Přejít na obsah

Technický stav vozidla


mikano1

Doporučené příspěvky

Zajimalo me jestli nekdo zvas nevite kde se da zjistit nebo jak to je kdyz bych chtel mit na aute jiny dil nez tym byl. a kdyz myslim jiny tak myslim z jineho vozu mozna i jene znacky???

PŘ: vymena svetel za svetla z jineho vozu nebo palubka nebo brzdy???

co na to STK???

Nekde sem se doslechl ze se na auto muzou montovat jine dily po nejaky dobe asi 10 let kdy se uvazuje ze automobilka uz nevyrabi na dany vuz dily????

Mozna vam to prijde divny ale zajima me to????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v zadnem pripade neprojdes STK. povoleny jsou pouze dily pro dany vuz, popr. homologovane doplnky, viz. zak. 56. z osobni zkusenosti ti muzu doporucit aby ses o to ani nepokousel, budes mit velke problemy a s prichodem noveho zakona se daji ocekavat jeste vetsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v zadnem pripade neprojdes STK. povoleny jsou pouze dily pro dany vuz, popr. homologovane doplnky, viz. zak. 56. z osobni zkusenosti ti muzu doporucit aby ses o to ani nepokousel, budes mit velke problemy a s prichodem noveho zakona se daji ocekavat jeste vetsi...

já mám ted výhodu... Krom stínítka na předním okně (který z největší pravděpodobností pujde dolu) mě nemůžou říct vůbec nic... vše homo a origo... a přitom docela slušnej vzhled... mimochodem v Mimoni jsem se konečně dočkal křížku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

homo a origo se zda byt jedina schudna cesta...bohuzel za drahe penize resitelna pouze na soucasnych vozech. na stare vydechliny se zadne sportpakety nedelaly. totiz, je treba si uvedomit, ze pokud dojde k nejake skodne udalosti at na vasem nebo jinem vozidle, pak muzete mit velke problemy s pojistnym plnenim. policie, soudni znalec, likvidator muze rict, ze na aute byly provedene upravy v rozporu technickych doporuceni vyrobce vozu, pouzite nehomologovane dily a muze vam byt kraceno, popr. uplne odmitnuto pojistne plneni...a to jak z vasi hav.poj, tak z vaseho pov. ruc...u bezpecnostne relevantnich systemu (brzdy, svetla, bezp. vybava) se s vami bavit nebudou vubec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj lépe bych to nenapsal... kamošovi se to stalo... dostal prd... vrazil do něj zezadu nějakej idiot a řekl že neviděl brzdovky... měl na golfu ty in-pro světla... sice E11 ale neuznali to jako neorigo díl a dostal z pojistky co? prd... proto vždy řikám od tědlech věcí ruce pryč... zrovna jako zatmavovací spreje... prej to vypadá dobře ale ruce zpřerážet... Mikáno promine...

Výhodu mám no... koupil jsem origo nárazníky na cupru... a ani to nebylo uplně nejdražší... 16,5 komplet nárazníky i s mřížkami... a má to spoustu výhod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jako nic zatmavenyho nemama... ale to je fuk me se to taky nelibi...

- po precteni tech vasich clanku sem zjistil ze to je konec tuningu v cechach aneb mam si koupit auto co ma spoustu homo. doplnku...

ale jestli je to tak? Tak 99% aut co jezdi na nasi tuningove scene by nemeli mit nalepeny znamky na znacce...

takze tam dam zpatky origo narazniky a plechace a svetla a koncim s tuningem... chce se mi brecet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, at si kazdej jezdi v cem chce, at si na auto da co chce, hlavne tim nesmi ohrozovat okoli. ovsem, musi se pripravit na problemy legislativni (stk, policie, pojistovna). znamku stk neni jeste porad problem pres zname koupit...a bude to tak dal.

doporucuju prostudovat zak.56/2001sb. - obvzlaste cast treti, zak.411/2005sb...tam se dozvis, ze vlastne nesmis menit vubec nic.

podle pargrf.29 se muzete pokusit o homologaci vase upraveneho auta, pak se obratte na vyzkumny ustav motorovych vozidel, zjistete si co to obnasi a kolik to stoji...a ono vas to prejde velmi rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem to nemyslel zle ja taky nechci jeztit vnecem co muze ublizit ostatnim... chci mit vsechno ok a v technickym stavu... ale po motorovy strance je vse OK ale mam par nastavcu a kola a zadni svetla... jako ty pujdou pryc to vim dam tam puvodni... ale zajima me ty nastavce narazniku a prahy??? jinak vsechno mam v poradku. nemam zadny stinitka nebo modry svetylka... myslim si ze sem slusnej co do uprav...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem to nemyslel zle ja taky nechci jeztit vnecem co muze ublizit ostatnim... chci mit vsechno ok a v technickym stavu... ale po motorovy strance je vse OK ale mam par nastavcu a kola a zadni svetla... jako ty pujdou pryc to vim dam tam puvodni... ale zajima me ty nastavce narazniku a prahy??? jinak vsechno mam v poradku. nemam zadny stinitka nebo modry svetylka... myslim si ze sem slusnej co do uprav...

No zrovan tyhle svetla jsou opravdu dost nebezpecny. Nedavno jsem jel za jednou feldou, ktera je mela. Neco mu vlitlo do cesty a zahamtnul brzdy. Jenze brzdovy svetla nebyly vubec videt - bylo to ve dne. Myslel jsem, ze vystoupim a rucne mu rozsirim usmev. Od te doby se feliciim s temito svetly vyhybam - zdaleka a obloukem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem to nemyslel zle ja taky nechci jeztit vnecem co muze ublizit ostatnim... chci mit vsechno ok a v technickym stavu... ale po motorovy strance je vse OK ale mam par nastavcu a kola a zadni svetla... jako ty pujdou pryc to vim dam tam puvodni... ale zajima me ty nastavce narazniku a prahy??? jinak vsechno mam v poradku. nemam zadny stinitka nebo modry svetylka... myslim si ze sem slusnej co do uprav...

No zrovan tyhle svetla jsou opravdu dost nebezpecny. Nedavno jsem jel za jednou feldou, ktera je mela. Neco mu vlitlo do cesty a zahamtnul brzdy. Jenze brzdovy svetla nebyly vubec videt - bylo to ve dne. Myslel jsem, ze vystoupim a rucne mu rozsirim usmev. Od te doby se feliciim s temito svetly vyhybam - zdaleka a obloukem ;)

ty svetal tam uz nemam sou tam origo cerveny.. rikam ze snazim skloubit tuning s predpisy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem to nemyslel zle ja taky nechci jeztit vnecem co muze ublizit ostatnim... chci mit vsechno ok a v technickym stavu... ale po motorovy strance je vse OK ale mam par nastavcu a kola a zadni svetla... jako ty pujdou pryc to vim dam tam puvodni... ale zajima me ty nastavce narazniku a prahy??? jinak vsechno mam v poradku. nemam zadny stinitka nebo modry svetylka... myslim si ze sem slusnej co do uprav...

No zrovan tyhle svetla jsou opravdu dost nebezpecny. Nedavno jsem jel za jednou feldou, ktera je mela. Neco mu vlitlo do cesty a zahamtnul brzdy. Jenze brzdovy svetla nebyly vubec videt - bylo to ve dne. Myslel jsem, ze vystoupim a rucne mu rozsirim usmev. Od te doby se feliciim s temito svetly vyhybam - zdaleka a obloukem ;)

ty svetal tam uz nemam sou tam origo cerveny.. rikam ze snazim skloubit tuning s predpisy...

Tak to je jedině dobře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem to nemyslel zle ja taky nechci jeztit vnecem co muze ublizit ostatnim... chci mit vsechno ok a v technickym stavu... ale po motorovy strance je vse OK ale mam par nastavcu a kola a zadni svetla... jako ty pujdou pryc to vim dam tam puvodni... ale zajima me ty nastavce narazniku a prahy??? jinak vsechno mam v poradku. nemam zadny stinitka nebo modry svetylka... myslim si ze sem slusnej co do uprav...

No zrovan tyhle svetla jsou opravdu dost nebezpecny. Nedavno jsem jel za jednou feldou, ktera je mela. Neco mu vlitlo do cesty a zahamtnul brzdy. Jenze brzdovy svetla nebyly vubec videt - bylo to ve dne. Myslel jsem, ze vystoupim a rucne mu rozsirim usmev. Od te doby se feliciim s temito svetly vyhybam - zdaleka a obloukem ;)

Taky se mi to stalo... a tam u vás v ústí jsou kor oblíbeny tyto světla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas tak hrozný to neni. Výhodou pro tuning je ten šílenej bordel v týhle republice. Uvedu dva příklady. Kluk si namontoval světla z jinýho auta. Technickou ofiko prošel, protože má ma nich E a světla prý nejsou pevnou součástí karoserie, tudíš nepodléhají schvalování, stačí jenom homologace. Případ 2. Na Oktávu byla udělena MD homologace na mračítka. Takže klučina koupí homologovaný mračítka a dá je na auto. Přijede na STK a tam ho za ně vyhoděj. Problém je v tom, že někdo na MD dostal dáreček a udělil vyjimku, takže firma vesele prodává. Ovšem zák.56 respektive jeho prováděcí vyhlášky mračítka zakazují, takže vozidlo nesplňuje tech. podmímky pro provoz. A takovejch protikladů je spousta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ten problém. Všechno bys měl najít, pokuď se memýlim, v zák č. 56/2001, respektive vyhl. č 341/2002 a jejich novelizacích. Jenomže ty tě většinou odkazují na různé předpisy a směrnice EHK a ES. Takže než se k něčemu dobereš jsou to tuny papíru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ten problém. Všechno bys měl najít, pokuď se memýlim, v zák č. 56/2001, respektive vyhl. č 341/2002 a jejich novelizacích. Jenomže ty tě většinou odkazují na různé předpisy a směrnice EHK a ES. Takže než se k něčemu dobereš jsou to tuny papíru.

díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...