Přejít na obsah

Servis Turba, který ještě funguje


Doporučené příspěvky

Ahoj.

Sháním nějakého dobrovolníka, který by byl shopen udelat kontrolu turba na O2 1.9 TDI 77KW 4x4. Auto zatím jede ale přijde mi, že turbo čím dál tím víc "vzdychá" a obzvlášť při větší akceleraci na jedničku a dvojku při vyšlápnutí plynu se z něj ozývají zvuky jako kdyby v něm něco drhlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, po mé zkušenosti s turbem Ti mohu napsat jen to, že podobný problém jsem také řešil, po delší době v tahu mi motor přeskakoval do náhradního režimu, a tento problém vyřešil můj mechanik tím, že turbo rozebral a frézkou vyčistil plošky, po kterých se pohybuje přívěrová klapka. Věř nebo ne, závada odstraněna a již mám najeto cca. 50 tis km a mám stále klídek. Ale po jízdě dodržuji radu, min 3 min po končení jízdy nechat motor ve volnoběhu aby se turbo /olej a splodiny z turba / vypláchnul a po schladnutí se nenapekl. Věřím že ti má rada pomůže a milček bude dál tahavý bez problémů. Zdraví tě Pedky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Sháním nějakého dobrovolníka, který by byl shopen udelat kontrolu turba na O2 1.9 TDI 77KW 4x4. Auto zatím jede ale přijde mi, že turbo čím dál tím víc "vzdychá" a obzvlášť při větší akceleraci na jedničku a dvojku při vyšlápnutí plynu se z něj ozývají zvuky jako kdyby v něm něco drhlo.

Sundej hadici od filtru a zkus vůli na hřídelce. Napiš odkud jsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,

Asi mám podobný problém www.youtube.com/watch?v=-h8v8CnFQAw houkání začalo z ničeho nic najdou to tam bylo. Auto má najeto asi 190 tisíc. Myslíte že to nemám řešit, jak tu někteří píšou. Ale myslím že tento zvuk je odlišný od ostatních. Jedná se o motor 1.9TDI BKC

Editováno: , autor: Petr Střilka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...