Přejít na obsah

montáž neorigo rádia 1DIN


Doporučené příspěvky

čau lidi,

dneska jsem dal káru do škodováckýho servisu, aby mi namontovali neorigo rádio. Týpek, co to přebíral, se kroutil jako had a říkal, že neví, zda-li to půjde namontovat (přitom už min.týden to tam brala na otočku žena, aby se podívali,co je třeba dokoupit).

Mimo to řek odhadovanou cenu 2.500,-, což se mi zdá poněkud moc.

Podle mě to není žádnej problém, vyměnit záslepku za kastlík, dát případně redukci ke kabeláži a hotovo.

Posledni dobou mám pocit, že u škodováků je všechno problém.Jaký s tím máte zkušenosti?

A dále, je tu nějký fachman (kutil) z Brněnska či Blanenska, co má Octu zmáknutou a doved by leccos domontovat, vč. případného naprogramování?

(pal.pc/maxi dot, zpětný vnější zrcátka s ovětlením apod).

díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jde tam o to, že pokud nemáš k dispozici přímo schéma zapojení jak rádia(většinou má ISO konektor) tak zapojení konektoru VW, a nejsi (buď ty sám nebo v servisu) trošku zruční,tak to samozřejmě bez redukce fachcit nebude..

ten most jde ale koupit.. jeden doma mám a je to komplet i s fantomovym napájením antény. podívej sem:

redukce ISO-VW

zálezi ale fakt na tom jakou přípojku máš na rádiu.. já jsem to zkoušel fungovalo to,jen byl problém v mém rádiu(ne v redukci), tak jsem si koupil stream mp3 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

no jde tam o to, že pokud nemáš k dispozici přímo schéma zapojení jak rádia(většinou má ISO konektor) tak zapojení konektoru VW, a nejsi (buď ty sám nebo v servisu) trošku zruční,tak to samozřejmě bez redukce fachcit nebude..

ten most jde ale koupit.. jeden doma mám a je to komplet i s fantomovym napájením antény. podívej sem:

redukce ISO-VW

zálezi ale fakt na tom jakou přípojku máš na rádiu.. já jsem to zkoušel fungovalo to,jen byl problém v mém rádiu(ne v redukci), tak jsem si koupil stream mp3 :)

Zdravim, nejak mi ten odkaz na redukci nejde otevrit. Mohl by mi prosim nekdo rici, co konkretne budu potrebovat pro instalaci neoriginalniho radia? Cetl jsem, ze redukci na ISO, anteni redukci, ramecek, ale nejsem z toho prilis moudry. Muzete mi prosim poslat konkretni odkazy na tyhle dily? Vlastnim novou Octavii II 2010 s pripravou pro radio.

Samotne radio vybrane nemam a doufam, ze s tim mi take pomuzete.

Diky.

Editováno: , autor: Melkor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle forum se zda byt slusne mrtve, takze se pokusim poradit sam sobe.

Pro vozidla Skoda Octavia II bez klimatizace nebo s manualni klimatizaci je potreba plastovy adapter (ISO redukce kod 10334) a krytku (plastovy adapter kod 10346).

Dale jeste Anténní adaptér FAKRA+MOST konektor/DIN nebo Anténní adaptér FAKRA+MOST konektor/ISO. Ktery z techto dvou je ten pravy pro mou Octavii II r. 2010? Zalezi na zdirce v radiu nebo na antene?

Editováno: , autor: Melkor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tohle forum se zda byt slusne mrtve, takze se pokusim poradit sam sobe.

Pro vozidla Skoda Octavia II bez klimatizace nebo s manualni klimatizaci je potreba plastovy adapter (ISO redukce kod 10334) a krytku (plastovy adapter kod 10346).

Dale jeste Anténní adaptér FAKRA+MOST konektor/DIN nebo Anténní adaptér FAKRA+MOST konektor/ISO. Ktery z techto dvou je ten pravy pro mou Octavii II r. 2010? Zalezi na zdirce v radiu nebo na antene?

Pro OII je třeba pro např Climatic prohodit rámeček s mřížkou za typ :AZO 600 002, nebo 003 a pozor dodávají i jak se stalo mně verzi pro auto s držákem .. v manuálu je zapojení , pozor jen na prohozené piny (napájecí a spínání od zapalování ) toto je jiné u VW a ostatních rádií .. Baupunkt třeba hraje ale nedrží si hodiny a nastavení .. Cena rámečku je cca 940 k + 350 za montáž (dávali mi to do nového auta ..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě posloužil tento odkaz http://panthercar.wz.cz/clanky/instalace-autoradia-do-vozidla-skoda-octavia/

Při rozhodování který anteni adapter je ten pravy, je potreba proverit, jak vypada vase radio resp. jaky typ vystupu ma. V diskuzi pro fabie mi poradili, ze adaptér ISO pro (Grundig Blaupunkt......) a DIN (Panasonic Pioneer Sony Kenwood....)

Jestli je potreba jeste nejaky can-bus převodní to netusim, ale snad ani ne.

Editováno: , autor: Melkor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím ve spolek, prosím nekamenujte mě za dotaz, který tu už možná je. Já to nemohu najít, když tak mě nasměrujte na správné vlákno. Do své dvojkové tourky jsem šoupl neorigo rádio s iso konektory, které jsem měl před tím v Sharanu. Dokoupil jsem redukci na iso konektory a napaječ antény a rádio hraje asi tak jak má. Po otočení klíčku o jeden stupeň rádio sepne a hraje, při vrácení klíčku na 0 rádio vypne. Nechalo by se to zapojit, v Sharanu to tak fungovalo, že otočím klíčkem na první polohu - rádio sepne, vrátím klíček na nulu rádio stále hraje a vypne se až když úplně vytáhnu klíček. Mám nakodované automatické rozsvícení světel, které se aktivuje už v první poloze klíčku, takže rádio bez světel si nyní nepustím.

Kdyby se někdo našel, kdo mě zasvětí do "problému" budu vděčen. pionyr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

zdravím, koupil jsem octavku II facelift r.v 2012, výbava prima, dal jsem si tam neoryginální rádio,ale musel jsem koupit celé uchycení s rámečkem a uchycením za 1600kč, mám ktomu i antení kabel a vše co je potřeba, nejdřív my radio po zapojení nehrálo vůbec,ani se nezapolo,tak jsem přeletoval kabílek od proudu naproti červenému aby to souhlasilo,tak už to hraje i bez klíčku takže vpoho,akorád my nejdou naladit stanice, všechny jen chrčí, a když se my aspon jedna povede tak po chvilce když se rozjedu tak vypadne a nehraje.. potřebuju poradit co s antenou jak ji správně zapojit.. poradte někdo prosím.. nemá stím někdo skušenosti???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím ve spolek, prosím nekamenujte mě za dotaz, který tu už možná je. Já to nemohu najít, když tak mě nasměrujte na správné vlákno. Do své dvojkové tourky jsem šoupl neorigo rádio s iso konektory, které jsem měl před tím v Sharanu. Dokoupil jsem redukci na iso konektory a napaječ antény a rádio hraje asi tak jak má. Po otočení klíčku o jeden stupeň rádio sepne a hraje, při vrácení klíčku na 0 rádio vypne. Nechalo by se to zapojit, v Sharanu to tak fungovalo, že otočím klíčkem na první polohu - rádio sepne, vrátím klíček na nulu rádio stále hraje a vypne se až když úplně vytáhnu klíček. Mám nakodované automatické rozsvícení světel, které se aktivuje už v první poloze klíčku, takže rádio bez světel si nyní nepustím.

Kdyby se někdo našel, kdo mě zasvětí do "problému" budu vděčen. pionyr

Mám úplně stejný problém, před Octou sem měl Fabii a tam rádio hrálo až dokud sem nevitáh klíček. Taky by mě zajímalo jestli se to dá nějak předělat aby to hrálo s vypnutým klíčkem a vyplo se to až po vytažení klíčku. A ještě jeden dotaz bych měl, mám neorigo rádio ,už sem to s ním koupil a mám SONY, teď kdybych si chtěl koupit jiné, lepší, připojím ho tam bez nějakého předělávání, nebo je každé rádio jiné, a když koupím zase SONY tak tam pude? Prosím někoho o vysvětlení. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...