti s vymenou napiste... kde se nachazi a jak vymenit jestli je zapotrebi jeste neco vymenit dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Termostatem to nebude máš ho v pořádku do tý doby než se ti auto ohřeje na provozní teplotu tak si zkus sáhnout na chladič bude 100% studenej tak je funkce termostatu ok. to že se ohřívá díl je u TDI normální a čím je větší mráz tak to trvá déle. Když se termostat poprvé otevře tak teplota může spadnot dolů to je normální protože voda v chladiči je studená a motor trochu ochladí proto ten pokles teploty. Pokud pojedeš po dálnici delší trasu tak ti ta teplota nepřesáhne 90° a bude stále stejná. Špatná funkce se pozná že motor nedosáhne provozní teploty (pomalu se ohřívá i chladič sočasně s motorem -stále otevřený termostat, nebo se motor přehřívá a teplota se dostává na bod varu-zavřený termostat špatný neotvírá) v těchto případech měň termostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Mám podobný problém.2,0 TDI PD 16V.Dluho to trvá než otevře termostat, ale když otevře tak vyskočí teplota rovnou na 80° a hned zase spadne úplně dolu.Takto to udělá asi 5X než se ustálí.Myslím že asi není dobré pro motor takové prudké změny teplot.Je to normální nebo bude termostat v háji?U jiných aut mě to takhle nedělalo. :help:

Editováno: , autor: Pavel 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém.2,0 TDI PD 16V.Dluho to trvá než otevře termostat, ale když otevře tak vyskočí teplota rovnou na 80° a hned zase spadne úplně dolu.Takto to udělá asi 5X než se ustálí.Myslím že asi není dobré pro motor takové prudké změny teplot.Je to normální nebo bude termostat v háji?U jiných aut mě to takhle nedělalo. :help:

To vypadá, že to má termostat zasebou. :rip:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá, že to má termostat zasebou. :rip:

Tak jsem termostat vyměnil a je to stejné.Pokud je nad 0° tak je to v pořádku.Když jsou mrazy tak několikrát vyskočí na 80° a spadne dolů.Pak se ustálí na 80°.Čidlo teploty je ale za termostatem tak to ukazuje teplotu podle toho jak je termostat otevřený nebo zavřený.Podle mě je to v pořádku.Jak to ukazuje ostatním? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem termostat vyměnil a je to stejné.Pokud je nad 0° tak je to v pořádku.Když jsou mrazy tak několikrát vyskočí na 80° a spadne dolů.Pak se ustálí na 80°.Čidlo teploty je ale za termostatem tak to ukazuje teplotu podle toho jak je termostat otevřený nebo zavřený.Podle mě je to v pořádku.Jak to ukazuje ostatním? :help:

V tom případě by to mohlo být teplotní čidlo.Dává zkreslené údaje. Ale je to jen moje domněnka. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

V tom případě by to mohlo být teplotní čidlo.Dává zkreslené údaje. Ale je to jen moje domněnka. :p

Tak jsem vyndal čidlo ale asi s vodou i vyskočil O kroužek.Nevím ale jak tam byl a jaké má rozměry.Na čidle asi nebyl,spíš byl v nějakém osazení v tom plastu.Poradí někdo, :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím přesně jaký rok výroby máš, ale myslím si že je to tento. :palec2:

Tak vyřešeno.Čidlo vyměněné a vše funguje jak má.Jen jsem poprvé měnil čidlo u termostatu,to ale není pro ukazatel teploty.

Dá se ETKA nainstalovat do notebooku?Měl jsem ji v počítači a nějak to nejde.Někde jsem četl že potřebuje větší monitor asi od 18".

Editováno: , autor: Pavel 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...