Přejít na obsah

17 vs 18


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny znalé....mám dotázek a nechtělo se mi zakládat nové téma, tady v tom se to slovo už objevilo, tak ho položím tady:-)

Začalo se mi zdát, že mi sup ( 2.0 103kw TDICR 2010, origo 17 Trifidy s origo gumama Pirelli) nějak víc a víc plave, hlavně na šikmých nerovnostech. Dneska, když jsem ho postavil do garáže na rovnou podlahu ( nedávno dělaná :kol-28: ) , tak zadní kola nejsou kolmo rovně k podlaze, ale vršek kola je víc jakoby dovnitř do karoserie. Před tím jsem si toho nikdy nevšiml a nevím jestli zadní kola u supa mají být kolmo k podkladu nebo ne a je tam asi nějaká závada ??? Kdyby mi někdo odpověděl, než zajedu do servísku, abych tam nevypadal jak b.....ček. Děkuji za reakci a upozorňuju, že nejsu v tomto profík. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neznám presné hodnoty odklonu kolies , ale toto robievajú unavené silentbloky ramien , myslím tú plavnú jazdu , čo som menil na Supe po 150 000km tak sa to zlepšilo , boli to teda tie veľké silentbloky na predných ramenách

Editováno: , autor: surky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdy to tak čtu,jsem asi divnej :D Mám na svém 1,8TSI 7°DSG se sportovním podvozkem léto 17" Trifidy s Pirellkama a na zimu 16" plechy a Barum Polaris 3. Nějak jsem se po zimě zhýčkal a chtěl bych 16" i na léto, takže Trifidy půjdou do světa. Nechtěl by někdo? jeden disk je trochu škráblej-sjíždění z chodníku..na gumách je najeto cca 5000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Já měl pře koupí půjčeného SupaII 2.0 TDI CR 4X4 DSG sedan na 17" kolech 225/45r17 a nezdálo se mě to nijak tvrdé bylo to pohodlné na pohodu měkční než mám na Lexus IS 220d tam mám 225/45r17 předek a zadek 245/45r17 Teď čekám na SupaII v kombiku 2.0 RDI CR 4x4 DSG na 18" kolech tak jsem zvědavej jak příjde a neco nejdu určitě přidám i můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak díky našim rozbitým cestám jsem se rozhodnul prodat své 18" Luxony a na příští sezonu si pořídím 17" Trifidy. Uvažoval jsem, že na ně šoupnu letní 205/50/17. Je to vůbec možné? V techničáku tento rozměr je jen u zimních pneu. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Menší kola než 17" na léto bych už nepřežil, ale zas mám strach že když přejdu z 225/40/18 na 225/45/17 tak moc komfortu nenahoním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám ted léto 225/40 R18 Luxony a na zimu budu dávat 225/45 R17 tak ti pak dám vědět ale podle mě to nebude skoro vůbec poznat. Upřímě do 205/50 R17 Bych nešel za at.1 je to atip rozměr 225/45 r17 seženeš lepe a za lepší ceny at.2 na léto úzká guma = bude to hůř držet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct, co udělá 1cm gumy navíc. V mém okresu jsou cesty vážně tragické a na těch 18" mi to připadá, že to dost trpí. Na zimních 17" zažiješ určitě větší komfort, jelikož zimní guma je měkčí. Snad se najde někdo, kdo měl možnost srovnat změnu z letních 18" na 17"..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak Luxony šly do světa a teď tam mám 16" Spectrum na sjetých letních. Musím říct, že je to opravdu velký rozdíl. Komfort jízdy perfektní. Veškeré díry vyžehlí podvozek s lehkostí. Ty 18" byly na cesty v mém okresu opravdu tvrdé. A navíc spotřeba šla razantně dolů. Příští týden to nechám přezout na zimní Nokiany tak pak zas pisnu. BTW po zimě budu hodně uvažovat jestli koupit 17" nebo 16" na léto. Ten komfort jízdy je k nezaplacení!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jízda na Nokian WR A3 205/55 R16 94H úžasná. Ticho, komfort...Nejde ani cítit, když přejedu koleje. Spotřebu porovnám až příští týden. Když pojedu do práce. Rozdíl v 18" letní a 16" zimní je markantní, ale zajímal by mne rozdíl v 18" letní a 17" letní. Nemá už někdo zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa chlapi vy snad máte ve svém okolí jen dobré cesty? Na tom našem tankodromu je to poznat jak sviňa. Čím víc jezdím na těch zimních 16", tím víc si říkám, že dám 16" i na léto. Je to fakt nebe a dudy. Ten komfort v tuto chvíli u mě převyšuje nad estetikou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky muzu cerstve porovnavat rozdil mezi 18 a 17 po prezuti na zimni gumy. Samozrejme ze 17 jsou komfortnejsi, ale ten rozdil neni tak velky. Kdyz je vetsi dira, tak nepomuze nic. Razy od podvozku jsou proste velke. V pripade mensich der je ten rozdil vice citit. Letni i zimni mam Continentaly. Obecne mi prijde ze Superb ma tvrdy podvozek. Alespon ten muj ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim chlapi,

 

tak jsem prostudoval místní fóra a stále mně vrtá hlavou otázka letních kol na Superba2. Teď vlastním 17" Laurel, spokojenost. Laurely jsou ale jiná liga. :) Kdybych je chtěl koupit, jdou mi na mysli věci typu:

 

- tvrdost podvozku proti 17", subjektivně jak moc vám to přijde/nepřijde tvrdý? PS: Nejezdím moc v ČR

- spotřeba - liší se moc?

- nájezd pneu - jak moc vydrží km - zkušenosti?

 

a možná bokem, když vás kola omrzí, nebo máte nadbytek, jaký máte
zkušenosti s inzercí při prodeji? Zatím jsem na českém webu postnul dvě
kola a zatím nemám moc ohlas po 14 dnech = nikdo neodpověděl.

 

nějaký update s odstupem času tohoto fóra?

 

díky


K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...