Přejít na obsah

18ti palcová (litá) kola


AlesioP

Doporučené příspěvky

to víš, že jsem s tím počítal a taky si nestěžuju. Prostě jsem to jen konstatoval. Zimní mám úplně šílený plecháče 15" a už teď mám zkaženou náladu, že je tam budu zase brzo muset dát.

A nikdo jste mi ještě neodpověděl na dotaz, na kolik foukáte RS kola 18" ???

Předek 2,0 a zadek 2,5 když jezdím prázdný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mam jednu otazku ohledne kalibrace Maxi-DOTu. Prezul jsem na zimu 17/225/45 (leto - 18/225/40) a od te doby mam cca o 0,5l/100km mensi spotrebu aniz bych nejak vyrazne zredukoval mou sviznou jizdu. Chtel bych se zeptat, zda-li je nutne jit do servisu a nastavit nove hodnoty. Nebo je to opravdu tim, ze v zime clovek prece jenom jezdi pomaleji :)

diky za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam jednu otazku ohledne kalibrace Maxi-DOTu. Prezul jsem na zimu 17/225/45 (leto - 18/225/40) a od te doby mam cca o 0,5l/100km mensi spotrebu aniz bych nejak vyrazne zredukoval mou sviznou jizdu. Chtel bych se zeptat, zda-li je nutne jit do servisu a nastavit nove hodnoty. Nebo je to opravdu tim, ze v zime clovek prece jenom jezdi pomaleji :)

diky za odpovedi

Tak dle vyjadreni servisu odchylka je pri tomto rozmeru (letni vs. zimni) kolem 3%. Rozmer srovnatelny s 18/225/40 je 17/235/45. Tot pro vasi informaci, pokud se taky potykate s timto "problemem".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dle vyjadreni servisu odchylka je pri tomto rozmeru (letni vs. zimni) kolem 3%. Rozmer srovnatelny s 18/225/40 je 17/235/45. Tot pro vasi informaci, pokud se taky potykate s timto "problemem".

Myslím,že jsi nedostal tak zcela přesnou informaci.Vhodnější rozměr ke Tvým 225/40R18 je 225/45R17.Neříkám,že by se na 235/45 R17 nedalo jezdit,ale pokud píšeš o srovnatelnosti,tak je to určitě 225/45R17.Odchylka není 3% ani u jednoho rozměru,u vhodnější 0,5% a změna obvodu kola 9 mm,u té méně vhodné,tzn.225/40R18 ku 235/45R17 1% a změna obvodu 19mm.

Oba rozměry,které používáš nyní jsou vhodné a zcela alternativní.

Jenom malej edit na okraj,nepíšeš nic o šíři té 17ky.Pokud je pouze 7",rozměr 235 je nejenom nevhodný,ale navíc nepatří ani mezi alternativní.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím,že jsi nedostal tak zcela přesnou informaci.Vhodnější rozměr ke Tvým 225/40R18 je 225/45R17.Neříkám,že by se na 235/45 R17 nedalo jezdit,ale pokud píšeš o srovnatelnosti,tak je to určitě 225/45R17.Odchylka není 3% ani u jednoho rozměru,u vhodnější 0,5% a změna obvodu kola 9 mm,u té méně vhodné,tzn.225/40R18 ku 235/45R17 1% a změna obvodu 19mm.

Oba rozměry,které používáš nyní jsou vhodné a zcela alternativní.

Jenom malej edit na okraj,nepíšeš nic o šíři té 17ky.Pokud je pouze 7",rozměr 235 je nejenom nevhodný,ale navíc nepatří ani mezi alternativní.

Dekuji za informace a za upresneni. Ta ma sire je: na leto mam 7,5J x 18/225/40 a zimni: 7,0J x 17/225/45. Jsem rad, ze kalibrace neni nutna - 1% je pro mne zanedbatelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kolecka z te audiny vypadaji na te cerne octe pekne. Na kolik by to asi tak kostovalo v 18-tkach? Nedavala se ta kola nahodou i do A3 do te nejvyssi motorizace (mimo S3), myslim, ze to byl 3,2. ??

Na te fotce jsou 19'. Jinak cena za 4kusy 18' byla tusim kolem $1000(nove origo) + doprava z USA. Nejprve jsem je chtel na zimu, pak jsem dal prednost 17' Pegasusum a nelituju (dostal jsem dobrou cenu za nove). Muzu prilozit foto, zda-li chces videt jak to vypada na RS combi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Zamiloval jsem si kola Interlagos z Passatu CC delaji se ve dvou variantach

Interlagos 8 J x 18, provedení "Sterling-Silber" a Interlagos 8 J x 18 s lešteným povrchem. Podle ceniku na ne VW obouva 235/40.

Pujde to dat na OII bez nejakych divokych uprav?

Netusi nekdo co znamena "Sterling-Silber" ? Bude to tak ze jedny budou leskle a jedny matne nebo dokonce cerne?

Ma nekdo zname u prodejce VW ze by je dokazal sehnat za cenu nahradniho dilu ?

post-15585-1225301610_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejake dalsi informace:

Name: Interlagos

Source: European Passat CC

Manufacturer: VW (private label)

Size: 18x8

Offset: ET41

Bolt Pattern: 5x112

Weight: 25 lbs, 12oz (w/cap)

Center Cap: Included

Recommended Tire: Passat - 235/40-18

MkV Golf & Jetta - 225/40-18

Da se ted podle toho soudit jestli to dam v pohode na OII ? Je mozne ze tohle je cislo VW dilu 3C8601025D3AJ ?

Dalsi fotecka tehle super kol.

post-15585-1225359069_thumb.jpg

Editováno: , autor: Ol@f
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...