Přejít na obsah

Pár rad pro nováčka


snuky

Doporučené příspěvky

Ahoj chtel bych se zeptat na par veci ohledne superB 2,8 nedavno sem koupil rok vyroby 04 potreboval bych poradit a objasnit par veci..

1.Vsiml jsem si ze nesviti ledka v zrcatku spolujezdce nevite kde by se dala sehnat za kolik a jestli si to muzu sam bez problemu vymenit ?

2.Dal jeste na par fotkach sem videl u 2,8 vyfuk byl videt v narazniku ale ja mam u te svoji vyfuk pod naraznikem a je ohnuty dolu,vypada to spis jako diesel je to normalni ?

3.jeste se zeptam auto ma elektricky sklopna zrcatka ale nikde sem nenasel jakym zbusobem to nastavit abyse pri zamceni vozidla automaticky sklopily,pokud je to vubec mozne ?

4. a jeste jeden dotaz v motoru byl doposud LL 5w-30 muzu to bez problemu pehodit na 5w-40 s tim ze ho budu menit kazdejch 10 000? co pouzivate za oleje diky !

Editováno: , autor: snuky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj - mám taky 2.8:

ad 1) běžná závada - mě nesvítí zase u řidiče - jde to celý rozdělat a vyměnit (zvládneš sám) - v origo servisu se dá koupit za 1400,- Lepší možná koupit na vrakáči zrcátka a na levou stranu bych to vzal

ad 2) mám eleganci, r.v. 12/2004 a mám ho taky dolu (ten výfuk lol )

ad 3) lze jen mechanicky - myslim že Laras řešil automatické sklopení - dodělat to jde (samovýroba)

ad 4) vyměnit myslím můžeš - já dávám taky 5W-30 a měním po 15tis (Castrol Edge kolem 200,-/litr)

ad all) na všechny tyto otázky tu už jsou odpovědi - stačí zadat do vyhledávání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad3) automaticky při zamknutí se ti nesklopí, sklopí se pouze v případě, že otočíš regulátorem zrcátek do další čtvrté polohy, tj.

1 - levé zrcátko

2 - vyhřívání

3 - pravé zrcátko

4 - sklápění

Editováno: , autor: Paolo.007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik ,ptal jsem se v autodilech a je to tak musi se koupit spodek zrcatka ,uz to mam objednany , pokud budu menit olej kazdejch 15 tisic a mam prodolouzenej servisni interval v servisce myslim ze je to to QG1 musim nechat nejak preprogramovat jednotku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No necháš si to napíchnout na vag a tam se zadají jiné hodnoty pro kilometry aby ti palubák dával informaci na kratší výměnu oleje.Dělá se to buďto na kilometry nebo na určitý čas(třeba rok).Samozřejmě to můžeš nechat tak,ale proč bys to dělal že

Editováno: , autor: vick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No necháš si to napíchnout na vag a tam se zadají jiné hodnoty pro kilometry aby ti palubák dával informaci na kratší výměnu oleje.Dělá se to buďto na kilometry nebo na určitý čas(třeba rok).Samozřejmě to můžeš nechat tak,ale proč bys to dělal že

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

diky, jeste jsem prisel na jendu vec,v manualu se pise ze pokud podrzim ostrikovani oken dele jak 2s automaticky se mi ostriknou svetlomety ale at to drzim jak dlouho chci nic se nedeje nevite co by mohlo bejt spatne zamrzly to nebude zkousel jsem to pres den bylo 10 stupnu, pojistky se zdaji taky ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslel jsem motůrky na ostřikovačích.já měl na mysli motůrek ostřiku světel na nádobce s vodou pro ostříkovače.Jsou tam celkem dva ty motorky(čerpadla).Jeden pro světla a druhý pro ostřik čelního skla.

Já taky ze začátku zkoušel ostřik bez zaplých světel a jelikož jsem byl sám tak jsem si před auto dal zrcadlo abych viděl jak to chodí a ono nic.Už jsem byl z toho v pasti a pak jsem si vzpoměl na to zapnutí a bum ho jelo to v pohodě.Takže pokud ti ostřikovače normálně vyjedou a jen z nich nejde voda tak bych kouknul na to čerpadélko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s ostrikem to vyzkousim hned zitra jak pises,

jeste jsem prisel na jeden problem i po vytazeni klicku mi porad svitilo svetylko v kasliku,vypada to ze se ta packa po zavreni kasliku nedotkla mechanismu, ale ted zas nevim jak to dat dohromady :( nestalo se to nekomu asi tento dotaz patri spis do interieru ..

post-43198-12672865503973_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

diky za pomoc vsechno se mi dle vasich rad podarilo vyresit ,dost casto ctu ,ze je pomerne v hodne pripadech potreba diagnostika VAG , chtel bych si to taky poridit, abych si mohl nastavit ruzne funkce, co jsem procital forum tak je tam snad tisic moznosti co vsechno nastavit od dojeti okynek po zamceni dalkou az po odvzdusneni brzd.

Muze mi nekdo poradit co koupit aby to bez problemu fungovalo pres USB na Vistach?Priznam se ze jsem v tomto smeru uplnej zacatecnik.

znamej mi pujcil pouze kabel a at si stahnu na internetu urcitou verzi ale nepodarilo se mi spojit se s RJ.On mi tvrdil ze to udajne jemu funguje bez problemu, tak nevim co jsem delal spatne.

Budu rad za kazdej postrech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, nikde jsem tu samostatný téma nenašel tak to dám do tohoto, jakožto rady začátečníkům. Jak se prosím vyměňuje pylový/kabinový filtr na supu? Je to jako u O1 pod plastem stěračů před spolujezdcem? Tipuju že ano, ale nevím, jak ten plast vydělat, ab\ch někde něco neurval.. můj tip:

- oddělám stěrače

- vyšroubuju (myslím 2) šroubky pod krytkama a co dál? U O1 jsem to pak musel vyrvat, drželo to v liště pod oknem, co tady? Díky za odpověď :pivo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...