Přejít na obsah

Kontrolky (signalizace) otevřených dvěří a kufru


rajtar

Doporučené příspěvky

Ze ide sprevdzkovat kontrolku otv. dveri upravou pristrojoveho panela,aby to slapalo ako v originali ako ma elegance.Jelikoz som nevedel akej faarby ma byt kontrolka,tak som si ju dal zltu.neskvor som videl,ze ma byt cervena az do ruzova.Trebalo tam doletovat daky trandak a LED diodu.robil som to leta pane 2007 na mr04

post-722-039385900 1288385336_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je pravda. Souhlasím s Piaggio, já mám ale zkušenost, že v autě musí být origo centrál. (bsg má pak verzi softu, kdy přeloží otevřené dveře na CAN) Pak už stačí opravdu jen doletovat BC-817 apod s několika odpory kolem, rudou LED do přístrojovky a funguje to parádně. Stějně se dá udělat i víko zav. prostoru, to je to samé...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to jde, ale já jsem kufr musel ještě trochu poupravit, protože mně kontrolka svítila pořád... V zámku kufru jsou dva mikrospínače. Jeden zapíná osvětlení, druhý se vrací jako informace do BSG. A tento druhý drát (hnědo/černý 0,5) byl pořád uzemněný. Několikrát jsem zámek vymontoval, pročistil, ověřil funkci multimetrem "na stole" ale po namontování zpět do auta to bylo pořád na zemi, tak jsem to odpojil a oba konce připojil přes 1A diody na ten jeden mikrospínač, který spínal původně jen světlo. Od té doby mám pokoj...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze ide sprevdzkovat kontrolku otv. dveri upravou pristrojoveho panela,aby to slapalo ako v originali ako ma elegance.Jelikoz som nevedel akej faarby ma byt kontrolka,tak som si ju dal zltu.neskvor som videl,ze ma byt cervena az do ruzova.Trebalo tam doletovat daky trandak a LED diodu.robil som to leta pane 2007 na mr04

Piaggio nemáš náhodou schému alebo nejaké foto kde presne a aké súčiastky treba doletovať aby fungovala signalizácia otvorených dverí aj na mojom COMFORTe MR2002? Ď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schemu nemam a final foto som tiez nenasiel.Iba akysi predvoj :).

pozeral som do foto archivu ,ale mam tam iba poznacene ciernu fixu dake orienracne body.spominam si ,ze tam bolo treba dosadit bipolarny tranzistor a rezistor.neviem ci nie dva aj pre ten tr.Palubovka bola MR04,facelift.Musi mat PP.A neviem ci to netreba aj nakodovat.Ja som to mal naposledy rozhodene ako som menil podsvietenie a zaroven som daval palubovku s PP.

Mam v plane to rozoberat,bo pracujem na takom izee ,že MiniDOT.Bo som chcel do tej spodnej casti napasovat taky mensi display aby mi tam ukazovalo teplotu vody,baterku a podobne ptakoviny.Teoreticky to mam uz hotove ,ale kedy to dorobim neviem,bo uz dve zimy presli.Potom by som to jak tak nafotil. ;)

post-722-004712000 1288986191_thumb.png

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to proste nedalo.Tiez som to chcel za kazdu cenu.Tolko som experimentoval meral , otvaral - zatvaral dvere aj kufor, /bolo to takto v novembri/ v kose a o polnoci na dvore,ked uz aj neonky pohasli.

Ale.

Oplatilo sa :)lol

Musim sa dakedy dat na ten kufor :prc: Ale to az v pristi petiletce. lol

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Piaggio, to jsem teda netušil, že budíky musí mít PP. Já mám smůlu v tom, že mám auto druhou výbavu po Easy (lakované nárazníky, posilovač řízení) jinak to bylo totální holátko. Když jsem zkoušel dodělat kontrolky, bylo to na palubce r.v.2000 a tam to nešlo. Až v dalším autě jsem si všiml, že to jde s origo centrálem (proto ten příspěvek #4) Je tedy docela možné, že na CANu ta informace běží, ale pal. přístroje ji neumí vyčíst. (omezený soft)

Vyzkouším a dám vědět, protože pak by se to dalo dodělat bez kabelování v interiéru...

Jíra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Piaggio, to jsem teda netušil, že budíky musí mít PP. Já mám smůlu v tom, že mám auto druhou výbavu po Easy (lakované nárazníky, posilovač řízení) jinak to bylo totální holátko. Když jsem zkoušel dodělat kontrolky, bylo to na palubce r.v.2000 a tam to nešlo. Až v dalším autě jsem si všiml, že to jde s origo centrálem (proto ten příspěvek #4) Je tedy docela možné, že na CANu ta informace běží, ale pal. přístroje ji neumí vyčíst. (omezený soft)

Vyzkouším a dám vědět, protože pak by se to dalo dodělat bez kabelování v interiéru...

Jíra

Pokial chces buduky s PP staci dat display z budikov s PP a prehrat EEPROM.Takze pokial sa ti dakde valaju budiky s PP ale na inu motorizaciu,tak by sa to dalo takto vyskladat.Prakticky by tam asi ale chybali dake odpory co idu vstupy z packy PP.Ale teoreticky bu to slo.

No ci by sli kontrolky aj bez origo cenralu neviem.Kazdopadne info o otv. dveroch by mala ist priamo do BSG v tomto pripade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem včera zjistil, že jsem odkázaný na klasickou cestu - kabelování.

Budíky s PP mám, ale výstup z mikroprocesoru, který spíná přes tranzistor tu kontrolku (dveří, kufru, nebo pásu) se do log. 1 nedostane. Takže je tam zřejmě omezený soft. V sobotu to nakabeluju a upravím i palubní přístroje, jinak to nejde.

Jak píšete... tu kontrolku chci !

Jak to bude fakat, dodám fotky a postup, díky za rady,

Jíra

Editováno: , autor: Jíra_82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal jsem se taky dříve Lancelota. Nevěděl přesně. Kuknul jsem včera do DP a je to 09 - centrální elektrika, 08 - měřené hodnoty, kanál 05 - otevřené dveře, na 06 je i kufr, viz příloha. Já jsem ale stejně odkázaný na kabelování. Je úplně jedno, jestli informaci nepověsí na CAN BSG, nebo palubní přístroje nevyčtou. Výsledek je stejný - žádná kontrolka.

Jíra

merene_hodnoty_dvere.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ok...

Nee. Classic Easy 2003 (pouze lakované nárazníky a servo = holátko.) PP a další věci dodělané. Budíky na sobě mají rok výroby červen/2001 a jsou téměř plně osazené. (včetně všech kontrolek...) Ty jsem koupil tady na fóru.

BSG jsem se díval včera večer o dveřích ví.

Jíra

Editováno: , autor: Jíra_82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ok...

Nee. Classic Easy 2003 (pouze lakované nárazníky a servo = holátko.) PP a další věci dodělané. Budíky na sobě mají rok výroby červen/2001 a jsou téměř plně osazené. (včetně všech kontrolek...) Ty jsem koupil tady na fóru.

BSG jsem se díval včera večer o dveřích ví.

Jíra

mozes dat cislo budikov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lancelot:

No, dopájet kontrolky, odpory... není problém, ale jsem z Uherského Hradiště. Jinak do instalačních manuálů už brzo přidám doplnění těch kontrolek, odkaz tady:

Jak jsem psal, v sobotu jsem nakabeloval, vymyslel zapojení pro úpravu, včera upravil budíky, takže dneska už to bude fungovat... :palec2:

Pokud bys měl zájem, upravené budíky mám 2. Na jedněch jsem testoval, druhé s PP mám upravené nahotovo do svého auta.

Akorát neumím změnit kilometry, pin ale mám. (jsou ještě z první fabie, ale plně funkční)

Jíra

Piaggio:

Zítra, večer se podívám. Vypadá to fakt na plnou výbavu, je to pájené originál, nebyly tam přede mnou zásahy.

Editováno: , autor: Jíra_82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradi nekdo?????

Čus

Použil jsem barvy z fora,myslim že tyhle :vodičove dvere

po konektor T6f/2 za husim krkom v dverach (stlpik A) je to hnedo/žltý, potom do BSG vedie buď 0,5 čierny alebo 0,35 hnedo/fialový (zavisi od modelu) na pin 6 konektoru XS4

Spínač jsem vyřešil takto

post-8474-062185000 1289942903_thumb.jpg

post-8474-015346700 1289942920_thumb.jpg

post-8474-094195600 1289942936_thumb.jpg

post-8474-038845500 1289942956_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...