Přejít na obsah

Nezávislé topení


homy

Doporučené příspěvky

Ak sa nejedná o dorábku, tak mi uniká pointa. Veď u Superba ide ovládať pomocou diaľkového ovládača a hlavne cez Škoda Connect, čo ide prakticky tiež cez eSIM. Nevidím zmysel v tom aby sa niečo ďalšie dorábalo. 

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, dnes som zistil, ze mi nefunguje webasto kluc na S3. Cez tlacitko v aute ide, cez MySkoda aplikaciu tiez funguje. V dialkovom ovladaci som vymenil bateriu (CR2032), no nepomohlo to aj tak. Pri stlacani tlacidiel ani nesvieti ta "zelena diodka".

 

Ma niekto napad co s tym?

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, ale nejde jen o ochranu, jde o to, že je u ovladače oboustranná komunikace, ta zelená se rozsvítí až po tom, co auto potvrdí že obdrželo signální zapnutí, že jsou splněny podmínky pro spuštění topení a tedy, že bude/je zapnuto, stejně tak při vypnutí, jen se rozsvítí červeně. To vše je ale napsáno v návodu k obsluze. Nicméně jedna z podmínek je i být více jak 2 m od vozidla. 

 

Mám vyzkoušeno, že opravdu funguje na cca 1 km ve volném prostoru, je ale potřeba držet ruku s ovladačem nad hlavou, prostě co nejvýše a být trpělivý, zapnutí se povede třeba až napotřetí. To že auto signal nepřijalo značí blikající kontrolka na ovladači nebo rychle blikání že je palivo na rezervě či slaba bateria vozidla. 

Editováno: , autor: Petr Svetr
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Trochu jsem zkoumal dál možnosti externího spínání topení a podle schémat je mezi přijímačem signálu a samotným topením jenom jeden drát. Dle internetů je to sběrnice W-BUS a komunikace probíhá obousměrně (topení potvrzuje ovladači zapnutí). Existují přímo GSM moduly (třetích stran nebo přímo webasto), které umí komunikovat s tou W-BUS sběrnicí, nicméně nejsem si jistý jestli tam lze prostě pověsit třetího účastníka a zachovat tedy i dálkový ovladač. Navíc VW nahrál do jednotky webasta patrně svůj FW který komunikuje po CAN s jeho climatronicem.

 

image.thumb.png.572d23aa82afbbeb158755f068954aea.png

 

Zkusím tedy cestu přes tlačítko climatronicu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...