Přejít na obsah

ŘÍDÍCÍ TYČ


máša

Doporučené příspěvky

Vůle řídící tyče dá se to štelovat,nebo je nutná výměna?Nevíte kolik stojí.

Myslíš sloupek řízení? Jestli jo, tak alespoň u Octávky jsou na té tyči dva klouby, utáhneš tam leda dole ten tisícihran, ale jestli už tam máš nějaké vůle, tak to bude spíše na výměnu...jako u mě.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem úspěšně vyměnil levou tyčku řízení a pravý čep řízení. Šlo to docela dobře až na to že jsem si při stahování protrh manžetu.

Zajímavá zkušenost: čep TRW stál 150,- , tyčka (asi TRW) stojí 150,- ale koupil jsem jinou podobnější té původní za 200,- - vše v neznačkové prodejně. Manžetu neměli, tak jsem musel do značkové prodejny Škoda - manžeta 255,- a sponka 45,-. Když jsem se pro zajímavost zeptal na tu tyčku, málem mě vomejvali: tyčka se prý prodává i s vnějším čepem a stojí 3500,-!!!

Ať žijou neoriginální díly!!! To to radši budu každý dva roky měnit. :p Zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

menil som raz tyčku riadenia dodanú z mototechny a za 2 dni auto priviezli na odťahovke,že sa ulomila...šťastie v nešťastí bolo,že sa majiteľke ulomila pri vchádzaní do garáže a plnom rajde..neviem si predstaviť,kebyže sa to stane pri plnej prevádzke...odvtedy len ORIGINÁL!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak dobrý den. Sem tu mladej cucák a moc se tu ještě neorientuju.

 

Tohle vlákno s řídícím soustrojím auta  souvisí.

 

Ale potřeboval bych zjistit jaký je předepsaný utahovací moment matice M 12x1,5 kulového čepu řídící tyče na Fabii II 1,2 htp 51 kW?

 

Nebo jestli by někdo neporadil kde to na internetu vyštourat? Třeba i někde stáhnout knížku "Jak na to?"

 

Děkuji za případné rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem si koupil příručku klasickou papírovou. Jinak k těm závitům a utahovacímu momentu. Sem si sehnal nějaký starý kuláky na fabii a zkoušel si je ztrhnout-přetrhnout.

 

Strhnul sem na něm 2 matky 8,8 pevnostní(jinak se tam má dávat originál bláto matka 5,6nepevnostní) Potom sem tu závitovou část zkoušel ulomit.

 

To drží pěkně pekelně než se to strhne a pak ještě než se to ulomí.

 Takže tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Je možné, že jsou ještě různé typy řízení KOYO - servo KOYO, snímač natočení oválný s 1 šroubkem (+ přímo na převodovce řízení mám číslo 6q1423105)? Potřeboval jsem vyměnit řídící tyč k pravému kolu, tak jsem objednal díl 6Q0423810C + kulák a dal se do opravy. Sundám kolo, kulák, manžetu a vyšroubuju tyč a pak koukám moje nová tyč má průměr závitu 14 mm a stará 16 mm.

Další věc - podle DP je potřeba klíč 32 a 36. Na nové tyči opravdu je šestihran na 32 klíč, ale na vyšroubování staré tyče jsem potřeboval klíč 34.

 

Je možné, že mi eshop poslal třeba tyčku pro řízení bez serva (kde je třeba slabší závit) nebo kde je zakopaný pes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím,

 

když otáčím volně pravou spojovací tyčí řízení  (kulový kloub je ven z těhlice) vrže v kloubu spojovačky jako když jde kloub úplně na sucho, vůle na kloubu se zdá  nulová

( taháno rukou)

při plném rejdu kola vezmu za spojovačku otočím s ní a ozve se ťuknutí jako když s kloub uvolní, hledám už dlouho rány které se mi náhodně ozývají při stáčení

kol z plného rejdu...

něřešil někdo podobný problém??

je tyč (kloub) spojovačky K.O. ??

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...