Přejít na obsah

špatná lamela nebo setrvák?


dandy2004

Doporučené příspěvky

Ahoj, při rozjezdu mi začala jedničková Octávie škubat. Pomalu se rozjíždím a asi v půlce spojky jakoby poposkočilo auto a dál se rozjíždí. U dalších rychlostí už to nedělá. Jen ten rozjezd z místa. Není to klasické proklouznutí, ale poposkočení, škubání. Známý mechanik mi napřed říkal, že to je lamela, ale pak když se s tím projel, tak se přiklání k setrvačníku (nebo jak se tomu nadává) Problém ale je, že se to prý předem nepozná a buď dám bez práce cca 5 tis za lamelu s příslušenstvím (a může to prý pokračovat) anebo cca 14 tis za celou spojku i s tím setrvačníkem.

Nevíte někdo, jak to přesně zjistit popřípadě kde levně opravit v Praze? Auto má už najeto 280 tis. a zatím je spojka originál. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předně, jsme tu všichni jasnovidci a víme přesně co máš za motor, popřípadě převodovku.

Možná Ti pak někdo řekne v čem je problém, když bude vědět jaký je tam setrvačník atd.

Jojo promiň. Je to 1,9 TDI 66 kW. Převodovka je tam klasická manuální, vlastně od výroby, rok 2000 se tam v převodovce ani spojce nic nedělalo, vše originál.

Zjistil jsem, že to cukání při rozjezdu začne až když se auto zahřeje. Pokud sednu ráno do auta, tak to je v pohodě, spojka začíná zlobit až po delší jízdě autem, když je už asi zahřátá. Takže po Praze v kolonách to je hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle toho co jsem si přečetl se přikláním k setrvačníku (dvouhmota ) podle ceny jak koukám . Tipnul bych si asi Tdi. Ale dá se to pořešit jednohmotnostním setem Valeo a je po starostech a za míň.

A nevíš prosím tě, na kolik to přibližně vyjde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle toho co jsem si přečetl se přikláním k setrvačníku (dvouhmota ) podle ceny jak koukám . Tipnul bych si asi Tdi. Ale dá se to pořešit jednohmotnostním setem Valeo a je po starostech a za míň.

A nevíš prosím tě, na kolik to přibližně vyjde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ta jednohmota, nema to nejaky nevyhody jako treba hlucnejsi nebo nepravidelnejsi chod motoru? Delsi dobu pocituju vibrece pri akceleraci, nekdy vice,nekdy mene, treba konkretne nyni mi to nedela skoro vubec, protoze pristi tyden mam jit na vyzkouseni jinych homokinetickych kloubu, tak to dela asi naschval. Pokudy by to nebyly klouby (kloubú tak me ceka asi setrvak a nevim prave co si mam myslet o te jednohnote

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...