Přejít na obsah

3.brzdové světlo (jak docílit toho, aby svítily jen krajní žárovky stabilně při světlech)


houmr

Doporučené příspěvky

jojo mne svietili krajne dve ledky tak tlmene a pri brzdeni vsetky poriadne.

jedneho dna som nenastratoval po navsteve obchodu, lebo brzdove svetla v slnecnom dni zostali svieti po vypnuti motora a ja som si to nevsimol.

ked som vymenil brzdovy spinac tak to prestalo.

niekto v skodovke mi to vysvetloval, ze ak to svieti je to nejaky problem.

nespecifikoval to presne iba na brzdovy spinac ale menoval viacero moznych pricin. /kostra, skrat.../

vagom sa to rozhodne nasavit neda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni to nič doplnkové stávalo sa to vtedy ked si dali namiesto žiaroviek LED žiarovky alebo boli obe brzdové vypálené. veď to skúste :D

Inak ak to chceš aj bez výmeny za LED žiarovky, daj pri konektoroch na zadnych svetlach do serie s brzdovou žiarovkou nejaku 3A diodu len na skúšku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle schématu vedou do třetího brzdového světla dva vodiče a všechny žárovky jsou paralelně=musí svítit všechny stejně i při jakékoliv poruše brzdového spínače a pod.Musely by se elektricky oddělit ony krajní žárovky a napojit je třeba na osvětlení spz.Ale proč si komplikovat život s stk a pod.Určitě jim to bude vadit.Já mám na dodávce v třetím brzdovým zapojen obvod,který při brždění 3xblikne a pak se tepřiv rosvítí na trvalo.Celé to trvá 1 vteřinu.při dalším brždení opět 3x blikne a zůstane svítit do uvolnění brzdového pedálu.Na stk to odpojuju.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Vím, že se to tady řešilo, ale nemůžu to najít.

Měl bych dotaz ne profíky eletrikáře: Jak se to dělá, že část brzdovýho světla svítí slabší intenzitou (viz foto) a při brždění na 100%. Fotky stojí za prd bo sem fotil po tmě a na rychlo

Dneska sem to zas viděl na jedný fabče a chtěl bych to taky.

Vím, že se to tady řešilo, ale nemůžu to najít.

post-5139-0-75664700-1354483173_thumb.jp

post-5139-0-82767300-1354483179_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najcastejsie sa toto udeje na FI vtedy, ked je vypalena brzdova ziarovka z dvoch hlavnych zadnych svetlometov, pripadne porucha na kabloch alebo v objimke ziarovky... potom sa mnohi domnievaju, ze ide o nejaky tuning... ide o to, ze sa do tretieho svetla dostava nejaky zbytkovy prud, ktory ziarovky nerozvieti, ale rozvieti diody v tretom svetle, kedze ziarovka je vypalena (jedna laebo dve)... mne sa to stalo vtedy, ked som mal obidve zadne ziarovky vypalene, ked som stlacil brzdu, naplno sa rozvietilo tretie svetlo, nic ine nesvietilo...

ale je pravda, ze som to videl uz aj ako tuning, zevraj sa to da urobit... aj ked nejdem komentovat to, ze na co je to vlastne dobre... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najcastejsie sa toto udeje na FI vtedy, ked je vypalena brzdova ziarovka z dvoch hlavnych zadnych svetlometov, pripadne porucha na kabloch alebo v objimke ziarovky..

Jenže jemu zadní světla- koncový a brzdový svítili normálně

neverím,že ty ako miestny GURU si to nemohol nájsť :D ..

Nějak blbě sem hledal, takže slučuju témata

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...