Přejít na obsah

nádrž


vick

Doporučené příspěvky

Zdravím vás kamarádi.Tak jsem zde hodil nové(doufám že nové)téma.Pro ty kteří byli na sraze tak asi ví.Jednalo se o to,že při tankování,kdy mi už dojezd ukazoval 0km jsem do auta natlačil max.50litrů nafty což je opravdu málo.(62litrů je nádrž dle papírů).

Tak jsem včera opět měl na dojezd k pumpě 0km a rozhodl se že vyzkouším kolik doopravdy ještě najedu.Vzal jsem do kanystru 5litrů nafty a vyrazil jsem na dálnici.Myslel jsem si že po nějakých deseti minutách to chcípne a já pojedu domů.Opak byl pravdou.Po celou dobu co jsem měl na palubáku tu nulu jsem najel ještě 120km než auto zastavilo a napsalo motor do dílny.Pak jsem dolil naftu z kanystru parkrát natočil a odjel domů.

Takže jak je to možné že jsem najel ještě tak hodně?Měl jsem to napíchnuté na pc a ukazovalo mi to 3litry nafty v nádrži(to už byl dojezd 0km na pumpu).Když jsme to testovali za jízdy tak se hodnota měnila převážně mezi těma 3-9 litry v závislosti asi na tom jak a kde jsem zrovinka jel.

Takže ve skutečnosti jsem měl v autě ikdyž mi ukazovalo 0 a rafika se už nepohla a já ještě najezdil 120km nějakých 8-9 litrů nafty.Něco málo jsem už včera řešil s Jardou,ale máte někdo nějaké jiné poznatky?Kde může být chyba?Ohlý plovák,něco s elektrikou nebo něco jiného?

A ještě přikládám fotku na které je vidět hrdlo nádrže a zajímalo by mě co to je za nádobku tu v pravo?

post-5469-1276679651,3061_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mohu s benzínovým motorem 2.8 V6 přidat vlastní zkušenost, kdy jsem po naběhnutí dojezdu 0 km ujel ještě asi 30 km a auto na úplné rovince škyt škyt a zastavilo. Spoléhal jsem, že to bude víc, zbylé 2 km k pumpě jsem tedy dal pěšky. Tolik pro srovnání, co znamená dojezd 0 km u jiného Supa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S mým Pašíkem (1,9 TDi) najedu na "nulu" tak kolem 100 km a pak teprve k pumpě a natankuji cca 58-60l. U předchozího auta Primera GT 2.0 (benzín) to fungovalo podobně. Tudíž se domvívám, že (jak se říká u Microsoftu) se nejedná o chyba, ale o vlastnost. :)

r

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně chlapi ale beru to tak,že když mám v papírech nádrž na 62litrů a z toho je rezerva 8 litrů,tak počítám s tím že v momentě kdy mi pípne rezerva a napíše že mám natankovat tak že mám v nádrži cca těch 8litrů a ne 16 ne?To je dost zavádějící.A že když už mám na pc 0 tak bych tam měl mít už jen minimum paliva a ne nějakých 8-9litrů.

Kdyby to bylo tak jak píšete vy tak to znamená,že každý kdo bude se superbem tankovat v momentě kdy mu pípne rezerva tak dá do nádrže max.50litrů?Tak jako já?To se mi zdá velice málo.Nehledě na to,že si pamatuju,že ze začátku když jsem supa natankoval(nepamatuju si kolik,ale určitě jsem nejel na nulu),tak mi ukazovalo dojezd kolem 1000km kdežto teď to je nějakých 750km.A určitě jsem nezměnil styl jízdy.To znamená že mi tam vleze míň paliva než dřív.Nevím proč a nevím jak,ale je to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tankuju když pípne rezerva (Dojezd - 60km) a tankuju cca 60 litrů. A dojezd mi to ukazuje vždy 650 - 750 km! 2.5 TDI a jezdím svižněji! (teď tedy vůbec :) )

Jednou ukazovalo 990 km ale to jsem jel do Chorvatska a podle předpisů.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně chlapi ale beru to tak,že když mám v papírech nádrž na 62litrů a z toho je rezerva 8 litrů,tak počítám s tím že v momentě kdy mi pípne rezerva a napíše že mám natankovat tak že mám v nádrži cca těch 8litrů a ne 16 ne?To je dost zavádějící.A že když už mám na pc 0 tak bych tam měl mít už jen minimum paliva a ne nějakých 8-9litrů.

Kdyby to bylo tak jak píšete vy tak to znamená,že každý kdo bude se superbem tankovat v momentě kdy mu pípne rezerva tak dá do nádrže max.50litrů?Tak jako já?To se mi zdá velice málo.Nehledě na to,že si pamatuju,že ze začátku když jsem supa natankoval(nepamatuju si kolik,ale určitě jsem nejel na nulu),tak mi ukazovalo dojezd kolem 1000km kdežto teď to je nějakých 750km.A určitě jsem nezměnil styl jízdy.To znamená že mi tam vleze míň paliva než dřív.Nevím proč a nevím jak,ale je to tak.

Nemyslím, že je problém v nádrži a že se tam vejde míň paliva. Bude to asi v elektronice. Sám píšeš, že když si podle PC na dojezdu nula, klidně nadrandíš ještě 120 Km než ti dojde nafta. Když si k těm dojezdovým Km přičteš ještě těch 120, co najedeš po těch 750ti Km budeš na 870ti Km. Rozdíl je pak jen 130 km proti tomu co jsi měl dřív. Myslím, že výpočet dojezdu probíhá z momentální a né z dlouhodobé spotřeby. Stačí například natankovat po vyjetí od baráku ještě s nezahřátým motorem, kdy je momentální spotřeba vyšší, PC to spočítá na tu momentální spotřebu a tak jak ti bude postupně spotřeba klesat, může ti na druhou stranu stoupat dojezd. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapy,rekl bych ze to co tu pisete je jeste trochu slaby kafe!!! to ja byl v soku kdyz se mi poprve snad dostala raficka na rezervu,ukazalo to dotankujte palivo a ani vlastne nevim proc ale kouknul jsem na maxika kolik jeste kilaku na tu prave naclou rezervu muzu jet a psalo to okolo 35ti kolaku!!! je to normalni toto??? to mate zlaty,jestli uz nemate ani rezervu a jeste jste schopny dojet pres 100 kilaku,cha. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to jo bát se nemusíš že bys nedojel.Já to vyhrotil až do absurdna abych věděl na čem jsem,ale nemíním to i nadále praktikovat.

To Riba: Ríšo vím co máš na mysli ale věř mi že problém nebude v průměrné rychlosti.Jak říkám,když jsem kdysi natankoval v momentě kdy mi pípla rezerva,tak jsem po dotankování plné měl ten dojezd kolem toho tisíce.Podotýkám,že má průměrná spotřeba se za ty tři roky co auto mám moc nezměnila.A i když jsem jel z našeho srazu ma Moravě tak jsem přijatelnou spotřebu,auto zajeté a nabral jsem strop 50litrů.Kdybych se tu handrkoval o nějaké 3-4 litry tak neřeknu ale takový ranec?A vidíš sám,že kluci kteří naberou v momentě pípnutí rezervy tak tam v pohodě natlačí kolem těch 60litrů.To já tam možná dám až teď co jsem to vyjel na doraz,ale tím chci říct že nějaký ukazatel něčeho je špatně.

Včera mi po napíchnutí pc ukazovalo zůstatek paliva 3litry(když jsem s autem stál) a odpor byl nějakých 80ohmů,což by dle Jardy mělo být v pořádku.

Takže jediné co mě napadá je jak mi psal žralok vyndat plovák a kouknout jestli není něco v nepořádku na něm.Není-li ohnutý.

To Ace Ventura:nebo napadá tě ještě něco Jardo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SUP 2.0 TDI

Já jsem do nádrže (dle návodu 62l) nacpal 62l nafty a ještě mi to hlásilo dojezd cca 60km.

Podle VIN jsem zjistil, že 1Z1 - Zvýšená sériová náplň paliva o 4 litry.

Takže záleží i na velikosti nádrže.

Je vidět, že to montují z toho, co dům dá. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...