Přejít na obsah

navigace z fabie RS do O1 rv. 2001


Doporučené příspěvky

Ahoj chtel jsem se zeptat jestli by šla připojit tahle navigace - http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/13/17/43/18/1317431812 do O1 rv.2001 a jestli by sla navigace atd.. nebo by se to muselo nejak upravit? A chtel jsem se zeptat jak je na tom z přehravanim mp3 a kvalitou zvuku asi ne co? Jen audio cd? Umíto přehravat i videa? nemáte nekdo podrobnejsí info o ní? Ted tam mam radio od pioneer ale tu navigaci muzu mit za dobry peniz a libila by se mi tam, diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, jesi ti tam pude netusim ale jelikoz ji ve fance mam zodpovim zbejvajici otazky. Navi umi prehravat jen cd s mapama nic jinyho, kvalita zvuku neni ohromujici ale rek bych ze celkem dostacuje me aspon jo. Videa prehravat sama o sobe neumi musel bys mit neco externiho, mp3 umi jen pokud sezenes cd changer nebo predelas jeho vstup na USB a pouzijes flashku. Pak to maka. Navod sem k ni na netu nasel kdyz das hledat "navi dx" vyleze toho pomerne dost. Snad ti to k necemu bude:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjde tam bez problému, jen v O1 nebude nejspíš pro ni připraven ten 21-ti pinovej konektor, bude se muset dozapopjit. Pak to bude nejspíš typ navigace B, takže pokud by měla komunikovat s maxidotem bude potřeba sehnat tmc box. Návod na ní se dá stáhnout ze stránek škodovky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno, co od ní požaduješ, jde udělat. Kvalita zabudovaného audia není oslnivá, osobně mi však stačí. Pokud dosud funguje ve Fabii, je tam použit TMC tuner, ten si nech prodat taky, budeš to potřebovat, pokud máš v autě maxidot, jinak to na to psát nebude umět. Co se týče přehrávání MP3, umí pouze s externím udělátkem, já to mám ve spojení s převodníkem Connects2 je k vidění zde. Koupit si budeš moct (a třeba i levněji), jinde. To si najdi.

Přehrávání videa se dá řeši pomocí AV převodníku a nějakého přehrávače. Už se to tu opravdu nedávno řešilo, stačí hledat v tomto topicu hned o několik témat níže, tam toho máš hodně... Můžeš si tam zapojit klidně i DVB-T tuner, to záleží na Tobě...

Všechno, jako vždycky, odvisí od Tvých finančních možností, počítej, že ani přehrávání videa ani mp3 nebude zadarmo.

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro úplnost: jedná se o navigaci Blaupunkt TravelPilot DX.

Můj názor: Navigace je dost špatná, ale relativně použitelná. Co se zvuku týká asi poznáš rozdíl proti rádiu, které máš teď (k horšímu), ale myslím si, že se dá zvyknout si - není to žádná hrůza! MP3 a videa viz kolegové.

Problémy u této navigace jsou s českým jazykem - jak u hlasové navigace, tak v celkovém textu rádia a v neposlední řadě s aktualizacemi map (mmch. neexistují mapy slovenska atd).

Určitě spoustu uživatelů nebude souhlasit, že je to problém, ale pro mě, jakožto neblázna a normálního uživatele je to dost složité.

Verdikt: mám ji v autě, určitě ji nebudu měnit - je napojená na spousty věcí v autě a opět ze své pohodlnosti nehodlám podstupovat složitou výměnu a smiřování s tím, že tohle nebo tam to nefunguje. Ocenil bych české texty a vstup 3,5mm jack na mp3 přehrávač. Vše se dá dodělat, ale ceny za flash a krabičku co má třeba Řehoř jsou pro mě rozhodující - kašlu na to - při případné krádeži Ti pojišťovna nezaplatí ani softwarové úpravy, ani připojené modulátory! Třeba mi ji ukradou a za peníze pojišťovny si koupím DVD. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půjde tam bez problému, jen v O1 nebude nejspíš pro ni připraven ten 21-ti pinovej konektor, bude se muset dozapopjit. Pak to bude nejspíš typ navigace B, takže pokud by měla komunikovat s maxidotem bude potřeba sehnat tmc box. Návod na ní se dá stáhnout ze stránek škodovky ...

jen dodám že konektor je 26-pinový... a je celkem drahý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro úplnost: jedná se o navigaci Blaupunkt TravelPilot DX.

Můj názor: Navigace je dost špatná, ale relativně použitelná. Co se zvuku týká asi poznáš rozdíl proti rádiu, které máš teď (k horšímu), ale myslím si, že se dá zvyknout si - není to žádná hrůza! MP3 a videa viz kolegové.

Problémy u této navigace jsou s českým jazykem - jak u hlasové navigace, tak v celkovém textu rádia a v neposlední řadě s aktualizacemi map (mmch. neexistují mapy slovenska atd).

Určitě spoustu uživatelů nebude souhlasit, že je to problém, ale pro mě, jakožto neblázna a normálního uživatele je to dost složité.

Verdikt: mám ji v autě, určitě ji nebudu měnit - je napojená na spousty věcí v autě a opět ze své pohodlnosti nehodlám podstupovat složitou výměnu a smiřování s tím, že tohle nebo tam to nefunguje. Ocenil bych české texty a vstup 3,5mm jack na mp3 přehrávač. Vše se dá dodělat, ale ceny za flash a krabičku co má třeba Řehoř jsou pro mě rozhodující - kašlu na to - při případné krádeži Ti pojišťovna nezaplatí ani softwarové úpravy, ani připojené modulátory! Třeba mi ji ukradou a za peníze pojišťovny si koupím DVD. :)

Nevím, proč by byla DX jako navigace špatná? Před instalací DX-ky do auta jsem jezdil podle IGO 8.0 a později 8.3. Když to srovnám, tak ano, nemohu si tam dohrát databázi radarů, zobrazení je velmi spartánské, ovládání je na ubohé úrovni, dohrát češtinu je složitější... Ale uvědomme si, soudruzi, že se jedná o přístroj naprosto jiné věkové kategorie. Je z počátku tisíciletí a tomu odpovídají i její možnosti. Srovnání třeba s IGO není fér, protože rozdíl několika generací musí být znát a srovnáváme nesrovnatelné. Na druhou stranu: Když si člověk dá tu práci a čas od času koukne do obsažného manuálu, tak je velmi použitelná. Vždycky mě dovedla tam, kam jsem potřeboval a namnoze i na číslo popisné... Nic víc od ní nechci. Menu mám anglické a mluví to na mě anglicky. Ale vůbec mi to nevadí, protože když poslouchám rádio a něco na mě spustí anglicky, je to prostě navigace... A hlavně, a to považuji za přednost proti jakékoliv přenosné navigaci: když podle ní chci jet, tak klidně i během jízdy si navolím cíl, nechám spočítat a jedu. Nemusím tahat z kapsy telefon, cvaknout držák, natáhnout ze zapalovače kablík, spustit program, zadat cíl a čekat až se chytnou satelity. Tohle je vždycky po ruce, vždy připraveno k použití. V tunelu se to neztratí, protože údaje o rychlosti bere z ABS a má senzor otáčení, aby věděla jestli zatáčím...

Jestli ji v autě nechceš, není nic složitého ji vykuchat. Prostě ji vytáhneš, nahradíš rádiem, všechny konektory pro rádio jsou úplně shodné (pokud použiješ nějaké origo rádio). Co se týče konektoru na senzoriku (26-pin), ano je to dost, dvě stovky za kus plastu a k tomu piny, každý za bratru 30 korun. Potřebuješ jich, pokud si ještě dobře vzpomínám, 6 -- 2x od abs, 2x can k tmc boxu a 2x napájení tmc boxu. Můj názor, pokud máš auto pojištěné, tak si ji tam dej, když Ti kvůli tomu rozbijou okno a ukradnou ji, tak škoda bude víc než 60 tisíc. Okno si za 10 necháš opravit, navigaci seženeš na aukru za 6 a zbytek si necháš na další upgrady auta... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro úplnost: jedná se o navigaci Blaupunkt TravelPilot DX.

Můj názor: Navigace je dost špatná, ale relativně použitelná. Co se zvuku týká asi poznáš rozdíl proti rádiu, které máš teď (k horšímu), ale myslím si, že se dá zvyknout si - není to žádná hrůza! MP3 a videa viz kolegové.

Problémy u této navigace jsou s českým jazykem - jak u hlasové navigace, tak v celkovém textu rádia a v neposlední řadě s aktualizacemi map (mmch. neexistují mapy slovenska atd).

Určitě spoustu uživatelů nebude souhlasit, že je to problém, ale pro mě, jakožto neblázna a normálního uživatele je to dost složité.

Verdikt: mám ji v autě, určitě ji nebudu měnit - je napojená na spousty věcí v autě a opět ze své pohodlnosti nehodlám podstupovat složitou výměnu a smiřování s tím, že tohle nebo tam to nefunguje. Ocenil bych české texty a vstup 3,5mm jack na mp3 přehrávač. Vše se dá dodělat, ale ceny za flash a krabičku co má třeba Řehoř jsou pro mě rozhodující - kašlu na to - při případné krádeži Ti pojišťovna nezaplatí ani softwarové úpravy, ani připojené modulátory! Třeba mi ji ukradou a za peníze pojišťovny si koupím DVD. :)

Tak co bys cekal ..navigace je puvodne z top vybavenych modelu VW Passat uz v roce 1999 ..to byla Hi-end vymozenost s castecne fungujicima mapama pouze v DE... je jasny ze zneska jsuo leta znat.. mimojine jeste u Octavie po FL od MR2001 je priplacelo za navi 60Tkc a changer kterej neumi ani mp3 13Tkc..

jinak cz mluva je na cd cr/pl 03/04..(bezne za 500,- mohu mit) a cz menu umi uz nahrat kde kdo i za flasku :)

pokud clovek investuje do lepiho menice pro muziku, ma tmc box, pripadne dokonce dvd/tv tuner/prehravac tak se z toho da udelat obsojne naradi, ktery zapadne do tvaru palubky a nema miniaturni tlacitka neoriginalu, ci neprusi vybiti baterie prenosne navi motajici se kabelazi/draz pad., ci hledani satelitu v tunelu,zastavbe atd..

DX pouzivam uz skoro pet let v octavce, mel sem ji v dobe kdy vetsina cechu ani nevedela ze naka navi vubec existuje, a vzdy me navedla v ramci mosnosti tehdejsich map bezproblemu.. ale mapy byly obstojny az tak od 2007..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...