Přejít na obsah

Vnitřní osvětlení (interieru) - nefunkční


murphytravex

Doporučené příspěvky

akorát by byla dost velká náhoda, kdyby se přelámaly jen kabely ke světlům (na obou stranách) a centrál, okna, zrcátka (jestli je má v el.) by fungovaly... Když stáhneš ten "chobot" na dveřích, tak pod ním na sloupku je svorkovnice. Odtud lze proměřit dráty.

 

A ještě se zeptám úplně blbě - svítilo to někdy? Je otázka jestli jsou vůbec zapojený. A nejsem si jistý jestli se to i nekóduje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi je divne, ze by sa prelomili akurat tie draty. Ano svietit to svietilo aj ked som dneska pozeral ziarovku, tak tam kable boli. Ale skusal som to skusackou ci tam je el. ale nebola. Tak mozno to budu tie kable. takze musim dat dole tapacirunk na dverach a az tak sa k tomu dostanem? Chobot myslis tu gumovu manzetu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tapec sundavat nemusíš, na jedná straně vytáhneš lampičku a pod tou gumovou manžetou bude přístup (hodně blbý) do svorkovnic, akorát je jich tam víc a nevím, která vede proud k lampičce. Stačí proměřit +, kdyby byl přerušený - tak nejdou ani okna. Ale nezdá se mi to, ta světýlka jdou přes komfortku a přes nějaké relátko, takže bych to zkusil spíš tam. Také ale nevím, jaké relé to je. Stáhni si někde dílenskou příručku a prostuduj schéma zapojení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když budeš opatrný, tak to relé vyndej a propoj natvrdo, ale dej bacha ať nepošleš +12V do ŘJ, která relé spíná. Jestli máš schéma, tak by neměl být problém identifikovat, které dva fousy se mají spojit. Ale jen jestli to někdy svítilo, jestli je to vůbec nakódované v té ŘJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přes relé to měl jen předface.. face to má natvrdo na lampičce..

 

takže pokud odešly obě naráz, asi je to relátkem, případně nějakým vodičem co se toho týká.. je to třeba proměřit.. pokud nevíš, co děláš, obrať se na nějakého autoelektrikáře.

Další varianta je prostě vzít káblík co vede ke stropní lampičce a napíchnout se na něj paralelně.. ale opět, pokud nevíš co děláš, nechej to na elektrikáře.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj všichni, budu moc rád když mi poradíte se stropním osvětlením v edničkové fabii RS, z ničeho nic mi přestalo fungovat zhasínání stropního osvětlení, snímače ve dveřích budou v pořádku, jelikož při otevření obou dveří se rozsvítí kontrolka otevření dveří. světlo v dané poloze nezhasne po zavření dveří ani zamknutí auta, ale svítí furt... nevím jestli to s tí muže souviset, ale zustal mi v ruce přepínač, tak sem stropní světlo sundal, a vylítla ta kuželová pružinka, když sem jí dal zpět a přepínání zprovoznil tak světlo nesvítilo vubec, nakonec sem zjistil že stčilo přiohnout ten měděný plíšek a už to šlo, ovšem už nezhasínalo, jestli jsem někde něudělal najaký zkrat šroubovákem a neco zhořelo ? pojistka je v pořádku, zkoušel jsem i stropní z kamarádova fabie, jestl ito není tím a dělalo to to samé... děkuji

Editováno: , autor: Hubajz12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím,

Chci se zeptat jestli nevíte co to může být za problém, když mám zapnuté světla tak mi vše v interieru svítí,ale když nastartují tak vše zhasne a svítí jen budíky. Radio originál a světýlka ovladačů mi zhasnou. Před tím mi to fungovalo. Pojistky jsem kontroloval a jsou všechny v pořádku. Tak nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej počkej, nějak to motáš - vnitřní osvětlení je tohle:

post-46311-0-40231700-1466457649_thumb.j

A to rozhodně nemá co svítit "se světlama" - to svítí buď na základě zapnutí vlastního vypínače na těle světla, nebo po otevření dveří.

Jediný co svítí "se světlama" v interiéru, je PODSVÍCENÍ (budíků, ovladačů, rádia atd) - takže sedni k HLEDÁNÍ a HLEDEJ, kde se tady píše o problémech S PODSVÍCENÍM. V opačným případě riskuješ, že budeš nevybíravě vykostěn a sežrán dravým Arachnoidem ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych spíš z tý formulace, že mu po natočení motoru zhasne všecko s výjimkou budíků (citace: "...zhasne rádio originál a světýlka ovladačů..." ) vsázel na nějakej bug v podsvícení - nejspíš nějakej problém s ukostřením nebo s nějakým bastlem ohledně automatickýho rozsvícení DLR. Jestli mu to tam někdo pomotal, tak může dostávat na místa, kam je ukostřený podsvícení tlačítek "díky" tomu bastlu kladný napětí - a ty podsvity mu zhasnou ...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim, včera večer jsem sedl do auta a zjistil jsem, že mi nesvítí interiérový osvětlení. Nejdřív jsem myslel, že mi to přítelkyně vypla, ale po přepnutí vypínače do polohy, svícení při otevření dveří se nic nerozsvítilo. Lampičky na tlačítko taky rozsvítit nejdou a ani kufr nesvítí. Jediný co svítí při otevření dveří jsou ty červený světla. A to se ještě většinou rozsvítí jen to u řidiče, u spolujezdce sporadicky...nevíte čím by to mohlo být ??? dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...