Přejít na obsah

Nezávislé topení


homy

Doporučené příspěvky

Napr passat b7 ma dve baterie, takisto aj starsie sharany/alhambry mavali dve. Neviem si predstavit s jednou bateriou tak dlho vykurovat a toboz nie, ked je v aute start stop a rekuperacia. Holt, treba za tym hladat asi emisie, lebo druha bateria znamena min. plus 10kg, aj viac. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U benzinu je s NT taky vždy silnější baterka navíc AGM. Já mám vyzkoušeno asi 2 hodiny v kuse a žádný problém, ale musím podotknout že SS a debilní rekuperace se mne netýká.
Spát v octě je špatně s topením i bez, vem si spacák a stan nebo když na to nemáš tak hotel [emoji23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte. 

Auto mi stalo 2tyzdne na dvore, kvôli mojej karanténe. Čiže sa s ním nejazdilo.Dnes mi karanténa skončila, tak som chcel ísť ráno na nákup. Bolo - 2'C tak som si zapol Webasto.Po asi 20min. som chcel naštartovať... 

Ale batéria bola KO

Tak som pripojil štartovacie káble a s pomocou druhého auta naštartoval. 

Za celý deň som prejazdil asi 200km.Ziadny problém,auto štartovalo. 

Keďže tým, ako som chcel naštartovať a batéria sa mi úplne vybila, tak som prerušil Webasto, tak sa začalo z jeho uloženia (pod pravým, spolujazdcovym svetlom) 

veľmi dymit.

Treba nechať Webasto "prečistiť" ? 

Alebo to nechať tak... 

 

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Čau, ta aplikace je nemocná, (ne)funguje mi to podobně, zkus to nastavit několikrát po sobě.

Např mám nastaveno 20min v autě, v aplikaci nastavím 10min a stejně se to pustí na 20min.

Když to pustím podruhé přes aplikaci na 10min tak už si to pamatuje těch 10min.

Auto si jakoby zapamatuje poslední provedeny cyklus.

Někdy to nejde přes aplikaci pustit vůbec :(

Toť moje zkušenost.

chování se může v průběhu roku menit podle aktuální verze aplikace...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim panove. 

Dnes jsem chtel vyzkouset nezavisle topeni abych mel jistotu ze v zime az ho budu potrebovat bude funkcni ale po stisknuti tlacitka na klimatroniku bezelo asi pul minuty a vyplo se. VCDS mi vypsalo tuto chybu: 

 

                Addresa 18: Pøídavné topení       Labely: SVO\5Q0-963-272.clb
Objednací èíslo øídící jednoky: 5Q0 963 272 F    HW: 5Q0 963 272 F
           Systém a/nebo verze: STH-MQB       007 0072
                      Kódování: 9309
                   Èíslo dílny: WSC 73430 790 00063
              ASAM Dataset: EV_AuxilParkiHeateWOS 002018 (SK48)
                       ROD: EV_AuxilParkiHeateWOS.rod
                      VCID: 392EDCAAA9D643AFCE8-806C
1 nalezena chyba:

0139 - Obìhové èerpadlo 
          B1382 15 [008] - preruseni nebo zkrat na plus
          Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání pamìti
             info o závadì:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 3
                    Frekvence závad: 16
                    Poèítadlo resetù: 44
                    Kilometry: 59008 km
                    Datum: 2020.10.05
                    Èas: 04:52:37

                    Nezávislé topení: provozní stav: Porucha systému
                    71
                    Teplota chladicí kapaliny nezávislého topení: 19 °C
                    Teplota chladicí kapaliny: 21 °C
                    Stav bìhu motoru: zjištìno
                    Zásoba paliva: 25 l
                    Topný výkon: 0 W

 

Zkusil jsem pres akcni cleny spustit obehove cerpalo a sledovat merene hodnoty. Jakmile jsem ho zapl tak naskocilo na cerpadlo 12V ale hned to spadlo a vyhodilo to chybu viz. vyse.

Chci se tedy zaptat jestli se stalo nekomu neco podobneho a je to tedy obehove cerpadlo. 

 

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem vymenil obehove cerpalo za nove a vse funguje tak jak ma. Stare cerpadlo jsem rozebral abych zjistil co je spatne a asi stacilo ho jen vycistit. Bylo v nem spoustu usazenim z chladici kapaliny. Po vycisteni cerpadlo bezi bez problemu. Takze jestli se vam nekomu stane stejna zavada zkuste cerpadlo rozebrat a vycistit a myslim ze bude zase makat jak ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám čerstvě Kodiaqa 2019 a překvapilo mne, že nezávislé topení nelze nastavit pouze na všední dny. Buď je zde možnost denně a nebo pak každý den zvlášť. To mi přijde dost nešťastné v momentě, kdy bych si dovolil odhadnout, že velké množství lidí chce na všední den auto vyhřát ráno na cestu do práce, ale o víkendu ráno nikam nejezdí. Nebo jsem přehlédl nějaké nastavení/ vychytávku? Díky moc, MK 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

topeni lze planovat na max 3 casy, klidne i na ten stejny den, popr na cely tyden pro dany cas, ale nejde to jak pises na "jen" pracovni dny. nejjistejsi je vstat, zapnout na dalku dle pocasi (ovladacem / appkou), nasnidat se a vyrazit ;) stejne tak kdyz pak jedu z prace a je hnusne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zdarvim, nevite jestli je nastaven nejaky casovy interval pro nezavisle topeni kdyz ho nastavim v aute ze v napr. 15:00 ma byt vytopeno na 25°.  Stalo se mi ze jsem mel nastaveno topeni ze budu odjizdet v 15:00 ale kdyz jsem prisel k autu ve 14:50 uz netopilo. Po nastartovani mela chladici kapalina 50° takze topeni bezelo ale z nejakeho duvodu se vyplo. Venkovni teplota -17°. Napadlo me ze topeni se zaplo ve velkem predstihu aby stihlo vytopit auto na pozadovanou teplotu jelikoz byla docela zima a kdyby byl nekde nastaven nejaky cas ktery nesmi topeni prekrocit tak by se topeni vyplo (jen moje domněnka). A nebo topeni jede stale do te doby nez sviti rezerva v nadrzi nebo RJ baterie hlasi male napeti? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cas,ktory sa nadstavuje v aute,alebo cez apku je cas odjezdu,to znamena ze si auto samo riadi cas kurenia podla nastavenej teploty na klimatronicu a podla vonkajsej teplotyAk teda telotu nastavenu na klime dosiahlo skor,je mozne ze sa samo vyplo.Ci sa vypne samo aj vtedy,ked ho odpalis trebars na predom nastavenych 20min cez dialkove oskusane nemam,ale zalezi to od vonkajsej teploty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...