Přejít na obsah

Boční kryty prahů ALU dekor - Yeti


milans14

Doporučené příspěvky

Loketni operka je dobra kvuli vydechum klimatizace dozadu, ale prostor vzadu uprostred to asi ubere.

Tempomat jsem sehnal i s montazi za 1500,- (originalni packa)

Ta loketní opěrka byla v kombinaci s nízko položenou řadičkou a ruční brzdou přímo """geniálně""" navržena. Ideální by byla zalomená ruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu s těmi výdechy, ale další jsou naštěstí pod předními sedačkami (což by ovšem v případě, že cestující vzadu nebudou mít nejčerstvější ponožky, mohl být problém... :) )

Ad tempomat: tak tomu říkám dumpingová cena...

S tempomatem je to tak, že SW tam je a podvolantová jednotka ho také podporuje. Aspoň já jsem ho tam měl - 1,8 Active, 4x4 vyrobeno v 11/2009. Takže stačí koupit novou origo páčku a přeprogramovat SW. Ceny jako 11 nebo 6 tisíc jsou pak z říše /zlých/ snů. Vejdeš se do dvou tisíc i z cestou do servisu /nebo k šikulovi, protože servis ti to za ty prachy pochopitelně neudělá/. Už jsem o tom psal: koupíš si něco, co tam stejně je, ale když to chceš musíš zaplatit za "probuzení". Problém může být akorát tak se zárukou v případě průseru. Ale i SW změny jsou vratné do původního. Takže - počítejte, chlapci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... přesně tak. Naprostý souhlas.

Jz

Jen ještě k tomu bastlení: nikomu neberu jeho názory, zejména, když je má podložené prkenicí :) . Ale mně "bastlil" parkovacího asistenta a Construct mechanik, který byl tak dobrý, že odešel ze značkového servisu, dělá sám na sebe, z origo součástek, téměř na počkání, se zárukou a v perfektní kvalitě! Nesrovnatelně levněji!Mohu jenom doporučit. Takže bych to bastlení bral případ od případu a nezevšeobecňoval. Nebo máš se značkovými servisy jen tak skvělé zkušenosti? Tož to ti pak hluboce závidím. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jste mně dostali,nic méně mám o čem přemýšlet.

Jen se prozatím vyjádřím k některým názorům. A tak celkově.Jak psal jeden uživatel - auto mám zatím v konfigurátoru - je to zatím 1. varianta.Pro tento vůz jsmese rozhodli proto,že mám manželku na inv. vozíku a já sám jsme po 2x opraci páteře a chceme auto s větší světlu výškou kvůli nasedání,vysedání a také velikost kufru a variabilita sedaček.(zvažovali jsme i (ROOMSTER)

S těmi zástěrkami a lemy prahů máte pravdu,ono to opravdu dohromady nejde, dále některé věci jsou možná opravdu zbytečné - místo toho se dá pořídit něco jiného (důležitějšího).Také možná budu zvažovat tu barvu -ještě uvažuji nad červené nebo bílé (budu rád za názory).

Pokud by to uživatele neobtěžovalo,dal bych sem postupně ještě tak 2 varianty k vyjádření.Jěště k tomu rádiu - rozdíl mezi mým výběrem a tím, co mi radí jeden z uživatelů??

Dále pak pro "ŠKODOVÁCKÉ" auto jsme se rozhodli proto,že autosalon - servis máme cca 400 metrův od baráku.

Zatím díky.

milan.

Zkusili jste si nastupování do Yetiho, když máte zdravotní omezení co popisuješ? Hlavně manželka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen ještě k tomu bastlení: nikomu neberu jeho názory, zejména, když je má podložené prkenicí :) . Ale mně "bastlil" parkovacího asistenta a Construct mechanik, který byl tak dobrý, že odešel ze značkového servisu, dělá sám na sebe, z origo součástek, téměř na počkání, se zárukou a v perfektní kvalitě! Nesrovnatelně levněji!Mohu jenom doporučit. Takže bych to bastlení bral případ od případu a nezevšeobecňoval. Nebo máš se značkovými servisy jen tak skvělé zkušenosti? Tož to ti pak hluboce závidím. :p

Asi tak, u svého 34 příspěvku si zatím tu ironii odpusť. Dále, bylo to myšleno tak, že úsporu řádově stokorun opravdu nehodlám bastlit v záruce vozu. Něco jiného je, když nám šikovní chlapi udělají tempomat kde není problém úsporu vyčíslit třeba na 7 tisíc, tam není co řešit. Takže asi tak.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusili jste si nastupování do Yetiho, když máte zdravotní omezení co popisuješ? Hlavně manželka.

Nastupování jsme prozatím nezkoušeli,jen podle mého názoru si myslím, že do vyššího auta se bude lépe nastupovat a vystupovovat než do Fabky kterou máme nyní - nebo se pletu ??

Zkus mi to osvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastupování jsme prozatím nezkoušeli,jen podle mého názoru si myslím, že do vyššího auta se bude lépe nastupovat a vystupovovat než do Fabky kterou máme nyní - nebo se pletu ??

Zkus mi to osvětlit.

Myslel tím asi to že Yeti má dost široké prahy, to by mohl být problém při nastupování a vystupování. Moje přítelkyně měří 170 cm a musí z auta jakoby vyskakovat, jinak ten práh utře nohama, což v tom svinstvu co leží na silnici není moc příjemné .... určitě to tedy chce vyzkoušet!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak, u svého 34 příspěvku si zatím tu ironii odpusť. Dále, bylo to myšleno tak, že úsporu řádově stokorun opravdu nehodlám bastlit v záruce vozu. Něco jiného je, když nám šikovní chlapi udělají tempomat kde není problém úsporu vyčíslit třeba na 7 tisíc, tam není co řešit. Takže asi tak.

Ale - nechtěl jsem být ironický ani se tě dotknout, pokud se stalo - promiň. Chtěl jsem jenom napsat svůj názor a zkušenost "servis x šikula". A už vůbec nechci machrovat na anonymním fóru - to je moc jednoduché. Tak ještě jednou - sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastupování jsme prozatím nezkoušeli,jen podle mého názoru si myslím, že do vyššího auta se bude lépe nastupovat a vystupovovat než do Fabky kterou máme nyní - nebo se pletu ??

Zkus mi to osvětlit.

Jde o to, že Fabia 1 má vzdálenost mezi bokem sedáku a prahem v nejširším místě vzdálenost 21,5 cm, Yeti 23 cm , což by ještě šlo. Proti tomu výška hrany sedáku od země u přední sedačky (cca v polovině délky) je u fabie 53,5 cm a u yetiho už 63 cm (se zimními 205/55R16), na letních gumách to bude 65 cm od země. Pro člověka s normální nebo málo omezenou hybností je to OK. Spíše jsem měl obavu, abys nekoupil auto a pak nezjistil, že manželku do auto dostaneš jenom tak, že ji vezmeš do náruče a posadíš dovnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...