Jump to content

bigboban

Uživatel
 • Content Count

  177
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

5 Neutral

1 Follower

About bigboban

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

1,093 profile views
 1. Otázka zní - kde a kdo to umí poštelovat? Potřebuji Praha a okolí..
 2. A pozor to má ještě kliku že měnil jen jednu vzpěru. Já mám údajně starší revizi co se nedodává a proto se musej vyměnit vždy obě!
 3. To je otázka. To škubání se rozhodně před finální nepojízdností furt zhoršovalo. Po té dvojopravě už jsem škubání nepozoroval. ALE. Škubalo to už minulý rok a vždy pouze v v zimě. Jenže než se mi ty opravy vyřešili už začlo dost velký teplo. Takže opravdu jistotu budu mít zase až v zimě.. Divný je, že škubání bylo vždy u studeného motoru (po rozjetí v mrazu) to nenastartování bylo pro změnu u teplého startu. Takže je otázka, zda to vůbec souviselo..
 4. Odpověď je jednoduchá - opravilo se to samo. Blblo mi to minulou zimu, to mě to zapípalo celkem často. Letos zima moc nebyla a za celou zimu se to stalo snad jednou že to zapípalo jako že dveře nepojedou ale další pokus už prošel. Pokud je teplo tak to celý rok nezablbne. Podle mě prostě uvnitř něco zatuhne při kombinaci vlhka a zimy..
 5. Tak závěr zní: Po reklamaci v servisu to začali zkoušet na teplý motor a závadu konečně pozorovali taky. S opravou si nevěděli rady tak kontaktovali přímo Škodovku. Rada zněla zajímavě - znovu vyměnit tu řídící jednotku. Po nové opravě a testech vše ok, prej to testovali dva dny.. Já už 3 dny jezdím a v pohodě. Jo jinak jen podotýkám že celou dobu druhé opravy/reklamace jsem měl půjčenou na účet servisu Octavii a oprava byla samozřejmě jako reklamačka zadara.. Osobně si tuto menší záhadu vysvětluji takto: motor 3.6FSI je hrozně málo rozšířený takže podobně to bude s díly. ŘJ co jsem měl měla nějakou výrobní vadu/nedokonalost. Při první opravě šáhli do skladu po stejně vadné ŘJ. Až Škodovka jim prozradila že existuje novější revize dílu tak tam dali tu novější. Ono to není až tak utopické. Úplně to stejné jsem měl s odtokovou hadicí od panoramy. Furt se ucpávala tak mě za 4,5 tisíce (za jedny dveře) tedy 2x vyměnili hadice. Jedna strana OK a druhá i po opravě furt zacpaná. Pak prasklo, že existuje novější revize té hadice (úplně jiný materiál) a do jedněch dveří dali ještě tu starou (a ta dále blbla) a do druhých už tu novou. Takže prostě měli na skladě díl o kterém se víceméně vědělo že stojí za houno a klidně ho namontovali..
 6. Zatím jsem nenápadně naznačil že to jako reklamaci beru. Uvidím co najdou jestli vůbec něco najdou.. Přitom na webu u popisu té diagnostické závady je celkem jasný postup co zkontrolovat. https://www.obd-codes.com/p2293
 7. Ano dle faktury měnili 1K0919051DE čerpadlo a 3C0906093C ŘJ jen tyhle dvě věci za cca 9300 Kč.
 8. Po menší odmlce zajímavé pokračování, bohužel zatím dost smutné. Po prvním odtahu do Škoda autorizáku celkem logicky vyměnili čerpadlo paliva i s elektronikou. Cena za opravu 13 tisíc s DPH. OK, cena za autorizák proč ne. Zaplatil jsem, auto vyzvedl, ujel asi tři několikakilometrové jízdy a asi při 3. nebo 4. jízdě už to zase nenastartovalo, znovu stejná diag závada, znovu odtah. Tentokrát odtahovákem přímo ze servisu kde jsem to tedy víceméně reklamoval. Nojo. Jenže v servisu do toho sedli a běží jim to naprosto normálně! Tedy závada se objevuje pouze občas a zdá se (dává to logiku dle předchozích selhání) že se projeví pouze při teplém startu a to nejspíš stejně jen někdy.. Tušíte někdo dle charakteru závady co s tím sakra může být? Špatné palivo to asi nebude, ty dvě poslední závady nastaly skoro při prázdné nádrži (ale ještě nesvítí kontrolka) tedy vyjel jsem plnou nádrž paliva bez problémů takže v tom asi chyba není..
 9. Už minulý rok jsem v zimě pozoroval prvních 500m občas v záběru malinké vynechání. Ale jen po rozjezdu a jen občas. Letos nebyly takový mrazy ale přesto to neškublo v prvním kopci jednou ale už třeba 3x i 4x. Přidal se opravdu občasný problém nastartovat, ale opravdu třeba jeden z 30 startů možná ani to ne. Prostě místo chytnutí za 2s třeba 10s. Ale furt to jezdilo a v servisu by ani nebylo co předvést. Tolik až do dneška. Dneska při cestě na chatu start opravdu dlouhý ale chytlo, chod motoru cestou naprosto v pohodě. No a cestou domu už to sotva naskočilo, pak to chvíli bublalo na 500 otáček a definitivně to zdechlo. Pak už to ani nešlo nahodit. V diagnostice závada P2293 Fuel Pressure Regulator 2 Performace. Potkal to někdo?
 10. Aha sám si odpovím, je potřeba jakási krabička viz https://www.ahifi.cz/av-adapter-vw-rns510-skoda-columbus.html. Otázku tedy měním - dokážete to někdo levněji? Ta cena mi přijde dost šílená.
 11. Mám Columbus rok 2010, mapy nepoužívám ty jsou k ničemu. Jezdím s google navigačkou. Dneska mě někdo upozornil na toto: https://www.2din.cz/mirror-link-modul/univerzalni-modul-pro-zrcadleni-telefonu-mirrorlink-usb/ Otázka zní - má Columbus univerzální video/audio vstup (úplně ideálně 3x cinch)? Tedy je možné udělat připojení viz obr? Tedy aby šel do rádia obraz a pokud možno i zvuk?
 12. Já vím že je to malinko offtopic, ale mě to prostě nedá. Tady i po letech vidím neutuchající snahu aktualizovat mapy v autorádiu. Já mám Columbus, ale navigačku jsem pustil snad jednou abych jen viděl že to (nějak) funguje. Jinak si nedokážu představit, že bych jezdil bez online navigace s dopravou. A je úplně jedno jestli jedu Praha-Chorvatsko, nebo Praha-Strakonice nebo Praha:Pankrác->Praha:Modřany. I na té čtvrthodinové cestě po Praze mě Google navigačka už mnohokrát vytáhla z průseru (zácpy). Tedy zvědavý dotaz zní - k čemu vůbec ještě dneska někdo tu starou offline navigačku v autě používá? Trochu mám podezření, že to jsou lidi co pak stojí 4h v koloně na D1 nebo 10h v koloně v Rakousku..
 13. Koukám debata zatím nikam moc nevedla. Mám podobný problém. Pokud je kolem nuly a méně tak mi to mám ten pocit hůře startuje, možná je to jen blbý pocit ale přijde mi že to točí točí ale chytne to výrazně později než v létě a minulé zimy to podle mě toto nedělalo. Ale hlavně - po rozjezdu jedu první půlkilák do kopce. Když jedu v záběru tak minulou zimu to ten kopec škublo třeba jednou letos už třeba 5x. Je to jakoby kratičké vynechání, pocitově opravdu celkem neznatelné skoro jako když zařadí DSG. Po ujetí cca těch 500m to zmizí. Ale proti minulé zimě se to zjevně zhoršuje. Napadá někoho co hnije? Nemůže to být přece jenom baterka? Nejspíš je původní a auto má 9let /120k km. Hlavně je blbý že dokud to jede tak tohle asi nemá cenu dávat do servisu, co by tam jako hledali když se jim to nejspíš neprojeví?
 14. Dnes jsem táhnul těžký přívěs, potřeboval jsem vyjet hodně prudký kopec a nebyl prostor na rozjezd. Vlastně jsem se musel rozjet z místa už v kopci. Na jedničku, spojka puštěná, plyn na podlaze ale po 20m škyt a zdechlo to, neměl sílu chudák motor. Po asi 3 pokusech jsem hoodně zacouval do úzké cesty (s 3m návěsem to nebyla zase tak sranda) a pořádně jsem se rozjel. To už měl motor sílu akorát jsem trochu "pohonil" zimáky do prokluzu. Tolik příběh. No ale teprve až jsem se uklidnil z těch rozjezdů, už jedu v klidu po rovině, vidím že svítí žlutá kontrolka motoru. Vše běží naprosto bez náznaku problému ale kontrolka nemizí ani po novém startu. Nahodil jsem diag a hlásí to "P0016 - Crank-Cam position correlation". Co může být špatně? Dík.
 15. Já jsem měl centrál kdysi na jedničkové Octavii. Protože jsem to chtěl nějak jednoduše zabezpečit, dokoupil jsem základní alarm s dálkáčem. Po instalaci jsem to ovládal dálkou od alarmu. Ta byla zapojená na signály centrálu z dveří. Fungovalo to uspokojivě a ta dálka měla až děsivý dosah (hrozilo nechtěné odemčení klidně z bytu).
×
×
 • Create New...