Přejít na obsah

jine tlumice dle youtube na otevreni kufru


vwberni

Doporučené příspěvky

tak jsem prolezl celpou diskuzi nasel jsem zde jen o fabii roomsrer apod ze existuji modre , cervene tlumice neni mi jasne

jak se to montuje

a na kombi o2 ne rs jestli staci modry nebo musi byt cerveny

ze se to snad udajne objendnava u firmy penta u pi nesvadbove

a pak nalezl tohle

http://www.youtube.com/watch?v=b3rINjv5aKw

???????

POUZIL JSEM I HLEDANI ALE TYHLE OTAZKY JSEM NENASEL PROSIM O SLOUCENI TEMATU NEBO ODKAZ NA TUHLE PRESNOU DISKUZI O OCTAVII 2

KDE KOUPIT

JAK NAMONTOVAT

JESTLI TO FUNGUJE I V ZIME

A JASTLI NA O2 KOMBICERVENY NEBO MODRY DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tam se ptali kluci i na Octu ne??? Nicmene mi to v zime nefunguje,resp. neotevre se uplne jen asi do poloviny. Ja mam modre co mely byt udajne na F Combi? Ale kupoval jsem je od clena WOODYho.

hm .. tak treba ty cervene by sly ... a jak se to montuje ? a jak to jde zavirat ? pujde to v octavce je takova guma za ni jen zatahnout nebo to vyvyji dost velkej tlak ? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavira se normalne,akorat ke konci se musi vic pritlacit. Tatik to nema a ja vzdycky ze zvyku.... :smich: az mam strach ze mu to vysklim. Ale zvykl jsem si na to a je to parada. Akorat jeste neni vyzkousene jaky to ma vliv na zivotnost zamku atd... prece jen je tam vetsi pnuti. Ale jinak maximalni spokojenost. I manzelka uz si zvykla. Mam to asi rok nebo tak nejak.... Jeate me napadlo zkus napsat nejakemu clenovi tam z te diskuse SZ? A nebo tam jen napis dotaz a on se nekdo urco ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to pochopil tak, že tohle první video ve vlákně ukazuje trošku něco jiného, než se tady na fóru řešilo. To video je o tlumičích, které se celé vymění za ty původní a které samy o sobě zvedají víko, zatímco tady v tom vlákně o autom. otevírání kufru se jednalo o domontování pružin na tlumiče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No bylo to nekdy v Listopadu tusim? A bylo to prave namontovane a nebyl takovy mraz.

Jo jedna se o uplnou vymenu plus otoceni drzaku tlumice na kastli,akorat mam dojem ze F a OCT maji dzek privareny? ke kastli,ze se to neda otocit??? Nejsem si jisty,nechce se mi do auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to pochopil tak, že tohle první video ve vlákně ukazuje trošku něco jiného, než se tady na fóru řešilo. To video je o tlumičích, které se celé vymění za ty původní a které samy o sobě zvedají víko, zatímco tady v tom vlákně o autom. otevírání kufru se jednalo o domontování pružin na tlumiče.

souhlasím. první video je o něčem jiném a myslím, že je to i líp řešený. chtělo by to překlad, aby jsme se dozvěděli víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlasím. první video je o něčem jiném a myslím, že je to i líp řešený. chtělo by to překlad, aby jsme se dozvěděli víc

textu v nemcine bych i rozumnel :) ..

1 objednat plynove vzpery 6yo 827 550c (435 kc ks )- udajne jsou snad standartní na Fabku hatchback a combi tak nevim

2. stare vzpery vymontovat

3 otocit kulaty unasec plynove vzpery

4 vyobrazeny otoceny unasec

5 namontovat nove vzery

pote co jste takto namontovali nove vzpery se otevre viko kufru automaticky ..

.... FERTIG ...:)

nazor kamarada co dela ve skoda ma ruzne dily apod ...

Tady jde podle mně o to, že dveře na Fabku budou těžší - ve spodní části je víc plechu a jsou širší aspoň odhadem, protože na fabce jakmile dveře tlačíš dolů a přejdou přes polovinu tak už padají dolů. Tady hned jak se odjistí zámek tak jsou tlačené nahoru a to dost silně.

Ono to dobře vypadá, ale stačí když bys nezabouchl dveře, nebo nějak špatně zacvakly a za jízdy se ti hned zvednou až na max u Fabky i když je nezabouchneš tak leží dole a musíš je zvednout aspoň o 10-15cm nahorů aby jely samy.

Podle mně to má důvod, tady u toho automatu je musíš vždy doklapnout, třeba před barákem nosíš věci a nechceš aby ti hned každý čuměl do kufru tak dveře jen stáhneš dolů a drží, ale tady bys musel vždy doklapnout do zámku a pak znova otevřít dálkáčem a mně se zdá že ty dveře letí dost rychle nahoru, nevím když stojíš u dveří a najednou letí navrch, abys nepřišel o zuby.

No nevím, vypadá to jako frajeřinka dobře, ale má to podle mně nevýhody v praxi při používání kufru , ale možná jen to jen o zvyku.

Editováno: , autor: vwberni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite by som takéto riešenie nevolil. Nechctiac si stlačím tlačidlo na kľúči a hneď mám kufor dokorán.

Mám na jednom aute (Q5) elektrické otváranie a zatváranie kufra a to je výrazne použiteľnejšie než toto. Kufor sa otvára pomalšie a pri kontakte s prekážkou sa zastaví. Hoci za najlepšie riešenie považujem systém, aký je u nového Passatu, teda že človek nepotrebuje loviť kľúč ani stláčať tlačidlo nad značkopu, ale iba zamáva nohou pod nárazníkom a pokiaľ má kľúč v kufri, tak sa kufor otvorí.

Ja by som asi najradšej do Octavie implantoval systém zo SUperbu Combi, kde zdvih zabezpečujú špeciálne vzpery. U Q5 je mechanizmus otvárania a zatvárania ukrytý pod stropom a vzpery sú klasické plynové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite by som takéto riešenie nevolil. Nechctiac si stlačím tlačidlo na kľúči a hneď mám kufor dokorán.

Mám na jednom aute (Q5) elektrické otváranie a zatváranie kufra a to je výrazne použiteľnejšie než toto. Kufor sa otvára pomalšie a pri kontakte s prekážkou sa zastaví. Hoci za najlepšie riešenie považujem systém, aký je u nového Passatu, teda že človek nepotrebuje loviť kľúč ani stláčať tlačidlo nad značkopu, ale iba zamáva nohou pod nárazníkom a pokiaľ má kľúč v kufri, tak sa kufor otvorí.

Ja by som asi najradšej do Octavie implantoval systém zo SUperbu Combi, kde zdvih zabezpečujú špeciálne vzpery. U Q5 je mechanizmus otvárania a zatvárania ukrytý pod stropom a vzpery sú klasické plynové.

Souhlas. Premyslim uz nad tim dlouho, ze bych dal vzpery ze Superbu, ale netusim jestli to jde. Mate to uz nekdo zprovoznene? Troufa si nekdo to zprovoznit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...