Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

tak abych taky přidal sovjí trošku do mlýna :)

Je to po okreskách, hlavní tah Tábor - Plzeň. Poslední půl hodinu jsem popojížděl v kolonách po Plzni (cca 10km). Před Plzní jsem měl vyšší prům. rychlost cca 60 a nižší spotřebu o decku ;) Nejel jsem ekonomy, předjel jsem 3 kamióny. Připomenu že mam pneu 205/45R16, motor 1.2 40kW

V autě jsem jel sám, můj notebook, kartón pití, oblečení na týden a plná nádrž :)

post-2192-1211802493_thumb.jpg

post-2192-1211802499_thumb.jpg

post-2192-1211802505_thumb.jpg

post-2192-1211802512_thumb.jpg

post-2192-1211802519_thumb.jpg

post-2192-1211802526_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a pro rejpala Romariooo - když jezdim jako č..ák, tak mam spotřebu klidně 11 litrů na sto a opravdu toto auto se nehodí na dálnici (problém udržet rychlost ve stoupání). I když při cestě Znojmo - Jihlava -Praha - Písek kdy jsem to na dálnici šlapal co to dalo spotřebu jsem měl 8,5. Asi budeš muset naučit přítelkyni řídit. Jinak není problé aby normální člověk jezdil podle předpisů kolem 6 litrů s motorem 1.2

Trasa Dubenec-Praha když jsem v pátek chvátal, neklesla tachometrová rychlost pod 150 (lítala kolem 160). Pak přes Prahu a do Neratovic (to už jsem jel normálně). U Honzy72 spotřeba 6,3 podle palůbáku

post-2192-1211803068_thumb.jpg

post-2192-1211803171_thumb.jpg

Editováno: , autor: janjoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to i podminkama, za kterych to jedu - jsem v aute sam, max. 30kg v kufru, jedu jen okresky a vesnice a jeden prujezd mestem.

No a hlavne tu trasu dokonale znam, vim kde je lepsi vyradit, kde brzdit motorem atd... ;)

Rezervu tam ale uz nevidim, jedine snizit rychlost. Ted to jezdim na urovni rychlostnich limitu dle GPS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já vám řeknu - jděte s těma vašema spotřebama u tribitů do p*dele. Proč já bloud jsem si ku*wa, dop*dele, pos*aná práce kupoval TDI, když mám vyšší spotřebu než vy? :help:

Zítra asi spáchám sepuku... lol

Editováno: , autor: MELLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Přidám svoje zkušenosti s novou 1.4 59kW combi. Najeto 5000km - teda bych řek, že už bude zajetá...

Nejčastější cesta do práce:

Trasa 27km, cca.12km na kraj Prahy (Suchdol) zbytek přez Dejvickou do Řep. spotřeba podle PP 7-7.3l/100

A zpět:

1. trasa 23km, cca. 3km Praha na obchvat k letišti, dalších 6km po obchvatu a zbytek vesničky... spotřeba kolem 5.8-6l/100

2. trasa 26km, jako prvni trasa jen s tim rozdílem, že jedu dál po dálnici cca. 12km... spotřeba 5.3-5.6l/100. Je to ale prakticky po rovině, spíš mírně z kopečka. Když jedu stejnou trasu obráceně tak to je kolem 6.5l.

Snažím se jezdit plynule a nezdržovat, nepřekračuju rychlostní limity (jen občas malinko :) ). Největší vliv na téhle trase má dálnice. Stačí si hrát chvilku na závodníka, párkrát podřadit a rázem je spotřeba kolem 7l...

Na delších trasách to bývá lehce kolem 6.5l/100, a je v tom vždycky velkej kus dálnice. Dlouhodobá spotřeba taky 6.5. Akorát počítač krapet kecá... Při počítání spotřeby podle dotankování mi vždycky vyjde o cca. 0.2l větší spotřeba, než ukazuje PP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to nevis, ze HTP ma jeste min. :p

Nevím, jestli to někoho bude zajímat, tak jen pro doplnění informací. Průměrná spotřeba motoru 1,0 je po ujetí 120 000 km 5,7 l/100km. Spočteno dost přesně, styl jízdy rozhodně ne brzda-plyn, ale svižně. S tímhle motorem je dobré stále udržovat svižnou rychlost, aby se to do kopce nezastavilo - trochu občas problém s rychlostními limity, kromě dálnice samožřejmě. Na dálnici 120-130 km/h to bude kolem 7-8 litrů. Tam naštěstí moc nejezdím. Vliv stylu jízdy na spotřebu není tak velký, jako u tříválců. Jezdím většinou sám nebo ve dvou, takže i tenhle motor se dá vydržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes se mi konečně podařilo vyjezdit po týdnu plnou LPG nádrž:

tak tedy 44,64l za 692,-Kč najeto 720km, s odpočtem 7km kdy jedu po nastartování na beneli než to přepne, tak mi vychází spotřeba 6,26l/100km tedy 0,99Kč/1km

to potěší v tuto těžkou dobu pro benzíny a nafťáky lol

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pentadius: tak při té průměrné rychlosti ta spotřeba žádný zázrak... Já jel jednou 400km na Slovensko ( z toho 200 po D1 ) při průměru 83 km/h a 4,2 l a zpět 88km/h a 4,5 l :palec2:

Mello, dyť to nemám ještě ani zajetý ... lol

V červenci jedu na Slovensko, tak Ti pak řeknu co jsem z toho dostal.

Ale nejezdím jak nějakej penzista, narozdíl od Tebe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...