Přejít na obsah

Alarm


Dewilo

Doporučené příspěvky

Zdravim.Neviete mi niekto pomoct ?mam alarm a central.Chcem aby s dialkovym od alarmu sa mi odomkli aj dvere.Nasiel som riadiacu jednotku aj od centralu aj od alarmu.Ta od centralu ma dva kabliky ktore su urcene na prepojenie s alarmom prave kuoli tomu.Ale problem je ze neviem kde ich mam do tej riadiacej jednotky strcit (do tej alarmovej).Da sa to vuobec spravit ?alebo je na to nejaky recept?A ak uz ist s tym do servisu tak to vedia spravit? a kolko to asi bude stat?diky pekne za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Štandartne sa na central použiva 5 vodičov. Čierna je kostra, červená je plus 12V, modrá a zelená sú ovládanie zadných motorčekov. Biela a hnedá sú ovládacie káble centrálu. S toho vyplýva že jeden vodič od alarmu pripojíš na biely vodič a druhý vodič od alarmu pripojíš na hnedý vodič. Ak by ti to pri odomknutom aute chcelo odomkýnyt a pri zamknutom zamkýnat tak prehod vodiče od alarmu k centralu (vymen ich) ak mas ine farby tak ti odporucam pozriet na zadných dverách káble k motorcekom. Tie káble k zadným motorcekom (farba) ti nahradí moj popisovaný morý a zelený vodič. A čierny bude urcite čierny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, mám dotaz, že první modely Felicií měly starší typ alarmu, kterej po každém zamykání na DO zvukově pípaly a ty v posledních modelech Felicií 1999-01 při zamykání na DO nepípaly, je to tak? Stalo se někomu u Felicií 1999-01 s alarmem na DO, že by se sám zničehonic spustil? A jak často?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím všechny,

potřebuju poradit jak na to!

Mám feliciu bez centrálu a chtěl bych si do ní pořídit alarm (už mám i vybraný Autoalarm TS 100 KEY ).

Když bych si namontoval serva do dveří, k nim natáhl dráty, a zapojil přímo do řídící jednotky toho alarmu,

bude to fungovat? Nebo se ten central musí zapojit k řídící jednotce alarmu přes vlastní řídící jednotku?

Podle schéma zapojení tohoto alarmu je do řídící jednotky 6 vstupů pro vodiče z centrálního zamykání, což by

možná odpovídalo přímému spojení.

Nebo jestli máte někdo podobnou zkušenost, jak tuto situaci vyřešit lépe, budu rád za každý příspěvek. :dj:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, mám dotaz, mám felicii r.v. 1999 s originální dálkovým zamykáním a alarmem. Najednou mi alarm začal po zamčení bezdůvodně houkat,a po vypnutí znova a zas. Nevíte co by to mohlo být? Nebo aspon jak odpojit alarm a zachovat dálkové ovládání centrálu? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám dotaz, mám felicii r.v. 1999 s originální dálkovým zamykáním a alarmem. Najednou mi alarm začal po zamčení bezdůvodně houkat,a po vypnutí znova a zas. Nevíte co by to mohlo být? Nebo aspon jak odpojit alarm a zachovat dálkové ovládání centrálu? Díky.

houkat jako že signalizuje zamykání, nebo že signalizuje poplach? Já sice nemám originální alarm, ale některé věci na něm aktivuji počtem otočení klíčku. Stalo se mi například v zimě že jsem nemohl nastartovat, a po sedmém pokusu došlo k nechtěné aktivaci zvukové signalizace zamykání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houkat jako že signalizuje zamykání, nebo že signalizuje poplach? Já sice nemám originální alarm, ale některé věci na něm aktivuji počtem otočení klíčku. Stalo se mi například v zimě že jsem nemohl nastartovat, a po sedmém pokusu došlo k nechtěné aktivaci zvukové signalizace zamykání.

signalizuje poplach, a když sem ho deaktivoval tak nefunguje dálkový zamykání. Vážně nevim čim by to mohlo být, myslel sem třeba že jsou nedovřený dveře nebo tak, ale od té doby to dělá pořád

Editováno: , autor: Mateee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nezní moc dobře. Předpokládám že je ten centrál s alarmem součásti jednotky?

Přemýšlel jsem, a možná by nebylo špatné zkusit, jestli reaguje centrál na manuální otevření dveří.

Tedy myslím že by to mělo reagovat na oboje přední dveře přes klíček.

Díval jsem se do schémat, a vypadá to že je to řízené ještě jinou jednotkou připojenou na hlavní řídící jednotku označenou jako J110. Je připojená přes osmi-pinovou svorkovnici. Je otázkou co má tato jednotka společného s hlavní řídící jednotkou, je možné že se přes diagnostiku dá otestovat i vyřešit problém.

Editováno: , autor: noneac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyto problémy způsobují na 90% ultrazvukové snímače, dělalo mi to také každou chvíli se mi spustil alarm tak jsem je odpojil, mají řídící jednotku za stropní světlem. Zjistíš to jednoduše podle druhu blikání diody po odemčení auta to má pro každý poplach jinou sekvenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten samý problém jsem měl taky já, origo alarm s dálkovým, taky mám r.v. 1999 a dělaly to ultrazvukový snímače, jak tu bylo psáno, poznáš to dle diody, dle sekvence blikání a dle toho poznáš, kvůli které části auta se spouští alarm. Byly mi vyměněny ty ultrazvukový snímače s jednotkou za nové + nová houkačka + nové nahrání softwaru do jednotky alarmu a od té doby mám klid a bezvadně to funguje. A to vše i s prací mi stálo jen 1000 Kč :) A jestli mě paměť neklame, tak vypni jednotku alarmu a dálkový centrál by ti měl nadále fungovat. Jednotku alarmu najdeš vedle baterky, sejmeš ochrannou krytku a vypni ji klíčem ;)

Editováno: , autor: Joppien
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Čau

chtěl bych dávat novej alarm do feldy. Rozbil se mi starej originální Laser Line 989 SK. Neměl by někdo schéma svorky, která vede z toho origo alarmu? Moc by mi to ulehčilo práci, když budu zapojovat drátky do toho novýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Protože za skoro půl roku nejsem schopen sehnat novou jednotku LaserLine s dvouma ovladačema a platit přes dva tisíce za ty hrozné ovladače s tím, že se jednotka překóduje zadarmo nechci, hledám náhradu. Protože novej model má nové frézované klíče, tak rovnou i s vystřelovákama. Někdo je sice haní, ale prej je na ně také záruka a snad už něco vydrží. Koukal jsem na nabídku na http://www.levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/s-vystrelovacim-klicem a pročítal fóra. většinou je hodně spokojenosti s MaxiCar asi PL, ale nemají funkci antiscan. U toho autoscan se tročku bojím, aby to nedělala problém na veřejných parkovištích. Tak těch naráz ovádaných jednotek také může být stovka.

Nejdříve jsem uvažoval Keetec alarmech, ale našel jsem na pár fórech problém se samootvíráním na cizí ovladače nebo na problém s odemčením vlastním ovladačem. Ale neznám nikoho, kdo by neměl originální alarm od výrobce. Jeste uvazuji o Mistral MAX R3 asi SK, ktery je sice psany s antiscan, ale nejspise je to chyba.

Můžete poradit a napsat svoje zkušenosti s různýma UNI alarmama?

Dále mám stále doma GPS\GPRS jednotku. Uvažuji také o jejím zprovoznění. MaxiCar ale nemají výstup pro pager. To by snad šlo obejít přes paralelní napojení na sirénu s usměrńovací diodou. Ta jednotka má nějaké vstupy. Budu to dávat do Feldy 2000 s originálním centrálem a LaserLine 989SK bez ovladačů. Rád bych využil i původní ultrazvukové čidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky koukal na nabídku z levnealarmy.cz a docela se mi líbí Mistral MAX R2 --> http://levnealarmy.cz/eshop/autoalarmy/jednocestne/mistral-max-r2.html

Je to sice jenom DO s jednotkou, takže bez vystřelovacího klíče, ale antiscan a výstup na pager by podle popisu měl mít. Jinak na původní ultrazvukové senzory bych ho chtěl taky připojit. Jen doufám, že budou fungovat. Slyšel jsem, že odejdou taky mezi prvníma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobry vecer, potrebovala bych poradit, prece jen jsem jen zena. Mam felicii z bazaru - ma alarm, netusim jestli origos nebo ne :-) je vypnuty,nemam k nemu ani ovladac. Potrebovala bych poradit jak alarm zprovoznit :-) na kolik by me vyslo zapojeni v servise i se zakoupenim ovladace tam ? :-)nebo jak jinak se to da vyresit ? :-) dekuji moc za kazdy napad a odpoved :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave ze pokud tam je dioda i nalepky tak to muze byt jen nahrazka alarmu. Asi nejlepsi bude zajet za nejakym elektrikarem nebo do skodovky urcite se podivaji do motoroveho prostoru zda tam je i sirena urcite pak i najdou jednotku pokud tam je a reknou ti vic a verim ze za to ani nebudou chtit nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...