Jump to content

palan

Uživatel
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About palan

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

304 profile views
 1. Olej mám Castrol 5W40. Akorát netuším, který (v nabídce je magnatec a edge). Předpokládám, že není dobré mít magnatec a dolít edge nebo naopak?
 2. Do výměny oleje mi zbývají ještě asi 3 měsíce (6000km) a na rysce je už minimum, takže bych raději trochu tolik. Jenže když trochu oleje doliju, tak předpokládám, že bude trvat nějakou dobu (třeba 10 minut?) než proteče a já budu moct zkontrolovat jak moc se na rysce změnila hodnota. Nemáte někdo prosím změřené, kolik je potřeba z minima dolít, abych se dostal na prostředek nebo maximum? Respektive kolik oleje odpovídá rozsahu na rysce min-max?
 3. palan

  Táhlo stěračů

  Díky, nemám s njmi zkušenost, zítra zavolám. Ale budu muset vzít origo, protože druhovýroba není skladem a příští týden budu auto potřebovat funkční
 4. palan

  Táhlo stěračů

  Jenže pak by zase dávalo smysl, abych musel dokoupit levé i pravé. V textu odkazují jen na pravé. Nerad bych vyhodil 1200 za díly a pak stejně skončil ve Škodovce s výměnou dílu i s motorkem za 4000...
 5. palan

  Táhlo stěračů

  Nj, ale k tomu dilu pisou Při objednání náhonu stírátek je potřeba pro systém Valeo doobjednat díl 5J0955326 a vyměnit jej. V autě mám Valeo. Takže právě nevím zda díl půjde na ten motorek co mám nebo musím ještě doobjednavat 5J0955326 nebo ne.. a pripadne jak slozita je domontaz toho dalsiho dilu.
 6. palan

  Táhlo stěračů

  Ještě pro ilustraci fotky (po nasazení vypadlého táhla stačí 5* šetřit skla a tahlo opět vypadne - je urezlé)
 7. U řidiče přestal stírat stěrač, po demontáži stěračů a krytů jsem zjistil, že je urezlý jeden malý kulový čep u táhla stěračů. Jde o Fabii II combi hned z počátku produkce. Podle mého VINu vyjede ve Škodovce díl, který stojí několik tisíc, protože se dodává i s motorkem stěračů (ten ale mám v pořádku). Pátral jsen tedy na internetu a našel díl, který potřebuji https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j1955113c-nahon-stiratek-tahlo-steracu-oe-18428.html. Objednal bych ho, ale v popisu je uvedeno "Při objednání náhonu stírátek je potřeba pro systém Valeo doobjednat díl 5J0955326 a vyměnit jej." Podle značky na mých táhlech soudím, že mám bohužel Valeo. Neřešil jste někdo podobný problém? Stačí opravdu doobjednat to zmiňované rameno a jednoduše ho vyměnit nebo to nedoporučujete a řešili byste jinak?
 8. Sháním tištěný manuál k Fabii II před FL (https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Fabia_54/05-2008/Manual/Fabia/A05_Fabia_OwnersManual.pdf?_ga=2.67120665.940220007.1546457186-6e1afa7d-b8fc-4065-b9ba-b2d262dffb51 respektive https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Fabia_54/05-2007/Manual/Fabia/A05_Fabia_OwnersManual.pdf?_ga=2.172376747.940220007.1546457186-6e1afa7d-b8fc-4065-b9ba-b2d262dffb51) Pokud manuál máte, budu rád, když v emailu nabídnete cenu.
 9. Ahoj. Píšu sem, ať nezakládám nové téma. Při rychlosti nad 90 km/h začne zezadu (těžko identifikovat odkud, pravděpodobně z pravé strany od kufru/kol) něco klepat. Je to nepravidelné a zní to, jako bych třeba přivřel kus něčeho do dveří a to vlivem proudění vzduchu klepalo. Auto jsem zvedl, na podvozku nic uvolněného není. Jediné co mě napadá je, že mám "uhnilé" dorazy tlumičů, takže plastový kryt pístu jen tak leží na tlumiči. Je možné, že při 90 dojde k takové změně proudění zvuku, že ten plastový kryt začne klepat o píst tlumiče? Nebo máte tip, co by to mohlo být jiného?
 10. Ahoj. Mám origo parkovací senzory u Fabie II. Na radiu Dance se zobrazuje při parkování jak blízko jsem u levé/pravé strany blízko překážky. Ale pípání jde zezadu jen z levé strany. Je na pravé straně nefunkční reprák nebo to opravdu pípa jen na levé straně?
 11. Kdyby někoho zajímalo, co je to ta předsérie: jsou to standardní auta, na kterých se cca 2 měsíce před startem sériové výroby testují různé kombinace výbav (zejména co nejšílenější nebo co nejvyšší), aby se otestovalo, že se na každém stanovišti dá v pohodě ve vymezeném čase výbava namontovat. V reálu tak jedou na lince souběžně třeba staré fabie a nové Fabie a po každém 5 staré Fabii je zařazená nová Fabie v rámci předsérie. U předsérie probíhá standardní výstupní kontrola, prý není ani o moc důkladnější. Auta pak jdou většinou na sklad, odkud si to berou dealeři, aby např. při startu prodeje už měli k dispozici vystavené/testovací auto.
 12. Hledal jsem ještě než jsem sem tenhle dotaz dal, ale s touhle barvou jsem žádné novinářské auto nanašel. Mě zajímá hlavně ten "prodejní program pro předsérii". Netušíte někdo, co si pod tím představit? Jestli jsou to auta z náběhu sériové výroby nebo jestli na tom autě může být něco nestandardního (např. během předsérie se zjistí, že něco v autě vibruje, tak se do standardní série přilepí díl na více místech)?
 13. Tak problém byl opravdu u Cebie. Teď už tam nesedí jen jiná barva nosičů, jinak výbava sedí. Ale zase je problém jinde Datum výroby 22.10.2007 Země: Prodejní program pro PŘEDSÉRII Výbava: S0L Řízení novinářských vozů S98 Řízení série a zajišťovací série Jde o testovací auto pro novináře? Nebo mohlo jít o auto, co stálo v autosalonu? Je tam zelená highland metalíza, novinářům se většinou dávají pastelovější barvy, aby to auto dobře vypadalo ve článku, ne?
 14. Mám další tip na vůz ke koupi. Když zadám VIN do Cebie, tak v jejich seznamu chybí nějaká výbava kterou auto má (střešní nosič, není tam metalická barva, apod.). Má CEBIA 100% kvalitní podklady na to, aby se daly považovat za pravdivé? Není tu na fóru někdo, kdo by mi ověřil výbavu podle VIN ve škodováckém systému (jde-li to)- kdyžtak prosím SZ. Případně radu, jak si to ověřit (v autor. servisu mi řekli že dokud nejsem majitel auta tak mi nic říct nesmí...)
 15. Právě že to blízko nemám... ale neresme to, nepojedu z Hradce 3/4 hod., holt počkám na něco lepšího Pro zajímavost stav po nehodě;
×
×
 • Create New...