Přejít na obsah

OII topení PTC


Seiger86

Doporučené příspěvky

V 12. 3. 2016 na 18:02, inox napsal:

Zdravím ve spolek,

opravuji topná tělesa s integrovanou ŘJ, tj. topné těleso s označením 1K0 963 253 E / 1K0963253E .

Většinou jde o závadu (VAG):

PTC element 0404

Kód závady 00361- topné těleso pro pomocné topení Z35

014- Defekt

Kontaktujte mě do soukromých zpráv nebo zde. Jihomoravský kraj.

 

V 12. 3. 2016 na 18:02, inox napsal:

Zdravím ve spolek,

opravuji topná tělesa s integrovanou ŘJ, tj. topné těleso s označením 1K0 963 253 E / 1K0963253E .

Většinou jde o závadu (VAG):

PTC element 0404

Kód závady 00361- topné těleso pro pomocné topení Z35

014- Defekt

Kontaktujte mě do soukromých zpráv nebo zde. Jihomoravský kraj.

Jsem z Břeclavi a na VAGu mi hlasi toto 00361 - topne teleso pro pomocne topeni (Z35)
            014 - defekt, pokud to jde opravit mám zajem ,kolik by stála oprava. Je to VW Golf Plus 2.0 TDI/103KW rok 2005.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 týdny později...
V 26. 2. 2019 na 14:53, indet napsal:

Tak za dva dny opět to samé 361 + 14. Zkusil jsem to znovu rozhodit, oddělal jsem desku, napružil kontakty, přilepil zpět na pastu a zase naskočila.

Otázka je na jak dlouho. Pájel někdo ten napruženy spoj mezi deskou a spirálou?raly k desce.

Tak oprava fungovala i další sezonu. Tak připominam stačí si od šikovneho elektronika za par stovek, nebo za kafe nechat přeletovat odpory a zkontrolovat napruženi kontaktů spirály vůči desce s elektronikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím mám dotaz

octavia II 1.9tdi 77 kw rok výroby 2006

nejde mi přídavné elektrické topení . Vložka byla opravena a proud tam jde po změření. diagnostka neukazuje žádnou chybu. Stále fouká studenej/vlažnej vzduch pojistky jsem kontroloval. Myslím že spirála nedostane příkaz aby se zapla :-D

Předem díky za odpověd a rady

Editováno: , autor: placa16
změna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ahojte, mam OCTAVIU 2 COMBI FL 2.0 TDI CR 103kW a chcel by som sa opytat co by som mohol mat s elektrickym pridavnym kurenim PTC, cez diagnostigu VCDS sa da cez akcne cleny manualne zapnut (pocut cvakat rele, znizia sa otacky motora a stiahne stropnu ziarovku interieru) s cobo usudzujem ze to v aute mam a je to funkcne avsak pri beznom pouzivani sa mi to este nikdy nezaplo. Ani som o tom nevedel ze to mam v aute kym mi to znami neukazal na diagnostike. Auto je dovezene z nemecka. Neviete kde by mohol byt problem? 

Editováno: , autor: peto.lupik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mu to kukal na diagnostike nejde vobec a v mernych hodntotach ma podmiednky vypnutia

image.thumb.png.2d84c0ddf7255d3cdbd63b8894ab8121.png

 

ked to porovnam zo svojou  octaviou 2.0tdi CR CFHC DSG 2011 dvojzonova klima tam sa to zapne hned po nastartovani a merne hodnoty su taketo

14:30:00
  10 *C   Teplota nasávaného vzduchu 074
  5.0 degC   Vnější teplota 212
  14140 mV   Napětí akumulátoru 213
  Elektrické přídavné topení; podminky vypnutí 393 ... 00000000 00000000
  Elektrické přídavné topení; podminky vypnutí 409..... 0
  Elektrické přídavné topení; buzení relé 410   .....00000011
  Elektrické přídavné topení; buzení relé 418    ....3
Alternátor; signál zátěže 469   65.66 %  
 Teplota chladicí kapaliny 604  34 *C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím, měl bych dotaz, nevím už si rady s PTC předehřevem interiéru, prošel jsem komplet všechny pojistky a dráty OK, ale i přesto PTC modul nejde(je funkční odzkoušeno mimo auto i v autě vyřadil jsem relátko a propojil). Problém je v tom, že relátko vůbec nesepne (funkční odzkoušeno), z řid. jednotky mi jde 3.5V na jeden kontakt relé a na druhý 14.4V, diagnostika delphi hlásí, že předehřev je zapnutý climatronikem, ale proud do předehřevu nejde. Octavia 2 FL 2.0 CFHC nevíte kde je problém, v servisu taky neví, údajně se jim podařilo ho zapnout, ale teď to zas nejde, diky za každou radu. č. jednotky 1KO963235H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 11. 1. 2021 na 21:56, Trucker11 napsal:

Zdravím všechny může mi někdo poradit. Diagnostika psala vadný článek ptc tak jsem sehnal jiný se zárukou funkčnosti a stejně to nefunguje. Závadu to píše dál a nejde smazat. Díky za případnou pomoc.

Oba jsou vadné, klasická závada všech starých PTC, naštěstí se dají opravovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 1. 2021 na 20:41, Karlos559 napsal:

Zdravím, měl bych dotaz, nevím už si rady s PTC předehřevem interiéru, prošel jsem komplet všechny pojistky a dráty OK, ale i přesto PTC modul nejde(je funkční odzkoušeno mimo auto i v autě vyřadil jsem relátko a propojil). Problém je v tom, že relátko vůbec nesepne (funkční odzkoušeno), z řid. jednotky mi jde 3.5V na jeden kontakt relé a na druhý 14.4V, diagnostika delphi hlásí, že předehřev je zapnutý climatronikem, ale proud do předehřevu nejde. Octavia 2 FL 2.0 CFHC nevíte kde je problém, v servisu taky neví, údajně se jim podařilo ho zapnout, ale teď to zas nejde, diky za každou radu. č. jednotky 1KO963235H

relátka jsou spínaná kostrou z motorové jednotky, druhý kontakt cívky je na pojistku, když vyndáš relátka zapíše se závada do rJ motoru? Je RJ motoru kódována na předehřev? (tuším že CR motory se na něj kódovaly)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 3. 2021 na 14:12, rolbař napsal:

relátka jsou spínaná kostrou z motorové jednotky, druhý kontakt cívky je na pojistku, když vyndáš relátka zapíše se závada do rJ motoru? Je RJ motoru kódována na předehřev? (tuším že CR motory se na něj kódovaly)

Už mám vyřešeno, po přehrání jednotky motoru opraveno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám tradičně porouchaný PTC radiátor. Rád bych se do něj podíval a případně přepájel ty odpory, na které je na netu spousta návodů, ale nikde se už nepíše a ani tady jsem to nenašel, jak se ten plast rozdělává. Jde to nějak jednoduše rozdělat? Je to slepené nebo jen nacvakané? Nerad bych to celé rozkuchal a zničil ten krycí plast, ale mé pokusy o rozebrání nebyly zatím úspěšné. Děkuji za jakoukoliv radu, než to dojebu úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...