Přejít na obsah

třepot motoru, může za to klima?


rmichal

Doporučené příspěvky

Dobrý den všem, nejsem automechanik, ale i oni si s tím už nevědí rady.. Motor 1,2 40kW rok 2005,najeto cca 90 000 km se začal hrozně chvět, na volnoběch má 750 otáček což po přečtení diskuzích není problém. Pokud pustím nalno klimatizaci, motor se chvěje ještě více. Známý automechanik vyměnil svíčky které se mu nelíbily, všechno vyčistil ale problém to neřešilo. Na diagnostice nám to neukázalo žádný problém, bylo nám řečeno že problém bude nejspíše klimatizaci, kde není něco (už nevím co) že tam prostě není tlak a něco nesepne... Kontrola u Barumu v Brně kde mají potřebné přístroje - vše je ok, ideál. Autoservis nevěděl co víc. Zkusili jsme po silné zimě a ježděním krátkých úseků (studený motor) vyměnit i baterii, nepomohlo. Vyčistili jsme i (nejsem si jistý názvem) škrtící klapku, prstě vše, nic nepomohlo. Zdejší rada a i článek z novin nás navedl na názor, že bude nejspíše problém tlaku ve válcích (jedna diskuze zde to popisuje). Tak jsem byl přesvědčen, že to je ono. Chvění auta je opravdu velké, nikdy to nedělalo, pořízeno jako nové. Na kontrolu si to ovšem vzal ještě jeden známý od známého, který měl být opravdu dobrý - a on řekl, že je problém v kompresoru klimatizace - může to být ono? Díval jsem se na ceník a je to oprava přes 10 tisíc, nerad bych se spletl. Při vypnuté klimě se auto "téměř" nechvěje. Rád bych si s tím automechanikem co to navrhnul popovídal a budu mít tu možnost, ale radši se vás tu ještě zeptám, třeba z vás bude mít někdo nějakou dobrou připomínku, nápad, chci se ho zeptat proč to nemůže být ten tlak ve válcích - dopíšu to zde sem jak budu vědet. Jsem z toho třepání motoru nešťastnej, ikdyž se dá jezdit i s tím. (ale radši s tím nejezdím). Někdo říká, že to je prostě slabej motor, že to s klimou nejde moc dohromady, ale jakto že se to prvních 5 let netřepalo při zaplé klimě ani trochu? A klima tam nebýt - oddělat ji, tak se to třepat nebude? Děkuji za radu, dopíšu případné info, hlavně od toho co doporučuje vyměnít kompresor klimatizace. Nechci to dělat na blind.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra nebo spíš pozítří napíšu víc, poslal mi jen sms že problém je v kompresoru klimatizace, o tlaku ve válcích se nezmiňoval, tak snad ho změřil. Já mám ale stále pocit, že auto se i při vyplé klimě nepatrně chvěje. Stálo to už dost peněz, před tím vším to bylo i u autobayera ve Slavkově, tam to taky neopravili, spíš odflákli (výměna svíček a nějaké hadičky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se u 47kW verze motor taky trochu trese pri zapnute klime a vetsim vedru...zrejme to bude dano vyssi zatezi motoru. Zda se mi ale, ze cim vic pouzivam klimu, tak tento problem mizi. Mozna kdyz je klima malo pouzivana, tak muze kompresor zatuhnout - je to ale jen moje domnenka, takze to nebrat vazne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak doplňuji info - tlak ve válcích je prý v pořádku, žádný problém. Mohl by to být ten kompresor klimatizace - při otáčení "je v jednom místě volnější, jde lehce". Může to prý vzít hodně proudu, proto se motor tak třepe ("na zapalování jde slabá jiskra). Kontrola náplně klimy, včetně tlaku, kterou jsem už dělal, je v pořádku. Klima chladí. Výměna kompresoru klimatizace je drahá záležitost a dle mně ne úplně jistě tento problém vyřeší. Nenapadá něco někoho prosím? Auto se opravdu celé třepe.

Poslední možnost je jezdit s tím jak to je, až se příčina projeví ještě více a konečně se odhalí, co to způsobuje. Jinak jsem v koncích. Ještě se s tím nikdo co jsem se bavil nesetkal, nemožnost odhalit příčinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem, nejsem automechanik, ale i oni si s tím už nevědí rady.. Motor 1,2 40kW rok 2005,najeto cca 90 000 km se začal hrozně chvět, na volnoběch má 750 otáček což po přečtení diskuzích není problém. Pokud pustím nalno klimatizaci, motor se chvěje ještě více. Známý automechanik vyměnil svíčky které se mu nelíbily, všechno vyčistil ale problém to neřešilo. Na diagnostice nám to neukázalo žádný problém, bylo nám řečeno že problém bude nejspíše klimatizaci, kde není něco (už nevím co) že tam prostě není tlak a něco nesepne... Kontrola u Barumu v Brně kde mají potřebné přístroje - vše je ok, ideál. Autoservis nevěděl co víc. Zkusili jsme po silné zimě a ježděním krátkých úseků (studený motor) vyměnit i baterii, nepomohlo. Vyčistili jsme i (nejsem si jistý názvem) škrtící klapku, prstě vše, nic nepomohlo. Zdejší rada a i článek z novin nás navedl na názor, že bude nejspíše problém tlaku ve válcích (jedna diskuze zde to popisuje). Tak jsem byl přesvědčen, že to je ono. Chvění auta je opravdu velké, nikdy to nedělalo, pořízeno jako nové. Na kontrolu si to ovšem vzal ještě jeden známý od známého, který měl být opravdu dobrý - a on řekl, že je problém v kompresoru klimatizace - může to být ono? Díval jsem se na ceník a je to oprava přes 10 tisíc, nerad bych se spletl. Při vypnuté klimě se auto "téměř" nechvěje. Rád bych si s tím automechanikem co to navrhnul popovídal a budu mít tu možnost, ale radši se vás tu ještě zeptám, třeba z vás bude mít někdo nějakou dobrou připomínku, nápad, chci se ho zeptat proč to nemůže být ten tlak ve válcích - dopíšu to zde sem jak budu vědet. Jsem z toho třepání motoru nešťastnej, ikdyž se dá jezdit i s tím. (ale radši s tím nejezdím). Někdo říká, že to je prostě slabej motor, že to s klimou nejde moc dohromady, ale jakto že se to prvních 5 let netřepalo při zaplé klimě ani trochu? A klima tam nebýt - oddělat ji, tak se to třepat nebude? Děkuji za radu, dopíšu případné info, hlavně od toho co doporučuje vyměnít kompresor klimatizace. Nechci to dělat na blind.

Resim neco podobneho na Octavce z roku 04 -

Pripada me to podle popisu na podobnou zavadu. Dela to obcas 1-2x za par dnu, nekdy to udela po 5min jizdy, nekdy po 10min, nekdy vubec.

Zatim jsem se jeste nedostal do servisu na provereni te elektromagneticke spojky klimakompresoru, VAG taky nehlasi zadnej problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...